Hiperaktivitede bildiğiniz tedavi yöntemleri var mı

Vayarin omega 3 hap olarakmi geciyor yoksa vayarin fish oil olarakmi.Internette dogru duzgun bulamadim.Ablam eczaci ona sirdum hic duymamis bile.

Bizim eczacı da hiç duymamış..baya zor bulduk..kutu üzerinde Vayarin fosfatidilserin içeren takviye edici gıda 4-10 yaş arası çocukların kullanımına uygundur yazıyor.

Siz ayna terapisi yapıyormusunuz I Irer dislekside çok etkili
Yok bizimki terten okumuyor.Daha cok hece ekliyor yada cikariyor kelimeden ve cagrisimsal ikuyor bazende.Diyelim yağmur ciseliyor yaziyor bu yagmur yagiyor diyor yani arkadan gelecek kelimeyi tahminle soyluyor.Ilk baslarda bazi harfleri karistiriyordu o kalkti.3. Sinif olduk bu sene ama zorlaniyoruz tabi.

Yok bizimki terten okumuyor.Daha cok hece ekliyor yada cikariyor kelimeden ve cagrisimsal ikuyor bazende.Diyelim yağmur ciseliyor yaziyor bu yagmur yagiyor diyor yani arkadan gelecek kelimeyi tahminle soyluyor.Ilk baslarda bazi harfleri karistiriyordu o kalkti.3. Sinif olduk bu sene ama zorlaniyoruz tabi.
O bizde de var beyin otamatik tamamlıyor..büyük ihtimal okumayı sevmediğinden ama bizimkisi

Size bir öneri daha yapcam çok bilmişlik algılamayın lütfen "her çocuk özeldir"diye bir film var hint yapımı..disleksili bir çocuğu anlatıyor..izlemediyseniz eğer onu da izleyin lütfen
Estagfurullah o ne demek hepimiz birbirimize yardimci olmak isteriz.Ilk disleksi oldugunu ogrendigimiz de izledik esimle.Ben de 2 yildir deyim yerindeyse baş koydum bu yola.Arastirmadigim sey kalmadi zaten sirf disleksili cocuklara ozel ders veren bir yerede devam ediyoruz 2 yildir.

Bugun beni cok sasirtti kizim.Disleksi ile ilgili egitim veren hocasi kizima okumasiyla ilgili sorunu şoyle açiklamiş.Gözün okuyor ama agzin o hiza yetisemiyor.Zaten disleksi de goz okur beyinde kelime kodlanir kinusma merkezine giderken bir sorunla karsilasir.Bunu bana anlatirken bu aksam anne yani gözum murat agzim elif.Murat da siniflarin da iyi okuyan bir cocuk elifte en kotu okuyan diyelim ☺.Cocukcagizimin kafasinda senaryoyu kurmus

Yok rehabilitasyon da degil.Sirf disleksi icin egitim veren bir yer var izmirde akademi disleksi diye orda bireysel ders aldiriyorum.Mesela orda ayrica drama bireysel drama da var.Nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama sizin oglana bireysel drama cok iyi gelir.

Canım benim kurban olurum nasıl tatlı.çocuklarda kabulleniyor zamanla...evet bu söylediğinizi bugün bir yerde daha okumuştum..nasıl bir şey bu ne yaptırıyorlar bir bilginiz var mı

Evet ben de gondermistim grup dramaya ve bireysele orda.Olaylar karsisin da nasil davranmalari gerektigini dogru davranislari ve durtuselligi bastirmayi amacliyorlar ve bunu oyun icin de yapiyorlar.Cidden cok faydali.Mesela bir olay işliyorlar.Orda iki sapka var.Birin de sen birin de ben yaziyor.Olayi anlatiyor arkadasima boyle dedim soyle yapti.Ogretmen simdi sapkalari degiselim sen ben ol ben sen olayim diyor degisiyorlar.Olaya arkadasinin gozunden bakiyor bir de.Bu kucuk bir ornek tabi.

