Hitereskopi

Bende histeroskopi oldum sizin ki tanı amaçlı mı olacak yoksa operasyon amaçlı mo. Ben operasyon amaçlı oldum öncesi için birşey yapmadım bol bol stres yaptım ameliyatın nasıl olacağını ne kadar süreceğini bilmediğim için. Ameliyattan sonra anladım ki boşaymış. Size gerekli tetkikler yapılıp ameliyat günü verilince 12 saat önceden yeme içme olmayacak diyorlar. ( Sigara kullanıyorum ben içtim ama bu ilk operasyonum değil anesteziye karşı bünyem fazla dayanıklı ona güvenerek içtim) Ben genel anestezi altında oldum iyi ki de öyle olmuşum doktorum dahil herkes genel anestezi olursan ağrıyı çok çabuk hissedersin demişti sıfır ağrı hissettim. Tek canımın acıdığı konu sonda çıkartılırken oldu uyuşukluğunuz geçmeden çıkartılmasını isteyin tavsiyem o olur. Genel hijyene çok dikkat etmen gerekiyor başka yerde tuvalete girme mesela doktorum beni tembihlemişti 15 gün deniz havuz yasak. Onun dışında normal düzeninize hemen dönebilirsinşz

Merhaba, ben 2 defa oldum.
Öncesinde bir gece önceden fitil veriyorlar, yeme içme zaten 12 saat öncesi yasak. O fitil biraz ağrı yapıyor, ama histereskopinin daha kolay olması için rahim ağzını gevşetip yumuşatmak amaçlı.
Daha sonra yatışım yapıldı, bir baktım uyandığımda ameliyatım bitmişti. Şekil bozukluğum olduğu için rahim daralmam vardı, 2. Ameliyatla anca toparladı. Şu an 13 haftalık hamileyim iyi düşünün iyi olsun her zaman
Siz neden oluyorsunuz

Aa allah sağlıklı kucağınıza almayı nasip etsin bende olalı 2 gün oldu benimde sorunsuz geçti şükür

B3nimde aynı sizinki gibi oldu kolaymış bana sonda takmadılar iyi ki

Bi de kac gün korundunuz abla bana doktor 15 gün dedi lekelenmeniz kaç gün sürdü
Bana doktorum normalde 1 ay korun demişti bir hafta sonra kontrole gittiğimde rahmim toparlanmış iki tane de kaliteli yumurtam vardı değerlendir dedi ama ben ilişki yaşamadım bir buçuk ay boyunca. Kontrole gittiğinde rahmine bakacak zaten ona göre hareket edebilirsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…