Hidrosalpinks olanlarda çatlatma iğnesi yapılır mı

birlayd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ağustos 2024
6
1
33
Merhaba kızlar, iki gün önce rahim filmi çektirdim sol tarafımda hidrosalpinks olduğu ortaya çıktı. Doktorum laparoskopi yapmayalım şimdilik çatlatma iğnesi deneyelim dedi. Araştırdığımda hidrosalpinks sıvı birikmesi olduğunu ve embriyo tutsa da bunu öldürdüğünü ve tutmuş olsa bile düşük riskinin yüksek olduğu bir hamilelik olduğunu okudum. Aranızda benimle aynı durumda olan var mı? Yardım lütfen 😢

Merhaba kızlar, iki gün önce rahim filmi çektirdim sol tarafımda hidrosalpinks olduğu ortaya çıktı. Doktorum laparoskopi yapmayalım şimdilik çatlatma iğnesi deneyelim dedi. Araştırdığımda hidrosalpinks sıvı birikmesi olduğunu ve embriyo tutsa da bunu öldürdüğünü ve tutmuş olsa bile düşük riskinin yüksek olduğu bir hamilelik olduğunu okudum. Aranızda benimle aynı durumda olan var mı? Yardım lütfen 😢
Merhaba, başka doktora görünmenizi tavsiye ederim. Hidrosalpinks varken deneme yapmak zaman kaybıdır tutsa bile düşükle sonuçlanabiliyor kesinlikle başka doktor görüşü almalısınız.

Hidrosalpenks vardi bende de ilk transferim tutmadi o yuzden. Ameliyat oldum tupler alindi ve 2.transferim pozitif oldu. Baska bi doktorla görüş. Ne islem yapipmasi gerekiyorsa biran evvel yapilsin ki bosu boşuna bekleyip zaman kaybetmetin.

Bana da doktor yerine kasap diyeceğim bı doktor 1 yıl boyunca ilaç kullandirdi sonra iğneye geçince bu tüplerde sıvı varsa yumurta nerden gelecek diye sorunca geri adım attı başka doktora git ameliyat ol dedi resmen 1 yıl beni kobay olarak kullanmış bende herşeyden bı haberdim bilgisizdim netten bakıp araştırarak sormuştum soruyu da gittiğim ikinci doktor çok kızdı sen pcossun nasil klomen kullanırsın dedi ameliyat oldum orda sonra rahim şeklinde sorun çıktı onu da duzeltik düşükle sonuçlansa bile bı gebelik geçirdim aşılama ile şimdi tüp bebeğe başlayacaz
Çok uzun yazdım kusura bakmayın yani size önereceğim doktor değiştirin ve ameliyat olun ohss geçirilebilir yada dış gebelik olup iç kanama olabilir gebelik normal olsa bile sıvı bebeği zehirler önceliğiniz ameliyat olsun kesinlikle

Kızlar önerileriniz için çok teşekkür ederim. Salı günü başka bir doktora gözükeceğim. Umarım herşey yolunda ilerler. Son zamanlarda kısırlıkla ilgili çok şey duyuyorum. Şimdi tek tüpüm alınırsa kısır mı olmuş oluyorum. Psikolojik olarak bunu düşüncesi bile beni yerle bir ediyor :KK43:

Kızlar önerileriniz için çok teşekkür ederim. Salı günü başka bir doktora gözükeceğim. Umarım herşey yolunda ilerler. Son zamanlarda kısırlıkla ilgili çok şey duyuyorum. Şimdi tek tüpüm alınırsa kısır mı olmuş oluyorum. Psikolojik olarak bunu düşüncesi bile beni yerle bir ediyor :KK43:
Hiç öyle düşünmeyin yumurta ve rahim var olduğu sürece kimseye kısır denilemez
Tüplere sadece normal gebelikte ihtiyaç vardır tüp bebekte sıvı dolu bir tüptense hiç olmaması daha sağlıklıdır başarı şansını artırır hem sıvı dolu olan alınırsa bile tek tüple hamile kalan çok kişiyi okuduk burada içinizi ferah tutun benim kesin tüpler alınacak diye imza atıp girdiğim ameliyatta hiç dokunulmadan temizlenip çıktım bol dua edin prof derecesindeki doktorları seçin gerisi Rabbimin takdiri emeğinizin karşılığını hayırlısıyla alırsınız inşallah 🤲🏻

Tüplere sadece normal gebelikte ihtiyaç vardır tüp bebekte sıvı dolu bir tüptense hiç olmaması daha sağlıklıdır başarı şansını artırır hem sıvı dolu olan alınırsa bile tek tüple hamile kalan çok kişiyi okuduk burada içinizi ferah tutun benim kesin tüpler alınacak diye imza atıp girdiğim ameliyatta hiç dokunulmadan temizlenip çıktım bol dua edin prof derecesindeki doktorları seçin gerisi Rabbimin takdiri emeğinizin karşılığını hayırlısıyla alırsınız inşalla
İçimi rahatlattınız gerçekten çok teşekkür ederim 😇 Allah hepimizin dualarını nasip etsin inşallah 🤲

Tüplere sadece normal gebelikte ihtiyaç vardır tüp bebekte sıvı dolu bir tüptense hiç olmaması daha sağlıklıdır başarı şansını artırır hem sıvı dolu olan alınırsa bile tek tüple hamile kalan çok kişiyi okuduk burada içinizi ferah tutun benim kesin tüpler alınacak diye imza atıp girdiğim ameliyatta hiç dokunulmadan temizlenip çıktım bol dua edin prof derecesindeki doktorları seçin gerisi Rabbimin takdiri emeğinizin karşılığını hayırlısıyla alırsınız inşallah 🤲🏻

X