histerosalpingo

txuxliiinnn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2007
177
1
hısteroselpingo ıle hsg grafısı yada hısteroskopı aynı seymı arkadaslar?degılse ne farkı var?ve nerde cekılıyo?doktorum hısteroselpıngo yazmıs receteye.....bukonuda uzmanlık yapmıs arkadaslar yardmcı olurmusunuz?a.s.:tomato:

merhaba tülin hsg ve histerosalpinografi aynı anlama geliyor. hsg kısaltması.rahimden radyoopak madde verilerek tüplerinin açık olup olmadığına bakılıyor.ayrıca rahimde herhangi bir oluşum (miyom,polip gibi) varmı diye kontrol ediliyor.özelde ve üniversite hastanelerinde yapılıyor. ben anestezi altında yaptırmanı öneririm.bazılarına acı vermiyormuş ama benim canım biraz fazla yandı. sen de ağrı eşiğin düşükse genel anestezi ile çektir.geçmiş olsun.görüşmek üzere...

canım cok sagol pekı o aykı hamılelıge bır engelmıdır.anestezı falan alınca bır sorun olurmu.yoksa aramı vermek lazım.adetten bıtımınden 2 gun sonra yaptır dedı.sızındemı oyleydı?sonucunuzda bırsey cıkmamıstır ınsallah.ozeldekı fıyat hakkında bır fıkrınız varmı?ne cok soru sordum dımı ?...

evet canım adet bittikten 2 gün sonra çekiliyor.verilen anestezi zaten çok fazla değil.ama filmle birlikte enfeksiyona açık oluyorsun. bu nedenle filmin çekildiği ay korunmalısın.ben özelde 250 ytl ye çektirdim.ama üniversite hastanelerinde bedava.benim çok önemli birşey çıkmadı.1cm den küçük,rahimin sağ tarafında polip benzeri bir oluşum tespit edildi.ama doktorum önemli olmadığını söyledi.ayrıca hsg çekildikten sonra gebe kalman da kolaylaşıyor.radyoopak madde kanalları açtığı için sperm daha çabuk ilerliyor.ayrıca bana istediğin kadar soru sorabilirsin. bilgim olan konularda yardımcı olmaya çalışırım.sıkılmana gerek yok.umarım senin de film sonucun temiz çıkar.görüşmek üzere.

HSG bugun cektirdim, benim canim tatlidir ama yine de dayanilmaz bir aci degildi, anestezi almadan cektirebilirsin bence. Bir de doktor korunmaya gerek olmadigini soyledi. Bir baska doktora daha sordum o da korunmaya gerek yok dedi.

X