Hipotiroidi

Kara_deniz67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2017
82
41
27
Arkadaslar kisa bir sure once tiroid bezimin az salgilandigini ogrendim. Bunu bilmeden once istedigim ideal kiloya gelemiyordum veremiyordum birturlu sonra bu belirtileride gorunce doktor bu hastaligimin oldugunu soyledi. Bu hastlikta herseyi etkiliyor metabolizma yavasliyor yani kilo veremiyon kolay kolay ve cabukta aliyorsun. Ilac tedavisi goruyorum uc aydir.
Tabi hastalik beni sarsti saglik daha onemli diyip o diyetime ara verdim ve istedigimi yedim.

Simdide kilo aldim 170 boyundayim ve kilom 68 kalcalara ve popoya giriyor kilolarim.
cok asiri kotu bir halim yok ama 60 61 falan olmak istiyorum.
Kendime atlamak icin ip , kondisyon bisikleti aldim ve bir diyet listesi uyguluyorum.
Benim gibi ayni sorunlari olupta zayiflayanlariniz oldumu? Nasil zayifladiniz?

neden sağlık daha önemli deyip istediğinizi yediniz ben anlayamadım. benim de hipotiroidim var. hatta haşimato tiroidim de var. 4 senedir ilaç da kullanıyorum. yemeğime ciddi anlamda dikkat ettiğimde kilo veriyorum ama normal insanlarla bir değil tabii ki. karatay diyeti uyguluyorum genelde. yapmamız gereken şey kendimizi başkalarıyla karşılaştırmamak. ama o şunları şunları yiyor, nasıl da kilo verdi dememek. kesinlikle daha yavaş bir süreç olacak ama önemli olan diyet değil yaşam stili haline getirmek zaten. isteyince veriliyor. ekmek, makarna, pirinç, mısır, patates, tatlı, şeker ve şekerli şeyleri bırakın, bakın nasıl da gidecek. bol sebze, yeşillik, et, ceviz fındık vs. hem değerler bile düzene giriyor sağlıklı beslenmeyle.

neden sağlık daha önemli deyip istediğinizi yediniz ben anlayamadım. benim de hipotiroidim var. hatta haşimato tiroidim de var. 4 senedir ilaç da kullanıyorum. yemeğime ciddi anlamda dikkat ettiğimde kilo veriyorum ama normal insanlarla bir değil tabii ki. karatay diyeti uyguluyorum genelde. yapmamız gereken şey kendimizi başkalarıyla karşılaştırmamak. ama o şunları şunları yiyor, nasıl da kilo verdi dememek. kesinlikle daha yavaş bir süreç olacak ama önemli olan diyet değil yaşam stili haline getirmek zaten. isteyince veriliyor. ekmek, makarna, pirinç, mısır, patates, tatlı, şeker ve şekerli şeyleri bırakın, bakın nasıl da gidecek. bol sebze, yeşillik, et, ceviz fındık vs. hem değerler bile düzene giriyor sağlıklı beslenmeyle.
Bilmiyom endisenledim galiba depresyonada girdim asiri cikolata istegi oldu hep disarda yedik calistigim is yeride fastfood yeri ondan. Haklisiniz oyle olmali aslinda ama kimse okadar iradeli olmuyor fit kalamiyor bir sureden sonra pes ediyor. Ben zaten verirsem bidaha almam bu kiloyu evde bisikletim var her iki gunde bir bir saat surerim hareketlerimi yaparim. Tesekkur ederim yorum icin :)

rica ederim, karamsar olmayın, ama iradeli olun! siz istedikten sonra her şey olur. haşimato bir de üstüne acayip derecede yorgunluk yapan bir hastalık ama enerjinizi siz yaratıyorsunuz. ilk zamanlarda kendinizi zor kaldırıp güçlü hale geleceksiniz ki sonrasında da öyle devam edebilesiniz.

rica ederim, karamsar olmayın, ama iradeli olun! siz istedikten sonra her şey olur. haşimato bir de üstüne acayip derecede yorgunluk yapan bir hastalık ama enerjinizi siz yaratıyorsunuz. ilk zamanlarda kendinizi zor kaldırıp güçlü hale geleceksiniz ki sonrasında da öyle devam edebilesiniz.
Tabi onemli olan azim. Ilaclara basladiktan sonra kendimi iki uc ayda toparladim. Simdide zayiflamak istiyorum:) bunun icinde pes etmemem ugrasmam gerekli ve fit olmaya calismaliyim

X