Hipertiroidi olup gebe kalan varmi ?

Tesekkurler cevap verdiğin için su an kist olduğu için kontrol altındayım iki günde bir bi muyanne bir kan daha da gidicem gibi duruyo çok sağol iyi grceler

Merhaba canipir. Bana da hipertiroid teşhisi konuldu. T4 üm 6 tsh 0.01 tamda gebelik istediğimde bununla karşılaştım. Lütfen şunu söyleyebilir misin gebelik için illaki 1 sene tedavinin bitmesini beklemek zorunda mıyım. Tedavi sırasında da gebelik olabilir mi

Merhaba üzerinden baya zaman geçmiş ama aynı durumu bende yaşıyorum nasıl bir sürec izlediniz o donemde

Merhaba üzerinden baya zaman geçmiş ama aynı durumu bende yaşıyorum nasıl bir sürec izlediniz o donemde
Kolay bir süreç olmadı. Sizinki ne kadar ağır septomlu bilmiyorum ama öncelikle hastalığı kabullenmek zor oldu. Doğru doktoru bulmam önemli. Ama ilaçlar etkisini gösterip normale dönmeye başlayınca kabulleniyorsun:) doktor 1 yıl gebeliği yasakladı. Ben ilk 4 ay korunup sonra oluruna bıraktım. Ama maalesef hemen gebelik oluşmadı. Yaşım 30 olduğu için tabiki strest yaptım derken tam 1 sene üzerine şuan yeni hamile olduğumu öğrendim. :) benim hastalığımın sebebi de ilk bebeğimi kaybetmemdi. Onun üzüntüsünden sonra oldu. Ama büyütülecek bir şey yok. Hastalığı kabullenmek ve ilaç tedavisine dikkat etmek çok önemli zaten kısa süre içinde ilaçlar normal hayatınıza dönmenize yardımcı oluyor

Çok sevindim Allah sağlıkta kucağınıza aldırsin annemdede olduğu için sanıyordum ama doktor covid sonrası dedi. Detaylı tarama yapıyor şuan. Ona göre çocuk mevzusu netlesecekmis. Yaşım 34 ve aşılama için adet olmayı bekliyordum. Oyuzden çok gerginim suan

Çok teşekkür ederim. Gerilmeyin diyeceğim ama mümkün değil biliyorum. 1 buçuk senedir kocaman bir hayal kırıklığı ile yaşıyorum. Öncelikle hipertroid için ilaç deneniyor başarılı olma ihtimali çok yüksek benim değerlerim ilaçla düzeldi mesela. İlaç işe yaramasa bile artık kolay olan ameliyatla tiroidi alıp sizi rahatlatıyorlar. Ondan da çok korkup gözümde büyütmüştüm. Ama ne hastalıklar var sonuçta. Siz iyiye odaklanın ve en önemlisi size hitap eden rahatlatan bir doktor bulun. Ve her şey geçiyor gerçekten.

Çok şükür tedavisi mümkün ve kısa sürede toparlıyor işte insan tam bazı şeyler için heveslendiginde bu olunca üzülüyor. Aynı durumu yaşamış biriyle konuşmak rahatlattı çok teşekkür ederim

Tsh değer olarak yüksek göründüğünde, vücudunuzda tiroit hormonu azalır ve hipotiroidi olur. Yani tahlil sonucu sizi yanıltmasın. Ters işleyen bir mantığı var.
Tsh düşük görünmesi de aksine, aşırı tiroit hormonu salgılamak anlamına geliyor. Yıllardır bu hastalıklarla mücadele ediyorum. Yıllarca hipertiroit hastasıydım bir yıl önce tiroit değerlerim normale döndü. Ama bir iki aydır artık tiroit üretmediğimi gördüm TSH yüksek çıkmış ve hipotiroidi olmuşum. Bana da doktorum Euthyrox verdi 50 mcg.
İlk kez hormon takviyesi alıyorum. Ama hâlâ çok zayıfım.

İlk öğrendiğimde sudan çıkmış balık gibi buralarda derman aramıştım. Bir arkadaş cevap vermemişti bana da hatta doktorumu da onun sayesinde buldum. Beni rahatlatmıştı. İnsanın derdini ancak aynı derdi yaşayan anlıyor. En kısa zamanda şifa diliyorum. Allah sağlık versin en başta

Merhaba, acaba sizin ki hipertroid mi?

Evet hipertiroid, graves tanısı konmuştu. İlaçla değerlerim 1 yıl içinde düzeldi. Tekrarlar mı bilemiyorum. Tekrarlama riski varmış bu rahatsızlığın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…