Hoodia Gordonii Yasaklandı

arkadaslar hooida uzerinde yapilan butun klinik calismalar guney afrika ve guney amerika kokenli..kesinlikle zararli degil fakat yasaklanmasinin nedeni avrupada inanilmaz kacak hoodia furyasi baslamasi ve avupa birliginin hooida yi literatüründen cikarmasidir..yoksa yillar once ava giden butun yerli avcilarin tok tutmasi icin kullandigi bir kaktus..ntv de belgesi bile cikti ...bildigim kadariyla iki firmanin hooida si fda onayli...gnc ve life time markalari dunyada etiket programina kayitli bu konuda..ama farkinda degilmisiniz insanlarin etkilerini gordugu herseyin kacak binlerce muadili cikiyor..bunun onune gecemedikleri icin avrupa birligi yasakladi..

hoodia'nın yasaklandığını yazmıştınız ama her gün televizyonlarda reklamı çıkan bir ürün hoodia gordoni içeriyor o zaman bu ürün nasıl yasaklanmış olabilir ki

Slim Cream, %100 doğal ve %100 bitki ihtiva eden bir kremdir. Dünyada sadece Afrika'da varolan, sıcak ortamda büyüyen ve kendi kendine yetişen, Hoodia kaktüsünün 100% özünden elde edilmiştir. Hoodia Gordonii'nin içeriğindeki steroidal glikozitlerin, merkezi sinir sistemi ve özellikle de vücudun açlık hissinin dengelendiği hipotalamusa etkisi üzerinde birçok çalışma bulunmaktadır. Soya lesitini, damarlarda birikmiş olan kolesterol plaketçiklerini küçük parçacıklara bölmeye, böylece damar çeperindeki yağlanmaları önlemeye yardımcı olur. Kanın vücutta daha rahat dolaşmasını sağlayarak plaketçiklerden ötürü oluşabilecek damar tıkanıklıkları riskini azaltır. Ayrıca beyin fonksiyonlarının sağlıklı ve doğru çalışmasına yardımcı olduğu gibi, thiamin'in (B1 vitamini) karaciğerde ve A vitamininin bağırsaklarda emiliminde de etkilidir. Kesinlikle kimyevi ve yabancı katkı maddesi ihtiva etmez. Bu yüzden arzu ettiğiniz zaman günde bir tüp kullanabilirsiniz!

Slim Cream diğer pek çok iştah kesici ürünler gibi, bulantılara neden olmaz,
Slim Cream kalp çarpıntısı ve uykusuzluk yapmaz,
Slim Cream diğer takviyelerin tersine şişkinlik hissi yaratmaz,
Slim Cream vücutta ateş basması ve terlemeye neden olmaz.Bütün gün kendinizi rahatsız hissetmenize yol açmaz.
Slim Cream kullanarak, zararlı hap ve kimyevi madde içeren diğer zararlı ürünlerin kullanımına da artık son vereceksiniz!
Slim Cream bir ilaç değildir ve bu yüzden son derece güvenlidir. Vücudunuzda açlık hissetmemenizden başka hiçbir etkisini göremezsiniz...
Slim Cream içerdiği etkin maddenin (hoodia gordonii) iştahı keserek günlük kalori ihtiyacını 1000 kalori azalttığı klinik çalışmalarla ispatlanmıştır.
Slim Cream 'de bulunan ve tamamen doğal ve organik içerik, CSIR(Bilimsel ve Endüstriyel Araştırmalar Konseyi) tarafından yapılan 8 yıllık bilimsel çalışmalarının sonucudur.

