hidennisko isimli arkadasım bende dikişliyim:)

bm1630

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Mart 2008
21
1
Selamlar arkadaslar,siteye yeni uye oldum,baslıklara biraz goz attımda basında aynı dert olan arkadaslarım var..hidennişko sen suan kac haftalıksın? ben 19.haftanın içindeyim ve 12. haftada rahim agzına dikiş atıldı..dr un sana istirahat verdimi? ben dinleniyorum,yasadıgın problemler varmı?konusalım iyi gelir bize..aklımda hep soru işaretleri var:çok üzgünüm:

çok geçmiş olsun canım.ya nasıl anlaşılıyor bu rahim ağzındaki açıklık.hiç belirti veriyormu? doktor neye göre dikiş atalım diyor? benimde ilk hamileliğimde 9 haftalık bebeğimin kalbi durmuştu.o yüzden şimdi herşeyden pinpirikleniyorum.

aslında belirti vermiyor canım..anneler ilk bebeklerini 2. uc aylık donemde kaybediyorlar sonraki hamileliklerinde dikiş atılıyor.ama benim su gibi cok acık kahverengi bi akıntım oldu,bazı anneler dikkate almayabilirler bunu ama bende pimpirikli oldugum için hemen dr a gittim..ultrasonda rahim agzının kısaldıgını fark etti,kısalan rahim agzı bebek buyudukce tasıyamıyor ve kesesiyle beraber atıyor cocugu..senin ilk hamileliğinle alakası oldugunu sanmıyorum..Allah senin bebişinede saglık versin sag salim kucaklarımızda gostersin insallah.canım bu mesajlarınızın altındaki gebelik cetvellerini nasıl yapıyosunuz?

Selamlar arkadaslar,siteye yeni uye oldum,baslıklara biraz goz attımda basında aynı dert olan arkadaslarım var..hidennişko sen suan kac haftalıksın? ben 19.haftanın içindeyim ve 12. haftada rahim agzına dikiş atıldı..dr un sana istirahat verdimi? ben dinleniyorum,yasadıgın problemler varmı?konusalım iyi gelir bize..aklımda hep soru işaretleri var:çok üzgünüm:

merhaba kader arkadasim :)
benim hikayem baya uzun
ben hamilelikten önce rahimdeki perdeden ameliyat oldum doktorum o zman demisti tahim agzı yetmezligi olabilir bakacagiz hamile kalınca diye
ve 12. haftamda teshis etti hemen..ve dikis oldu
ben simdi 21. haftamı bitirdim
her ay penisilin igne vuruluyorum
prepar tablet kullanıyorum
magnezyum iciyorum
ama doktorum istirahat vermedi, gerek yok dedi
ama hala erken dogum riskin yok degil biz elimizden geleni yapıyoruz diyor :sm_confused:
sık sık haberleselim
senin nasıl oldu operasyon
calısıyor musun

kızlar geçmiş olsun inşallah bebişiniz ve siz hiçbir problem yaşamazsınız

selam banada bu ayın 21 inde dikiş atılacak, 13 haftalık olucak o zaman. benimde 5 tane düşüğüm var en sonunda dikiş atılmaya karar verildi. kolay bi operasyon olduğunu söylüyorlar ama ben yinede heyecanlanıyorum. dikişten sonra doktorum 3-5 gün yatıp dinlenirsin dedi. sürekli yatmama gerek yokmuş. bm sen yatıyormusun? Allah hayırlısıyla yavrularımıza kavuşmayı nasip etsin.

merhaba kader arkadasim :)
benim hikayem baya uzun
ben hamilelikten önce rahimdeki perdeden ameliyat oldum doktorum o zman demisti tahim agzı yetmezligi olabilir bakacagiz hamile kalınca diye
ve 12. haftamda teshis etti hemen..ve dikis oldu
ben simdi 21. haftamı bitirdim
her ay penisilin igne vuruluyorum
prepar tablet kullanıyorum
magnezyum iciyorum
ama doktorum istirahat vermedi, gerek yok dedi
ama hala erken dogum riskin yok degil biz elimizden geleni yapıyoruz diyor :sm_confused:
sık sık haberleselim
senin nasıl oldu operasyon
calısıyor musun[/QUOT

