Histeroskopi

Ama ben daha ilk gidecem.ara kanama oluyor. Siz ne için yaptırdınız. İlk yapmada anestezi mi verdiler

İlk gidicem derken? İlk yapmada derken?
Siz rahim filminden bahsediyor olabilir misiniz?
Bu muayene gibi bişey değil ki ilkinde anestizisiz sonrasında anestezili olsun.
Ofis histeroskopi diyorlar. Sadece sorun neyden kaynaklanıyor bakılacak. Eger işlem yapılacaksa genel anestezi verilip ameliyat gibi oluyormuş. Yani internet ten okuduğum bunlar. Çok korkuyorum. Kafam çok karışık.

Ofis histeroskopi diyorlar. Sadece sorun neyden kaynaklanıyor bakılacak. Eger işlem yapılacaksa genel anestezi verilip ameliyat gibi oluyormuş. Yani internet ten okuduğum bunlar. Çok korkuyorum. Kafam çok karışık.
Ben o şekilde hiç duymadım kusura bakmayın. Ben direkt üniversite hastanesinde genel anestezi altında oldum. Rahim filminde farkedilmeyen bir yapışıklık olabilir mi diye kontrol amaçlı yapıldı. Yaklaşık 20.30 dakika sürdü. Korkulacak bi yani yok yani merak etmeyin. İnşallah bi sıkıntı çıkmaz.

Ben o şekilde hiç duymadım kusura bakmayın. Ben direkt üniversite hastanesinde genel anestezi altında oldum. Rahim filminde farkedilmeyen bir yapışıklık olabilir mi diye kontrol amaçlı yapıldı. Yaklaşık 20.30 dakika sürdü. Korkulacak bi yani yok yani merak etmeyin. İnşallah bi sıkıntı çıkmaz.
Tesekkür ederim 🙂🙂

Arkadaşlar devlet hastanesinde tanı için histeroskopi olan yokmu.çok korkanlar için anestezi veriyormu devlet hastanesi. Lütfen acil cevap bekliyorum.
Ofis histereskopi bildigim kadariyla sadece tani amacli kamera ile bakiliyir. Tedavi amacli birsey yapilmiyor. Genel anestezi altinda olmayabilir nette oyle okumustum. Sende arastir hatta doktoruna sorsaydin keske ama eger normal histereskopi ise genel anestezi kesin bende universite hastanesinde oldum

Ofis histereskopi bildigim kadariyla sadece tani amacli kamera ile bakiliyir. Tedavi amacli birsey yapilmiyor. Genel anestezi altinda olmayabilir nette oyle okumustum. Sende arastir hatta doktoruna sorsaydin keske ama eger normal histereskopi ise genel anestezi kesin bende universite hastanesinde oldum
Bende öyle biliyorum artık bakacaz başa gelen çekilir. 🙂🙂

Arkadaşlar devlet hastanesinde tanı için histeroskopi olan yokmu.çok korkanlar için anestezi veriyormu devlet hastanesi. Lütfen acil cevap bekliyorum.
Merhaba ben istanbulda oldum devlet hastanesinde bana narkozlu yapıldı ondan önce parça alımı olcakti devlette oda narkozlu yapılacaktı çünkü daha önce hiç dogum yapmamışsın denildi bana ama ben acil durumdan kan kaybıb yogun oldugundan özelde parça aldırdım polip var denildi onun icin histereskopi yapılcak denildi yaptirdim bayıltılarak yapıldı benim

Devlet hastanesi hsg ye bile anestezi vermio ki buna versin. Gitmeden evvel verdikleri hapi icip gidiosunuz. Agrisiz bi islem. Dediginiz gb bi sorun varsa o an aliyolarmis. Ameliyat gb kesilmis islem gormus bisi deil o yuzden anestezi yok die biliorum. Mesela yapisiklik varsa onu yakiolar vs. Doktor bana oyle anlatmisti, cok buyuk bi islem gerekiyosa ztn normal sekilde ameliyatla tedavi ediliyo. Bende burda okuyunca cok korkarak gittim ama hsg yaninda hic bisi diebilirim😊

Devlet hastanesi hsg ye bile anestezi vermio ki buna versin. Gitmeden evvel verdikleri hapi icip gidiosunuz. Agrisiz bi islem. Dediginiz gb bi sorun varsa o an aliyolarmis. Ameliyat gb kesilmis islem gormus bisi deil o yuzden anestezi yok die biliorum. Mesela yapisiklik varsa onu yakiolar vs. Doktor bana oyle anlatmisti. Bende burda okuyunca cok korkarak gittim ama hsg yaninda hic bisi diebilirim😊
O zaman hsg isterse yandım demektir. Ben spekulum denen alette bile korkudan kasılıyorum. Ara kanamada hsg istenir mi ki acaba😟😟

Aslında ara kanama diyorum ama adetten 10 gün sonra aynı adet yaşıyorum fakat 2 ay kadar adet olamadım. Bu ara kanama sayılır miki

Benim 6 ay kesilmeyen kanamam oldu en fazla ilaclarla filan 15 gun kesildi parça alıcaz dediler alındı sonra polip var denildi en son histerekopi yapıldı polip yakılcakti fakat histereskopide polipe saptanılmamış . Tekrar parça alındı oda temiz çıktı cok şükür kesildi de kanamam . Çok şükür sonra bana hsg (rahim filmi)cekil dediler . Bende cektirmek icin gittim muayane oldum . Adetin bitisin 3 gün sonra gel dedi . Fakat ben adet olmadım megerse hamile kalmışım

Benim 6 ay kesilmeyen kanamam oldu en fazla ilaclarla filan 15 gun kesildi parça alıcaz dediler alındı sonra polip var denildi en son histerekopi yapıldı polip yakılcakti fakat histereskopide polipe saptanılmamış . Tekrar parça alındı oda temiz çıktı cok şükür kesildi de kanamam . Çok şükür sonra bana hsg (rahim filmi)cekil dediler . Bende cektirmek icin gittim muayane oldum . Adetin bitisin 3 gün sonra gel dedi . Fakat ben adet olmadım megerse hamile kalmışım
Allah tamamına erdirsin inşallah sağlıcak la

ofis histereskopi anestezi ile yapılmıyor genelde sadece bir hap veriyorlar, sabah hastaneye gitmeden onu içiyosun rahim ağzının açılmasını sağlıyormuş, işlem sırasında herhangi bir acı ağrı hissetmedim zaten 1 dk bile sürmedi, rahimde hafif düzeyde perde gördü doktor tüp bebek hastası olduğun için almamız lazım dedi pazartesi operatif histereskopi yani ameliyat olacak ameliyat anestezi ile yapılıyor.

X