Slim Cream Amerika dan ithal edilmiş olmakla beraber yalnızca Amerika'da değil İngiltere, İspanya, Japonya, Portekiz, Meksika'da ve İsrail'de satışı yapılmaktadır. Üretici firmanın şu anda Fransa, Danimarka ve Venezuella ile ürünün dağıtımı için görüşmeleri devam etmektedir.

a - Slim Cream Menülerini Uygulama Yöntemi
Slim Cream'in kendine ait özel menuleri vardır. Slim Cream kullanırken menülerinide uygularsanız, 1 ayda 6 ila 10 kilo incelebilirsiniz! Özel menüsü, kesinlikle bir diyet menüsü değildir. Günlük yiyebildiğimiz normal yemeklerden, oluşmaktadır. Önemli olan aç durmamaktır. Gün boyu tok durmak çok önemlidir. Zaten Slim Cream, günlük 1000 kaloriyi yakmanız da yardımcı olacaktır. Bunun için özel menülerinde, herhangi bir ölçü sınır olarak verilmemiştir. (bir dilim domates, kibrit kutusu kadar peynir v.b.)
b - Hafif Spor Yöntemi
Şayet özel menülerine uymak istemezseniz, hafif spor yöntemini uygulayabilirsiniz. Sabah kalkınca -10 dakika- bir kaç egzersiz hareketi ve günlük yapabildiginiz kadar yürümek. Hepsi bu kadar.. Hafif spor yöntemi ile, 1 ayda 3 ila 8 kilo incelebilirsiniz. Spor Programı bölümümüzde, evinizde veya heryerde kolayca ve herkesin yapabileceği bazı egzersiz figürleri, verilmiştir.

c - Kalori Hesaplama Yöntemi
Slim Cream, kullanmaya basladığınız her gün için, 1000 kalori yakmanız da yardımcı olacaktır.. Sadece bu yöntemi kullanarak incelmek istiyorsanız, besinlerin kalori değerlerini bilmeniz gerekmektedir. Kalori hesabı yaparak incelebilirsiniz. Hem Slim Cream, hemde kalori hesabı yaparak; 1 ayda 5 ila 8 kilo incelebilirsiniz.

Hoodia Gordonii. Afrika'nın güneyindeki Kalahari Çölü'nde çok sıcak ve kurak bir ortamda yetişen, Hoodio familyasına ait bir kaktüs türüdür. Bu familyaya ait türler içerisinde yalnız Hoodia Gordonii türü biyolojik olarak aktiftir. Hoodia Gordonii bitkisi; doğal lifler, çeşitli organik maddeler, antioksidanlar ve steroidal glikozitler adı verilen biyolojik olarak aktif maddeler içermektedir. Hoodia Gordonii'nin içeriğindeki steroidal glikozitlerin, merkezi sinir sistemi ve özellikle de vücudun açlık hissinin dengelendiği hipotalamusa etkisi üzerinde birçok çalışma bulunmaktadır. Soya lesitini, damarlarda birikmiş olan kolesterol plaketçiklerini küçük parçacıklara bölmeye, böylece damar çeperindeki yağlanmaları önlemeye yardımcı olur. Kanın vücutta daha rahat dolaşmasını sağlayarak plaketçiklerden ötürü oluşabilecek damar tıkanıklıkları riskini azaltır. Ayrıca beyin fonksiyonlarının sağlıklı ve doğru çalışmasına yardımcı olduğu gibi, thiamin'in (B1 vitamini) karaciğerde ve A vitamininin bağırsaklarda emiliminde de etkilidir. Vücut enerjisine katkıda bulunmasının yanı sıra, bağışıklık sistemi rahatsızlıklarına, kronik yorgunluk sendromuna ve alkol yüzünden zarar gören karaciğer hücrelerinin onarımına yardımcı olur. Hoodia Gordonii, çok yüksek sıcaklıkların kaydedildiği Afrika'daki Kalahari Çölü'nde yetişen bir kaktüs çeşitidir.

Not: Slim Cream tüplerindeki krem rengi, açık kahverengidir.

