Hormon testi hakkında bir bakar mısınız?

cansin001

Üye
Kayıtlı Üye
23 Haziran 2024
631
172
6 aydir bebek istiyoruz adet olunca hormon testi vereyim dedim ama adetim şaka gibi gecikti ve ilk kes 6 gün gecikti bende kaygilanip doktora gittim. Ultrasonda baktı çok şükür hiç bir sıkıntı görmedi yumurtalıkların çok güzel kist falanda yok dedi hormonlarına bakalım dedi. Fsh lh prolaktin TSH bakmis e nabizdan baktım. Bunların değerleri de normal geldi bişey çıkmadı stresten gecikmissin belliki ilk kez olduğu içinde hemen hap vermeyim 45 gün gecikirsem gel söktürücü yazayım dedi ertesi günde adet oldum şimdi benim yeniden adetken gidip hormon testi vermeme gerek var mı? Hep okuduğum yerde adetin 2-3 gününde hormon bakıldığı yazıyor. Ne yapayım sizce?

Evet adetin 2. veya 3.günü hormon tahlilleri yapılıyor daha doğru çıkıyor, adetliyken yaptırın testlerinizi kontrole gidin tekrar bence
Allah gönlünüze göre versin inşallah

Evet adetin 2. veya 3.günü hormon tahlilleri yapılıyor daha doğru çıkıyor, adetliyken yaptırın testlerinizi kontrole gidin tekrar bence
Allah gönlünüze göre versin inşallah
Pcoslar icin oyle denildi yoksa her zaman hormon testi verilir. Ama pcos varsa adet donemi sart denildi

doktorunuz zaten kan verdiğiniz zamana göre yorumlamıştır hormonları. bazı hormonlar evet sadece reglken bakılıyor ama sizde bakılan hormonlar regl dısında da yorumlanabilen hormonlar

Tesekkur ederim zaten aksi bir durum olsa adetken de gel derdi diye dusunuyorum
aynen öyle. mesela ben reglden 4 gün önce gitmistim. kan idrar almisti sonra da 4-5 güne regl olursun, reglin 2.-3. günü tekrar gel tüm değerlere bakalım demisti. bende pcos vardı ama. demek sizde her seyi normal görmüs ki gerek görmemis tekrar kontrole

Anladim evet pcoslarda oyleymis pcosu da zaten kanda ve ultrasonda da gorebiliyorlarmis bende hic bir skinti yok hepsi cok guzel dedi. Bende reglden bir gün once gitmis gibi oldum. Doktor yeniden kana gerek yok dedi ama iste rahat edemedim bian

Anladim evet pcoslarda oyleymis pcosu da zaten kanda ve ultrasonda da gorebiliyorlarmis bende hic bir skinti yok hepsi cok guzel dedi. Bende reglden bir gün once gitmis gibi oldum. Doktor yeniden kana gerek yok dedi ama iste rahat edemedim bian
hiç takılmayın ona. beni defalarca cagirdikları için gönül rahatlığıyla söylüyprum. eğer bir seyler yolunda olmasaydı veya süphesi bile olsaydı çağırırdı

Bende pcos yok doktor adetin 2.yada 3.günü test vermen gekerekir dedi
Bende bu şekilde hormon bakıldığını biliyorum pko ile ilgili olduğunu düşünmüyorum hormon tahliline adet döneminde bakılıyor genelde bu böyledir yani, sizin hormonlariniz normal çıkmıştır tekrar adetken bakmaya gerek görmemiştir doktorunuz o yüzden öyle demiştir size cansin001

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…