Hipertiroidi olup gebe kalan varmi ?

Canipir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2014
529
189
44
Merhaba arkadaslar araniza yeni katildim .Ben troid ameliyati oldum atom tedavisi gordum aradan 3 sene gecti hipertiroidim ayrica troid ca yim ve su an bebek sahibi olmak istiyoruz.hem kadin dogum hemde endokrin esliginde muayenelerim suruyo Benim durumumdaki arkadaslara basimdan gecenleri anlatcam. Benim basimdan sagligimla ilgili cok seyler gecti ama cok Sukur su an iyiyim Rabbime binlerce sukurler olsun. Dr lar Artik gebe kalman için bir sakinca yok diyene kadar bekledim tsh degerim t3 ve t4 degerlerim ilacimin dozunu degistirerek duzene girdi tam o ay korunmayi birakacaktikki gozumdeki buyume bebegimizi ertelememize sebep oldu trab kan degerim 0-9 arasinda olmasi gerekken 300 Olmus Buda gozumde buyumeye yol acti neyseki deger gittikce dusuyo endokrin dr bi sakinca gormedi bu ay korunmayi biraktik ve Ben 25 agustosta regl olmak gerekirken regl tarihimdem 6 gun once lekelenme geldi iki gun sonar meerkat an test yaptim ikinci cizgi silikti tutunma kanamasi diye dusundum ve 22 agustosta camurumsu bir sekilde kanama geldi regl oldum bu arada tsh degerim 0,077 acaba tsh degerim düşük oldugu içinmiydi bunu yarin endokrin dr gidip ogrencem ve buraya gun gun yazcam Benim gibi olan arkadaslara bilgi olsun

Endokrin uzmanina gosterdim kan sonuclarimi 0.077 ilede hamile kaliniyormus onemli olan t4 dengede tutmakmis sukurler olsun kan degerlerim gebe kalmam icin idealmis ama trab kanimin vucudumda olmasi dogacak bebegin yuzde 50 hipertiroid olma ihtimalini ortaya cikariyormus yani oladabilir olmayadabilir dedi dr ins olmaz Allah yardimcim olsun dua edin nolur ins saglikli sigatli bir bebegim olur hayirlisiysa

Merhaba 22 Ağustos'ta regl oldum bitti şu an regl olmam gereken tarih 17 Eylül öncesinden kahve leke geldi eczaneden test aldım pozitif çıktı inanamadım tekrar test aldım başka eczaneden ve yine pozitif kan verdim kandaki değerde 106 çıktı ertesi gün kanamaya yakın rengi daha değişik kan geldi Dr aradım progestan başlattı 2 gün sonra tekrar kan verdim değer 93 inmişti Dr iki gün sonra tekrar ver dedi ve değer 130 çıktı şimdi pztesiyi bekliyorum inş yükselmiştir yazmaya devam edilememem belki birilerinin işine yarar :)

hmm uzuldum allah yardimcin olsn hayatim.cok cok gecmis olsn.umudunu yitirme calismalara devam et:):) benimde zehirli guatirim vardi.triod da diyebiliriz cok sukur bebis bekliyrz en kisa zamanda seninde ikizlerinnn olur insaaaallllaaaaahhhhh:):)

hmm uzuldum allah yardimcin olsn hayatim.cok cok gecmis olsn.umudunu yitirme calismalara devam et:):) benimde zehirli guatirim vardi.triod da diyebiliriz cok sukur bebis bekliyrz en kisa zamanda seninde ikizlerinnn olur insaaaallllaaaaahhhhh:):)
Canım sana ihtiyacım var!!!!
Zehirli guatr ve hamilelik le ilgili konu da açtım ama senin bu mesajını tesadufen gördüm....
Normal yollardan mi hamile kaldın?
ilaç iğne tedavi vs kullandınız mi?
Denedigin bitkisel karışım varmiydi ?
Beni bilgilendirsen de hayırlı bişeye vesile olsan?