Allah ım saglıkla kucagımıza aldıgımız gunleri gostersinbenneyaptımki
ben hamile kaldım hiç bi problem yoktu ilk aylarda,3 ayın sonuna dogru aniden acık kahve renkli su gibi bi akıntım oldu,birde arada tam rahim ustunde sancılarım oluyordu..pimpirikliyim ya hemen gittim dr a dr ultrasonda rahim agzında kısalma fark etti ve 2 gun sonra dikiş atıldı.bir kutu pre par tablet bende içtim,ama sonra gerek duymadı..gittigimde tekrar sorucam içmeme gerek varmı diye..acaip carpıntı yapan bişey o,cok kotu..senin durum biraz daha farklıymış..içimizi ferah tutalım arkadasım,nette okuyorum dikişli hamileliklerin %90 ı saglıklı bir dogumla sonuclanıyormuş..ben calısmıyorum Allah tan..ameliyattan sonraki ilk haftalar hiç kalkmadım,suan da genelde istirahat ediyorum..saglıklı bi hamile gibi normal hayatıma devam etmiyorum,dr da riske atmak istemedi galiba,fazla gezme diyor..birde penisilin ignesi niçin vuruluyorsun?bana hiç boyle bişeyden bahsetmedi dr um..ben de simdi 19.haftanın içindeyim..

benim doktorum herseyi garantiye alalım sonra keske demeyelim diyor
penisilin, enfeksiyon riskine karsi
bizim gibi sorunu olanlar amniyo sıvısında iltihaplanma gibi seylerle karsilasabiliyorlarmis, onlem olarak vuruluyorum
preparı gunde 3 kez iciyorum, doktorum 3 saatte bir dedi aslinda ama bende ritm bozukluguda var doktorum 3 e düsürdü
o hap insanı mahvediyor, ellerim titriyor ve inanılmaz kotu oluyorum
ama bebis icin hersey

ben bazen oturu

Frekans Allah yardımcın olsun..Allah hepimizin yavrularını bize bagıslasın insallah..operasyon cok basit 15 dk.lık kısa sureli bi narkozla uyuttular beni,uyanınca hiç bir agrı sızı yoktu,sadece biraz kanama oluyor operasyon gecirdigin için..benim dr um hiç riske atmak istemedi sanırım genelde istirahat etsen iyi olur diyor.operasyondan sonraki ilk haftalar dinlendim surekli,suan da genelde istirahatteyim ama surekli yatma durumum yok.
operasyon için hiç heyecanlanma,anlamıyorsun hiç bişey..ama sonrasında dikkat et,kendini yorma..sonucta saglıklı hamileler deiliz,riskli gebeliklerimiz var..senin dr ların 5 bebek kaybetmene nasıl izin verdiler arkadasım? anlasılmadımı rahim agzı yetersizligin oldugu?her işte bir hayır varmış..Allah herseyin hayırlısını nasip etsin..

selam banada bu ayın 21 inde dikiş atılacak, 13 haftalık olucak o zaman. benimde 5 tane düşüğüm var en sonunda dikiş atılmaya karar verildi. kolay bi operasyon olduğunu söylüyorlar ama ben yinede heyecanlanıyorum. dikişten sonra doktorum 3-5 gün yatıp dinlenirsin dedi. sürekli yatmama gerek yokmuş. bm sen yatıyormusun? Allah hayırlısıyla yavrularımıza kavuşmayı nasip etsin.

merak etme operasyon cok kolay, ama insan sonrasında biraz tedirgin oluyor iste, sonucta riskli gebelik yasıyor oluyorsun
allah sabrını veriyor, seninde saglıkla biter biran once insallah
ve bebgini saglıkla kucagina alırsın

hidennişko bazen ayakta kalıp yorulursam,kuyruk sokumuma bir baskı gibi birsey hissediyorum..sende de oluyomu hiç bu tip birsey?

rica ederim canım ne demek.takvimine kavuştuğun için mutlu oldum ayrıca.a.s.

