Hormon değerlerime bakabilir misiniz?

Sibella2710

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Eylül 2021
104
32
27
merhaba hanımlar değerlerim bu şekilde çıktı. 27 yaşındayım gebelik düşünüyorum hormonlarıma bi baktırmak istedim öncesinden bu şekilde sanırım normal aralıkta değil haftaya doktora gideceğim fakat sormak istedim bu değerler ilaçla düzelebilir mi ?

Eklentiler

• IMG_8313.png
    IMG_8313.png
    152,3 KB · Görüntüleme: 73
  • IMG_8314.png
    IMG_8314.png
    150 KB · Görüntüleme: 71
prolaktin yüksek ama çok değil. amh da tam sınırda. ama amh testleri de çok güvenilir değil. o yüzden ben olsam onu da çok takmazdım 😂

Bu prolaktin gebelik için yüksek. Doktora belirtin tek seferlik ilaç verip düşürürler hamile kalmanız kolaylaşır.

Fsh ye de çare var mı
Çok yüksek değil ya fsh. Benim kaçtı hatırlamıyorum ama bakıcam ilk fırsatta. Bence o böyle 20-30larda çıkıp artık adet göremez duruma gelmişseniz sorun olan bir şeydi sanki. Siz düzenli adet görüyorsanız sorun yoktur. Yumurta rezervi de az değil ama çok da değil en kısa zamanda bebek sahibi olmakta yarar var. İnşallah olur kolaylıkla 🙏

Çok yüksek değil ya fsh. Benim kaçtı hatırlamıyorum ama bakıcam ilk fırsatta. Bence o böyle 20-30larda çıkıp artık adet göremez duruma gelmişseniz sorun olan bir şeydi sanki. Siz düzenli adet görüyorsanız sorun yoktur. Yumurta rezervi de az değil ama çok da değil en kısa zamanda bebek sahibi olmakta yarar var. İnşallah olur kolaylıkla 🙏
Düzenli oluyorum evet inşallah çok teşekkür ederim 🙏

X