*Kalahari çölünde yaşayan dünyanın en eski ve ilkel Afrika kabilelerinden San Kabilesi, Hoodia Gordonii'yi geleneksel olarak yüzyıllar boyunca açlık ve susuzluğa karşı mücadelede kullanmıştır.
*Afrika yerlilerinden San Kabilesi'nin uzun süren avlanma dönemlerinde açlıklarını bastırmak için Hoodia Gordonii bitkisini çiğnedikleri ilk olarak 1930'da Hollandalı bilim adamları tarafından fark edilmiştir.
*Son yıllarda Hoodia Gordonii'nin Afrika'daki geleneksel kullanımını destekleyen birçok klinik çalışma yapılmıştır.
*Bilim adamlarının obeziteye çare olarak nitelediği Hoodia Gordonii, dünyada sayıları 1 milyarı aşan kilo sınırındaki insanlar tarafından aşırı iştah problemine çare olarak kullanılabilecektir.
*Hoodia Gordonii, doğal yapısında bulundurduğu bitkisel lifler, organik maddeler, antioksidanlar ve steroidal glikozitler adı verilen biyolojik olarak aktif bileşiklerle diğer bitkilerden farklılaşmaktadır.
*Hoodia Gordonii bitkisinde bulunan biyolojik olarak aktif steroidal glikozitler, vücudun iştah mekanizmasının kontrolünde görev almaktadır.
Hoodia Gordonii Üzerine Yapılan Klinik Çalışmalar
*Hoodia Gordonii'nin içeriğindeki steroidal glikozitlerin merkezi sinir sistemine, özellikle de açlık hissinin dengelendiği organ olan hipotalamusa etkisi üzerinde yoğunlaşmaktadır.
*Hoodia Gordonii'nin Afrika'daki geleneksel kullanımından hareketle 14 gün süreyle obez (aşırı kilolu ve iştahlı) kişilerin katıldığı bir klinik çalışmada, Hoodia Gordonii verilen kişilerin günlük kalori alımlarının üçte bir oranında düştüğü gözlemlenmiştir.
Hoodia Gordonii'nin yan etkileri var mıdır?
� Hoodia Gordonii'nin hiçbir zararlı ya da ciddi yan etkisi rapor edilmemiştir.
� Çok uzun yıllardır Afrika'daki geleneksel kullanımı, Hoodia Gordonii'nin güvenle kullanılmasına olanak sağlamıştır.

Yasaklandığı için açtım konuyu ama hiç söylemesem herkes kullanmaya devam etse daha iyi olurmuş galiba..tv deki reklamları takip etmiyorum ben eczanede sattığım ürünün yasaklandığını söylüyorum elimde tarım köy işlerini bakanlığının denetleme sonrasında bıraktığı kontrol denetim tutanağı var.ama üzerinde eczanemizin kaşesi olduğu için resmini çekip buraya ekleyemiyorum.size bunun ispatını daha nasıl yapayım bilemiyorum.ayrıca piyasada aynı isim altında çıkan birçok ürün var reklamdaki ile toplatılanlar aynımı bilemiyorum..elektronik sigarada yasaklandı dediler ama reklamları devam ediyor...

hoodia gordonii isimli ürün sağlık bakanlığınca yapılan denetlemeler sonucu bugün gelen bir yazı ile yasaklanmıştır.kullanan ve kullanmayı düşünen arkadaşların dikkatine.ayrıca elinde bu üründen bulunan eczaneler ürünü aldıkları yere iade edebiliyorlar....
bu konu daha önce açıldıysa kilitlenebilir...saygı ve sevgilerimle....

fx15 ıle bu kapsulun uretıcısı aynı firma degılmı?:asigim:

benim anlamadığım yasaklandı denen ürünün televizyonlarda reklamları dönüyo, baı programlarda ki bu programlara ünlü diyetisyenler katılıyor bu diyetisyenlerin yanında ürünün tanıtımı yapılıyor hatta tavsiye ediliyor uykarıda yazılarını verdiğim slim cream vücuda sürülen bir krem şimdi bu maddeyi ha ağız yoluyla almışız ha vücudumuza sürerek almışız ne farkı var bu bakanlıkların sözü sadece eczanelere geçiyor sanırım fisfisfiskafamçokkarıştı

benim anlamadığım yasaklandı denen ürünün televizyonlarda reklamları dönüyo, baı programlarda ki bu programlara ünlü diyetisyenler katılıyor bu diyetisyenlerin yanında ürünün tanıtımı yapılıyor hatta tavsiye ediliyor uykarıda yazılarını verdiğim slim cream vücuda sürülen bir krem şimdi bu maddeyi ha ağız yoluyla almışız ha vücudumuza sürerek almışız ne farkı var bu bakanlıkların sözü sadece eczanelere geçiyor sanırım fisfisfiskafamçokkarıştı

canım bende o yüzden dedim tv dekini bilmiyorum aynı isimle birçok ürün var piyasada senin dediğin hangisi..bazılarının içinde başka maddelerde oluyor aynı maddeyi içermiyorsa senin dediğin olmayabilir belki...mesela lidada önce netten satışa sunuldu sonra yasaklandı..ama içeriği lida ile aynı olupta yasaklanmayan ürünler hala piyasada...