Frekans Allah yardımcın olsun..Allah hepimizin yavrularını bize bagıslasın insallah..operasyon cok basit 15 dk.lık kısa sureli bi narkozla uyuttular beni,uyanınca hiç bir agrı sızı yoktu,sadece biraz kanama oluyor operasyon gecirdigin için..benim dr um hiç riske atmak istemedi sanırım genelde istirahat etsen iyi olur diyor.operasyondan sonraki ilk haftalar dinlendim surekli,suan da genelde istirahatteyim ama surekli yatma durumum yok.
operasyon için hiç heyecanlanma,anlamıyorsun hiç bişey..ama sonrasında dikkat et,kendini yorma..sonucta saglıklı hamileler deiliz,riskli gebeliklerimiz var..senin dr ların 5 bebek kaybetmene nasıl izin verdiler arkadasım? anlasılmadımı rahim agzı yetersizligin oldugu?her işte bir hayır varmış..Allah herseyin hayırlısını nasip etsin..

valla canım bu benim 7. doktorum her doktor farklı şeyler söyledi. ilk 2 düşüğüm rahim kalp şeklinde septum var dediler ameliyat oldum. sonrasında yine düşük yaptım. 4 ve 5. gebeliğimdede kanda pıhtılaşma var dediler onun içinde hergün fragmin iğne vuruldum. son hamileliğim çok güzel geçiyordu 20. haftama kadar, bu haftada benim akıntımda artış olduğunu sandım baştan ama baktım ara ara ayağa kalktıkça su geliyor. hemen doktora gittim bana rahimin açıldığını, rahim ağzı yetmezliği olduğunu söyledi. ben 3 aylıkken aslında doktoruma dikişi hatırlatmıştım ama bana gerek yok demişti. bana hiç teselli vermedi daha çok moralimi bozdu. bende onu bıraktım. başka doktora gittim o hemen bana prapar verdi 2 hafta yattım. ama bi gece su kesem patladı hemen hastaneye gittik tahlil yaptılar kese mikrop kapmış ve bizi zehirlemeye başlamış. hemen suni sancı verip düşürttürmek zorunda kaldılar. bu dikişten sonrada nidilat diye hap içecekmişim erken doğumu engellemek için. başınızı ağrıttım ne kadar çok yazmışım kuaura bakmayın kızlar :eek:

hidennişko bazen ayakta kalıp yorulursam,kuyruk sokumuma bir baskı gibi birsey hissediyorum..sende de oluyomu hiç bu tip birsey?

ben butun gun ayaktayım arkadasım calısıyorum cunku..
ve o kuyruk sokumundaki agrı hep var ozellikle sag tarafa dogru diken gibi batıyor
doktoruma sordum
hamilelikle alakalı birsey ve normal dedi
ben doktoruma cok güveniyorum
o yuzden onu cok kafama takmıyorum

valla canım bu benim 7. doktorum her doktor farklı şeyler söyledi. ilk 2 düşüğüm rahim kalp şeklinde septum var dediler ameliyat oldum. sonrasında yine düşük yaptım. 4 ve 5. gebeliğimdede kanda pıhtılaşma var dediler onun içinde hergün fragmin iğne vuruldum. son hamileliğim çok güzel geçiyordu 20. haftama kadar, bu haftada benim akıntımda artış olduğunu sandım baştan ama baktım ara ara ayağa kalktıkça su geliyor. hemen doktora gittim bana rahimin açıldığını, rahim ağzı yetmezliği olduğunu söyledi. ben 3 aylıkken aslında doktoruma dikişi hatırlatmıştım ama bana gerek yok demişti. bana hiç teselli vermedi daha çok moralimi bozdu. bende onu bıraktım. başka doktora gittim o hemen bana prapar verdi 2 hafta yattım. ama bi gece su kesem patladı hemen hastaneye gittik tahlil yaptılar kese mikrop kapmış ve bizi zehirlemeye başlamış. hemen suni sancı verip düşürttürmek zorunda kaldılar. bu dikişten sonrada nidilat diye hap içecekmişim erken doğumu engellemek için. başınızı ağrıttım ne kadar çok yazmışım kuaura bakmayın kızlar :eek:

ya arkadasım birsey soracagım ara ara su geliyordu diyorsun
benim akıntım cok hatta bazen sızıntı olurken hissediyorum kilodumda baya bi sıvı oluyor hatta pantolonuma bile geciyor bazen cok olmasa da
acaba benimde oyle birseymi ama doktorum farkederdi herhalde oyle olsa:sm_confused:

X