Yegenimde de var. Ayrıca özel öğrenme güçlüğü de var. Ve malesef aynı zamanda epilepsi ilaçları kullandigimdan, dikkat eksikliği için ilaç kullanamıyor :KK43: zor durumlar. Spor diyecektim ama gidiyor yazmışsınız.
Yegenim de 8 yaşında. Dışlandığını fark ediyor ve çok üzülüyor. 3.sinifa başladı ve okumayı daha yeni çözdü onca özel eğitime rağmen.
Çocuğunuzun psikolojisi akademik başarısından cok daha önemli. Bu yuzden, okuldaki dışlanmışlık hissini, başarılı olduğu başka alanlarda kapatmasi lazım. Severek yaptığı ne varsa ona yönlendirin. Özgüvensizlik yasamasin. Bir de hayvan cok iyi olur. Yegenime çok iyi gelmişti

Yegenimde de var. Ayrıca özel öğrenme güçlüğü de var. Ve malesef aynı zamanda epilepsi ilaçları kullandigimdan, dikkat eksikliği için ilaç kullanamıyor :KK43: zor durumlar. Spor diyecektim ama gidiyor yazmışsınız.
Yegenim de 8 yaşında. Dışlandığını fark ediyor ve çok üzülüyor. 3.sinifa başladı ve okumayı daha yeni çözdü onca özel eğitime rağmen.
Çocuğunuzun psikolojisi akademik başarısından cok daha önemli. Bu yuzden, okuldaki dışlanmışlık hissini, başarılı olduğu başka alanlarda kapatmasi lazım. Severek yaptığı ne varsa ona yönlendirin. Özgüvensizlik yasamasin. Bir de hayvan cok iyi olur. Yegenime çok iyi gelmişti
Sanirim disleksi yegeniniz de.Epilepsiyi nasil anladilar kac yasin da cikti.

Sanirim disleksi yegeniniz de.Epilepsiyi nasil anladilar kac yasin da cikti.
4 yaşında başladı nöbetleri ama absans. Yani vucudunda hiç yok nöbet. Sadece bir yere dalıyor gibi oluyor 30 saniye. O arada ne goruyor, ne duyuyor. Teşhisi cok kolay, eeg tahlilleri de yapıldı, çok net konuldu teşhis. Şimdi 9 yaşına yaklaştı, ilaç kullandığı için nöbet geçirmiyor. Ama ilaçların zaten aşırı derecede yan etkisi var. En büyüğü dikkat eksikliği. Buna destek olacak tarzda ilaclar da epilepsiyi tetikledigi için kullanamıyor.
Wisc-r yaptirdiniz mi, bi araştırın isterseniz

Yaptirdim performans zeka normalin ustu parlak zeka cikti sozel normal cikti.13 puan fark cikti arada.Bizdede disleksi oldugunu ogrendik ilkokul 1 de akabin de goz dalmalari basladi.Konusurken aniden duruyordu.Bizim de absans dediler.1 yildir ilac kullaniyoruz 1 yil daha kullanip kwsip bakacagiz.

Biz de 9 yasina yaklastik ama bizim 7.5 yasinda basladi.yuzde 85 i ergenlikde geciyormus tamamen.Ilac bizim de nobetleri jesti bu direncli olmadigini gosteriyor iyi bir sey.Insallah sizinki de bizimki de tamamen biter.Ama cok ilginc geldi bana disleksiyle hic ilgisi yok dendi ama sizdede ayni bizdede

