Hiperaktivitede bildiğiniz tedavi yöntemleri var mı

Biz de 9 yasina yaklastik ama bizim 7.5 yasinda basladi.yuzde 85 i ergenlikde geciyormus tamamen.Ilac bizim de nobetleri jesti bu direncli olmadigini gosteriyor iyi bir sey.Insallah sizinki de bizimki de tamamen biter.Ama cok ilginc geldi bana disleksiyle hic ilgisi yok dendi ama sizdede ayni bizdede
Doktorlara sorsaniz hic birinin biriyle alakası yok diyorlar. Ama ben aslinda hepsinin bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Alt islatma problemi de oldukça fazla. Günde 6 tane nörolojik ilac kullanan bir çocuğun alt islatma sorunu nasıl bununla iliskilendirilmez anlayamıyorum.
Çocuğunuzu en iyi siz tanırsınız. Neyin neyle alakalı olduğunu da siz çözersiniz. Doktorlarin her dediği herkese uymuyor

Bizim de doktorumuz bu konuda turkiyede taninan bir prof. Hasan tekgul.Ama bizim ilk ilacta azar azar dozu ayarladi 3.75 de tamamen kesildi nobet.D ..... ile baslayan ilaci kullaniyoruz.Belki tek ilacta hemen yanit verdigi icindir.Bilmiyorum bize nobetin durdugu tarihten 2 yil sonra kesecegiz dedi.Eger direncli epilepsi degilse zaten ergenlikde kayboluyormus.Ilacin amacida beynin nibet gecirmeyi unutmasini saglamak.Allah yardimciniz olsun sizinde bizlerinde.

Konuyla ilgili malesef bir bilgim yok ama mesajlarinizi okudugumda size sorulan neredeyse her belirti neydi acaba benim evladimda da mi var sorusuna sabirla bildiginiz herseyle cevap verisinizi takdirettim. cok iyi bir annesinizi. eminim busekilde tedaviyi de bulacaksiniz.

Lütfen lütfen çocuğunuzun ilaçlarını kesmeyin ya da doktorunuzun önerisi olmadan herhangi bir yöntem denemeyin.
Okula uyum ve sağlıklı sosyalleşme için o ilaçlar çok önemli.
Onu zehirlediginizi dusunmeyin. Aksine sosyal ilişkileri ve hayatı öğrenmesi için ona yardım ediyorsunuz.
Hiperaktivitesi olan öğrencilerim var. Velilerim ilaç konusunda genelde bilgisiz ya da çocuğu kabullenemiyorlar. Ilaç almadıkları zaman çocuklarla ve bizimle iletişimi okul kültürüne uyumları çok zor oluyor. Bunun yanında sürekli olumsuz davranışlarla dikkat çektikleri için bu olumsuz davranışlar sınıf için de kaniksaniyor ve ne yazık ki arkadaşları ve durumu bilmeyen ya da önemsemeyen öğretmenler tarafından etiketleniyorlar.
Bunu ona yapmayin.

Gaps diyetini diyetini duydm otizm için yapılıyor ama genel anlamda bağırsak temizliği denilebilir..bir gruba göre dehb sağlıksız bagrsak sonucu oluyor...

Sekerli ve paketli ürünlerden uzak durmkta fayda var.

X