cnm çok sağol hayırlısı neyse o olsun bakalım çalışmalara devammm :) bu arada benimkide zehirli guatr ,Allah sağlıklı sıhatli kucağına almayı nasip etsin cnm

amin tatlim amin.tatlim inan bana cocuk olmaz diyolardi vallaha oldu.tsh 0,01 di ilac hic icmedim.tabi ictigim oldu ama bi ictim bi icmedim.ilaci sevmem hamileyim halada guatr ilaci icmiyorum.evliligim ilk 3 ayinda yasmin kullandm korundm.sonra ilactan korktum olmaz diye.birraktik 4ayda dogal korundm.sonra calismaya basladik.3 4 ayda cocuk olmadi.ben guatrdan suphelndm.esim ve ben doktra gittik biseyimz cikmadi.esimde ufak biseyler vardi ama cocuga engel degildi.hayirt cayi miydi ne bide balini aldik bide doktr ilac vermsti esime onu kullandi.ama uzun sure uygulamadik.artk bu bitki yada ilacnmi sayesinde .oldu yoksam dogalmi bilmiyr?m.boyle canim guatrdan focugu olan cok insan taniyrum kafana takma.aaa bak bide ben cok kafama takiyodum olmuyodu.son adetimde hamile kalmarigimi dusundm o ay hic bebek beklemiyodm ve hamile kalsim.kafana asla takmiyacn buda bebise engel

cnm çok sağol hayırlısı neyse o olsun bakalım çalışmalara devammm :) bu arada benimkide zehirli guatr ,Allah sağlıklı sıhatli kucağına almayı nasip etsin cnm
amin hayim rabbim herkesin muradini verir insallah

Çok sağol canım inşallah Allah herkese nasip eder

Ne çektim şu hipertiroid den.. Benim de bu hastalıkla tanışmam çok tesadüf oldu.. 1 sene gebelik için klomen+çatlatma tedavi sonucunda cevap alamayınca aşılama yaptırmaya karar verdik.. Tam aşılama için transfere günler kala kontrole gittiğimde kadın doğumcum hormonlarda sorun olduğunu ve üniversite hastanesindeki endokronoloji bölümüne gitmemi söyle.. daha o zaman adını bile duymamışım hatta bölümün adını kağıda yazdırdım.. Derken gittiğimde değerlerimin çok yüksek olduğunu ve ultrasonla nodül varmı diye bakma gerektiğini ve aşılamamın da iptal edilmesini söyledi endokrin dk.. Ultrason da nodüllerimde inci gibi dizilmiş çıkınca nükler tıpda radyoaktifli film istediler.. Kanser şüphesi olduğundan.. ALLAH a şükür temiz çıktı nodüllerim.. Fakat bana acil ameliyat olmam gerektiğini söyledi üni. hastanesi bende hemen o bölümün prof. benim oturduğum binada özel muayane olduğunu fark ettim ( alğıda seçicilik tabi ) Prof bana ameliyatın artısını eksisini söyledi ve bence sana önce ilaca başlayalım ve sen gebeliği biraz askıya alacaksın dedi. Şükür ben ilaç dan çok çabuk cevap aldım.. ve bu ay ilk aşılamamı oldum.. Rabbim bütün hastalara şifa versin..Benimde korkum acaba genetik hastalık olarak yavrum da da bu hastalık olurmu.. Çünkü bazı yerlerde olabileceği yazılı..

cnm çok geçmiş olsun Allahım dert verip derman aratmasın cümlemize gebelik varmı sende cnm aşılama tuttumu inş tutmuştur

canim gecmis olsun insallah bebeisin olur cok sevinirim.insallah genetik olmaz yaa.bende bu konuda uzuluyorum ama napalim kismet

benim test günüm 1 ekim.. bende çok korkuyorum genetiklik olur diye.. Allah a emanet.. tabii hamile kalabilirsem..

allahin izniyle kalirsin canim benim.sikinti yapma akisina birak olurmu.vardir bunda da bi hayir de.bebekler cok guzel zamnlarda geliyolar cunku.insallah tez zamanda hayirli bi sekilde gelir arkadasim.

slm kızlar bu ay gebe kaldım değerim ilk 60 sonra 180 -485 veee 250 gebelik yine sonlandı bugün doktora gittim bir sürü kan testi istedi bakalım sebebi neymiş doktor troiddendir dedi offf anlamıyorum yaaaaa hani t4 ve t3 normal olsa yeterliydi demekki tsh da normal olmalı benim tsh değerim çok düşük sanırım ondan yada pıhtılaşma olabilir onada bakılacak yine sonuçları alınca yazarım

hayirli sonuclar olur ins:)

Eveeeettt veee bu ay regl günümde beta hcg 321, inşallah bu sefer tutunur tabi hayırlısı neyse o olsun sağlıklı sıhhatli olsunda pazartesi tekrar kan vercem ı zaman belli olur bu sefer sürekli kan vermicem moralim bozuluyor o zaman hayırlısıysa olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…