Histeroskopi sonrası tüp bebek transferi

Cennetkuslarlm

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Şubat 2024
33
11
Merhaba kızlar bir konu hakkında deneyimlerinize ve fikirlerinize ihtiyacım var
Daha önceden 24 haftalık ikiz bebeklerimi erken doğum ile kaybettim. Rahimde perde vardı .
Bu geçtiğimiz ay 29 temmuz tarihinde histereskopi ile perde alındı.
Şimdi transfer yapmak için ilk adet kanamamı bekliyoruz.
Doktorum transfer için çok bekleme taraftarı değilim ilk adetinde yapalım dedi. Benim gibi histereskopi ameliyatından hemen sonra transfer olup tutan var mı ?

Merhaba geçmiş olsun, benim doktorum 1.5 ay beklemeyi önerdi ve yapışıklık olmaması içimde spiral taktı

Ben de histereskopi oldum kızlar tüp bebeğe hemen başlanır mı doktorla görüşmedim daha

Bende yeni histereskopi oldum. Doktorum çok bekleme taraftarı değilim hazır hissedersen ilk adetinde başlayabiliriz transfere dedi. Şuan kanamamın gelmesini bekliyorum başlayacağız ama 7 gün gecikti adetim .

İşlemden hemen sonraki adette başlamak normal bence adet süresi iğneleri kullanma süresi falan derken 2 ayı dolduruyorsun zaten sonra yumurtalar toplanır bir sakınca olacağını sanmıyorum. Tabi en doğrusunu doktorunuz bilir sizin durumunuza göre .

Benim doktorum önce yumurta toplama işlemini yaptı sonrasında histereskopi ameliyatımı yaptı şimdide transfer aşamasındayız .

Bende bugün oldum histereskopi ilk adette rahim filmi istedi rahmin durumuna bakıp ona göre karar verilecek tüp bebeğe başlamak için doktorunuz daha iyisini bilir tabi ama çok acele davranmamak lazım bence rahim işlem gördü sonuçta en azından bir ay daha beklemek rahmi toparlar diye düşünüyorum bu benim düşüncem ama tabi doktorunuz ve sizin kararınız

Kızlar adetlerinizin düzeni bozuldu mu? Benim ameliyatımdan 1 hafta sonra bat tarihimdi. Ameliyat sonrası 3 gün az kanama oldu sonra bitti bat tarihimde yeniden lekelenme oldu, adet oldum dedim. Ama sonra bir geldi bir gelmedi şimdi gene kanama var. Böyle düzensiz mi oldunuz sizde? Bu arada ben ilk gün lekelenme sonraki 3 4 gün aşırı ypğun kanamalı kalan 2 günde lekeli tarzda adet geçirirdim.

Adetim 25 ağustosta oldum 2 gün önce bitti adetim. Normal bitmesi gereken sürede bitti . Bakalım düzensizlik olacak mı bilmiyorum ama 9 gün gecikti benim. Transferi içinde bir sonraki adetime erteledik. Emeklerimizi boşa çıkarmasın rabbim

Merhaba ben de dün histeroskopi ameliyatı oldum. Ameliyatımı özel hastanede oldum. Ama başka merkezde dondurulmuş embriyolarım var iki başarısız denemeden sonra istedi doktorum benden. Kliniğe göre hemen önümüzdeki ay adet dönemimle transfer yapılabilir dedi fakat devlette bir doktor da en az iki ay dinlenmelisin dedi. Benim de kafam karıştı.

Bende dinleniyorum. Spiralim var bu nedenle. Bu kadar beklemişken bir de yapışıklıkla falan uğraşmak istemiyorum. Spiralim çıkana kadar 3 adet geçmiş oluyor zaten. Sonrası inşaallah sağlıkla gebe kalırız umarım

Bende de doktor bir sıkıntı görmüyorum sadece rahim ağzın çok geniş dedi. Normalde çok zorlanırız ama senin çok rahat geçti dedi. Bir de perde gibi bir şey vardı onu kestim dedi. Bakalım belki bunlar gebe kalmamı kolaylaştırır. Patoloji için de parça aldılar bekleyip göreceğiz artık hakkımızda hayırlısı olsun.

Ameliyatım adetten 1 hafta öncr oldu. Ameliyattan sonra lekelenmeler oldu 5 gün sonra bitti. 2 gün temiz geçti. Sonra tam bat tarihinde adet oldum. Adetiö bitti. Gene 1 2 gün temizdi. Şimdi aralıklı kanama, sulu kahverengili akıntılarım var. Ve aniden geliyor. Sonra kesiliyor. 2 3 saat sonra gene aniden. Devamlı değildi. Bugün devamlı geliyor bilemedim.