Yaptirdim performans zeka normalin ustu parlak zeka cikti sozel normal cikti.13 puan fark cikti arada.Bizdede disleksi oldugunu ogrendik ilkokul 1 de akabin de goz dalmalari basladi.Konusurken aniden duruyordu.Bizim de absans dediler.1 yildir ilac kullaniyoruz 1 yil daha kullanip kwsip bakacagiz.
Yegenimde yaklaşık 1.5 yil cesitli ilaclar denediler. Farkli kombinasyonlar. Asla azalma olmadı nobetlerde. Uygun ilac bulunana kadar aşırı yıpratıcı bir süreçti. Sonra doğru doz ve doğru ilaç bulununca nöbetleri kesildi. Duzenli eegye giriyor. Istanbulda 2 tane ünlü prof var, cocuk norologu, ikisinde birden takibi yapılıyor. Günde 6 ilaç içiyor ve yaklaşık 2.5 senedir hic nöbet gorulmemesine rağmen ilacı bırakın kesmeyi, daha dozunu bile azaltmadilar. Bunlar cok uzun süreli tedaviler

Benim hamileliğim çok stresli bir gebelikti çıkarımım 1.neden...2.neden oğlumu 2 aylıkken bıraktım anneme işe başladım gece mesaileri geç almalar derken dengesi bir bozulmaya başladı..3.neden yemek yemesi çok iştahsızdı 3 gün yemek yemese yemezdi bizde aman aç kalacak korkusuyla cipstir krakerdir verirdik çocuğa..bunlar hiperaktiviteyi hep tetiklemiş.araştırdıkca anlıyorum..5 6 aylıkten itbaren çok hırçın bir bebekti 6 ay kadar anca zorla emdi daha da ne yaptıysam aldıramadım..çok inatçıydı..durduğu yerde durmaz aksi bir bebekti 2 yaş sendromu dedik yaş 3 oldu 4 oldu geçmedi..2 yaşından beri ara ara psikiyatriye götürüyorum o kadar çaresiz kalıyordum..4 yaşına kadar doktorun dediğine göre inatlaştığı için konuşmadı...inadının kırıldığı yerde konuşcak sabret dedi sabırla bekledim..insanlara hükmedemiyorsunuz bazı dengesizler dalga geçerlerdi konuşamıyor diye çok zoruna giderdi daha da bir hırçınlaşırdı ama o bunda hırs yapacağına gerilemesine neden olurdu bu tarz şeyler.meğer dürtüselliğinin artmasına neden oluyormuş...maalesef benim ailemde ve eşimin ailesinde hiperaktif olanlar baya fazla bende de dikkat eksikliği var genine kodlanmış ve benim çocuğu büyütmeyi bilemeyişimden dolayı karşıma canavar gibi dikildi..bebekliğindeki en büyük gösterge huzursuz ve hırçın olmasıymış..kısacası varsa bile bastırmak senin elinde bu ne kadar disiplinli ve taviz vermeden büyütürsen ve glutensiz gıdalardan uzak tutarsan o kadar hafif etki gösteriyormuş..inşallah yardımcı olmuşumdur okuduğum onca kitaplardan ve makalelerden biraz doktordan biraz tecrübeden çıkarımlarım bu
Bence bunlari hic düşünmeyin. Yeğenim sorunsuz bir hamilelik ve normal dogumla dunyaya geldi. Iki tarafın da ilk torunuydu, özenle büyüdü. Annesi birakip çalışmadı hiç. Istahi da 4 yaşına kadar inanılmaz güzeldi. Hic bir seyi ayırt etmeden yerdi, pogaca gibi yanaklari vardi.
Cooook geç konuştu. Hatta dogduktan yaklaşık 1 ay sonra annesini emmeyi öğrendi. Bu bile büyük bir gösterge aslında ama anlayana kadar uzun süre geçiyor. 4 yaşında kardeşi dogunca aşırı bir kıskançlık ortaya çıktı. Pedagoglara da gidince öğrenme güçlüğü hiperaktivite vs çıktı ortaya. Okul çağında daha da belirginlesti.
Yani stresli hamilelik, sezeryan, akraba evli ligi vs gibi kalıpların hiç birine uymaz yeğenim. Ama yine de her türlü sıkıntı mevcut malesef
Hic kendinizi suçlayıp uzmeyin boşuna

X