hipogonatropik hipogonadizm...

fical

Allah var gam yok ...
Kayıtlı Üye
25 Şubat 2008
488
78
merhaba hocam,

doğuştan hipo hipo hastasıyım.28 yaşındayım 8 yıllık evliyim hiç regl olmuyorum.günlük600 doz menegon ile 18 gün iğne vurulduğum zaman 8 yumurtam gelişiyor 2 tüpbebek ve 1 aşılamada aynı 8 yumurta oluştu. 2 ci mikroda gebelik oluştu fakat devam etmedi.2.ci ayında düşükoldu.2.ci aşılama yaptırıcam bu ay üni. hastanesinde eğer gebelik oluşmassa hastanenize gelicem tüpbebek raporu çıkartıp size sorum hipohipo hastası olduğumu belittim aşılamada şansımız nedir? eşimin sperm sayısı 40milyon %50 canlı %50cansız 2 defatüpbebek denemesinde döllenmiş embriyoları rahime transfer ettiler başarılı bulmuyorum bu tekniği hipo hipo hastalarına uyguladığınız laboratuar ve teknikler nelerdir.şimdiden cevabınız içintşk ederim iyi çalışmalar diliyorum...kolay gelsin...

Merhaba fical,

Sizde immunolojik faktörlerinizin, rahim filminizin ve eşinizin Kruger kriterlerine göre incelenmiş sperm değerlerinizi yorumlamamız gerektiğini düşünüyorum. Bu kapsamda, size cevap niteliğinde yazan reisdevrim37'in yorumlarına da temel noktalarda katılıyorum. Birbirinize böylesine desteğinizin sürmesini de destekliyorum. Sağlıklı günler geçirmenizi ve doğru-etkili tedavilerle buluşmanızı dilerim.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün
Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X