Histeroskopi sonrası yapışıklık ihtimali

sevgialtun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2021
125
32
36
Merhaba. Ben mayıs ayında histeroskopi oldum polip ve perde alındı. Ancak 2 aydır yine de gebelik elde edemedim. Histeroskopiden sonra adetlerim az geliyor kısa sürüyor. Başta kullandığım hormon ilacından dolayı diye düşünmüştüm ama bu ay ilaç kullanmadığım halde az adet oluyorum. Yapışıklıkta böyle şeyler oluyor diye okudum forumda. Histeroskopi olan arkadaşlarım sizin sonraki adet düzeninizde değişiklik oldu mu merak ediyorum. Haftaya Hsg çektireceğim ama haftaya kadar düşünmekten araştırmaktan da kafayı yemek üzereyim lütfen yardımmm :KK43:

Bende histeroskopi polip olucam. Sonrasında doğal yolla gebe kalan varmıdır? Kaç ay sonra doğal korunmasız denenmeli? Tecrübelerinizi paylaşorsanız cok seviniriz

Bende laparosopik histeroskopi oldum, 1 - 1.5 ay spiral kalacak denildi yaşışıklık olmaması için. Umarım en kısa zamanda hayırla gebe kalırız.

Bende de perde ve polip vardı ama doktor rahim delinmesi vb olmaması için laparoskopi ile birlikte yaptı. Perdem çok kalın ve uzundu. Yarın bat günüm. Umarım düzenim değişmez

Merhaba. Ben mayıs ayında histeroskopi oldum polip ve perde alındı. Ancak 2 aydır yine de gebelik elde edemedim. Histeroskopiden sonra adetlerim az geliyor kısa sürüyor. Başta kullandığım hormon ilacından dolayı diye düşünmüştüm ama bu ay ilaç kullanmadığım halde az adet oluyorum. Yapışıklıkta böyle şeyler oluyor diye okudum forumda. Histeroskopi olan arkadaşlarım sizin sonraki adet düzeninizde değişiklik oldu mu merak ediyorum. Haftaya Hsg çektireceğim ama haftaya kadar düşünmekten araştırmaktan da kafayı yemek üzereyim lütfen yardımmm :KK43:
Merhaba son durumunuz nedir, bende adetim çok yoğunken çok az olmaya başladım

Merhaba 🌸Dün regl oldum dün ve bugün yine kanamam az ama bende amh düşüklüğü de var ona bağlı azlık mı yoksa başka bir şeyden mi bilmiyorum :KK43:
Benimde ilk günler çok az oldu. 4.günden sonra normal olmaya başladım ama kendi adet düzenim çok yoğun 3 gün iken, şimdi daha normal 5 gün sürdü. Hala lekelenmelerim var. Sanırım bir düzene oturması birkaç ayı alacak

Benimde ilk günler çok az oldu. 4.günden sonra normal olmaya başladım ama kendi adet düzenim çok yoğun 3 gün iken, şimdi daha normal 5 gün sürdü. Hala lekelenmelerim var. Sanırım bir düzene oturması birkaç ayı alacak
Önceki adetleriniz anormal bir yoğunluktaysa polipten kaynaklı olabiliyormuş sonraki süreç daha normalmiş bu iyi bir şey bence. Ama dediğiniz gibi rahim işlem gördü toparlanması zaman alır.
Benim öncesinde de öyle çok yoğun kanamalarım olmadı ama ilk iki gün ped dolduracak kadar gelirdi yine de. Şimdi öyle bir durum da yok 3 gün az az geliyor.

Önceki adetleriniz anormal bir yoğunluktaysa polipten kaynaklı olabiliyormuş sonraki süreç daha normalmiş bu iyi bir şey bence. Ama dediğiniz gibi rahim işlem gördü toparlanması zaman alır.
Benim öncesinde de öyle çok yoğun kanamalarım olmadı ama ilk iki gün ped dolduracak kadar gelirdi yine de. Şimdi öyle bir durum da yok 3 gün az az geliyor.
Evet polip ve perde kaynaklı aslında. Normalde reglim 7 gün sürüyordu. Şuan 11.gündeyim hala aniden kan geliyor. Sanki idrar kaçırırmış gibi oluyor bir bakıyorum pempemsi kanama olmuş ama çok az. Bence normal şeyler sonuçta bir ameliyat geçirdik. Kanama azalması da güzel biraz değerlerimiz toplansın 😅

Ben bugün histeroskopi oldum ve bir çok polip alındı fakat ne jel sürmüş ne spiral takmış doktor herhangi bir hormon ilacı da vermedi sadece antibiyotik içeceğim

Bende histeroskopi ameliyatı oldum 1 hafta oldu bana jel uygulaması yaptı doktor tekrarlanmasın diye hormon ilacı da estrofem, vitamin ilaçları, climara bant verdi benim ikinci ameliyatım bu ilkini devlet hastanesinde yaptırmıştım tekrarladı inşallah artık olmaz

Bende histeroskopi ameliyatı oldum 1 hafta oldu bana jel uygulaması yaptı doktor tekrarlanmasın diye hormon ilacı da estrofem, vitamin ilaçları, climara bant verdi benim ikinci ameliyatım bu ilkini devlet hastanesinde yaptırmıştım tekrarladı inşallah artık olmaz
Bana hiçbirini vermedi ya sadece antibiyotik, özel hastanede oldum ve prof dr a oldum. Neden jel, hormon ilacı vs vermediki bana analmadım

X