canım bende o yüzden dedim tv dekini bilmiyorum aynı isimle birçok ürün var piyasada senin dediğin hangisi..bazılarının içinde başka maddelerde oluyor aynı maddeyi içermiyorsa senin dediğin olmayabilir belki...mesela lidada önce netten satışa sunuldu sonra yasaklandı..ama içeriği lida ile aynı olupta yasaklanmayan ürünler hala piyasada...

canım yukarıya koyduğum yazılara bakarsan hangi ürün olduğunu görebilirsin slim cream ürünün ismi ve içeriğinde hoodia gordonii var bizim aldığımı kapsül halinde satılıyordu şimdi kreme çevirmişler

ben daha önce lida kullandım ve güvenilir bir yerden alıyordum orjinal olduğuna inandığım bir yerdi ve hiç bir yan etkisini görmedim ben 12 kilo da verdim lidayla

aslında ürünlerin sahteleri yapılmasa ve kullananlar bilinçli bir şekilde kullansalar bu tür sorunlar özellikle de yasaklanmalar ortaya çıkmaz diye düşünüyorum evet kilo sorunu çoğu insanda var ama çevremde gördüğüm kadarıyla 1-2 kilo fazlası olanlarda "ayyy çok kiloluyum, ne yapsam, nasıl kilo versem" diye saçmalamasalar

Sen yan etkisini görmemiş olabilirsin ama bu zararlı olmadığı anlamına gelmezki..
birde hepsinin içerği aynı değil hoodiaların bazılarında yardımcı maddeler var...lidadaki gibi solgarında yosun kapsülü var ama hala piyasada.içerik farkı var bu ürünlerde..hoodia de bu şekilde olabilir..şuan kk da bile reklamı var.kaç çeşit hodi var..elini sallasan hodiye çarpıyor...

mrb arkadaşlar ben hep kiloluydum fakat iş hayatına başladım 22 kilo verdim hemde kendi kendime.şimdiye kadar hiç ilaç kullanmadım. fakat evlendim birkızım oldu (şuan 2.5 yaşında)yine
kilo aldım.işinizde başarılı olmak falan hikaye yada zeki olmak... (şişmansanız bittiniz) bu sebeple şiddetle zayıflamak istiyorum bir haftadır interntin başında yöntem ve ilaç araştırıyorum bildiğiniz iyi bir ilaç varsa (güvendiğiniz,kullandığınız) öğrenmek istiyorum bana bilgi verirseniz sevinirim ohbe rahatladım böyle korkmadan yazışmak ne güzelmiş

Yasaklanmasının sebebi amerikada cok sahtelerının yapılıp pıyasaya surulmesı..Yanı daha ucuz fıyata cıkarıyorlar ve pahalıya talep olmuyor..Yoksa bu bıtkının hıc bır kotu etkısı yok

hoodia gordonii yi kesinlikle alıp kullanmayın paranıza yazık.ne iştah kapatıyor ne bişey.tamamen ticari maksatla satılan bir hap.ben 15 gün denemek için kullandım hiçbir işe yaramadı çöpe attım.70 ytl yi çöpe attım yani.kesinlikle almayın paranıza yazık.

Kesinlikle tavsiye etmiyorum.Yan etkileri çok fazla.Sadece 10-15 gün dayanabildim.Aşırı bir halsizlik sürekli uyuma hali, kalp ritminde düzensizlik ve alerji yaptı.Geceleri kalp atışlarımın aşırı hızlanmasıyla uyandım.Çok kötü günler geçirdim.Bir iki kilo veriyorsunuz ama gidenler yağlar olmuyor.Paranıza ve sağlığınıza yazık.

X