Hiç kolay olmadı...

suna12365478

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2008
60
1
44
Merhaba arkadaşlar, ilk evde gebelik testi yaptırdığımda değer pozitif çıktı ve hemen doktorluğun yolunu tuttum. Kan testi yaptırdım orda da hamile olduğum gözüküyordu. İlk hamileliğim olduğu için değerden falan birşey anladığım yok. Hamilesin ama diyince de pek birşey anlamadım. Doktorum bu hamilelik dış gebelik olabilir dedi çünkü değer düşük çıktı. Meğer sonradan öğrendim ki son adet döneminden hamile kaldığın dönemdeki değerin durumuna bakıyorlar. Neyse büyük doğum hastanesine gittim. Çünkü doktorum beni yeterince aydınlatmadı. Acilden giriş yaptım. hafif ağrım vardı. ordaki pratisyen doktorlar gayet rahattılar bunu dış gebelik olarak değerlendiremeyiz ama yine de yatıralım dediler. Duygularım oldukça karışık bu arada. bu iyi birşey mi? iyi bişeyse niye yatırıyorlar? neyse yattığım bölümde çoğunluğu dış gebelik olabilir düşüncesiyle yatırıyorlar. Aslında çoğunun da kesinliği belli. Yani dış gebelik. Neyse hepimiz birbirimizi tesselli etmeye çalıyoruz. İnşallah normal gebeliğe doğru gider. İki gün yattıktan sonra beni çıkardılar biraz daha bekleyelim dediler. ondan sonra gerekli müdahaleyi yaparız dediler. Bi hafta sonra tekrar gittim bu kez dış gebelik olmadığı ancak çocuğun kalp atışının görmediğini söylediler. Bir hafta daha beklemeliymişim. Tabi bu arada psikolojim bozuldu. Özel bir doktora gittik. Adam ne dedi bilin bakalım? bu çocuk sağlıksız alacağız dedi. Neyse eşimle çok üzüldük ama allahın taktiri dedik. Bir hafta daha bekledikten sonra başka özel bir doktora daha gittik. Çocuğun kalp atışını gördüm. Çocuk çok sağlıklı dedi. Hayırlı olsun dedi. Tabi üç haftalık maratondan sonra oturdum hüngür hüngür ağladım. Şimdi arkadaşlar sadece çok ciddi baş ağrılar yaşıyorum. Doktorum da bana bunun stresten kaynaklanabildiğini söyledi... bu arada 6 haftalık gebeyim. Allah sağlıklı bir şekilde hamileliğimi geçirmemi nasip etsin ve de sağlıklı bir çocuk nasip etsin diyorum... amin... ve çocuk doğduktan sonra inşallah iyi bir insan iyi bir evlat ve sağlıklı bir insan olur ve onun için umarım en doğru kararlar alarak yolunu hayatını kurmasına yardımcı oluruz. Allah hepinizin çocuklarını size ve benimkinide bana bağışlar inşallah...aminnnnn öptüm hepinizi...

Neler yaŞatmıŞlar canım sana.geÇmıŞ olsun.
ınŞallah bundan sonra rahat geÇırırsın hamılelıĞını.
Allah hayırlısıyla,saĞlıkla kucaĞına almayı nasıp etsın.

canım anladığım kadarıyla geç döllenme olmuş onun için biraz korkutmuş bebişin sizi neyseki geçmiş artık Allah sağlıkla kucağınıza almayıda nasip etsin minik meleğinizi.baş ağrılarında strestendir inşallah en kısa zamanda geçer canım

doktorlar tam arastırmadan ınsanın moralını sıfıra ındırmesını gayet iyi bılıyorlar.sinir oluyorum boyle doktorlara.neyse canım atlatmıssın takma artık kafana bırsey.
inşallah saglıcakla kucagına alırsın canım...

Canım zorlu ve srteslı gunlerın adında ne mutlukı sana bebısıne kavusmussun ıns kucagına almayıda nasıp eder bundan sonra stres falan yapama olurmu canım guzel hamıslıkler......

canım hayırlı olsun bebeğin.allah analı babalı büyütsün.salıkla kucağına almayı naip etsin.

GERÇEKTEN ÇOK GEÇMıŞ OLSUN

neler yaşatmışlar canım sana yağ çok üzüldüm evet inşallah sağlıklı sıhatli olur ve kucağına almayı rabbim sana nasip eder

iinden benide ayırmasın inşallah

artık sen bol bol dua et bencee

tebrikler canım..Rabbim sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin..şimdiden güçlü,kuvvetli,hayata sağlam adımlarla ilerleyip direneceğini göstermiş size..inşallah hayırlı bir evlat olur..amiiiinnn..

Selam ben im adetim 14 mayısta bitti ve o günden sonra 1 hafta ilişkiye girdik ama preverzatifle korunduk.korundugumuz halde benim adetim gecen ay 9 mayısta gelmişti bu ay ise anı tarihte gelmesi gerekirken 4 gün geçti acaba hamile kaldımmı ne olur cevap

canım çok zorlu bi süreçten geçmişsin
boş gebelik yaşayan biri olarak gel-gitlerin belirsizliklerin-bebeğini kaybetmenin üstelik çok beklemişken ve ortada bi bebek bile yokken kaybetmenin ne demek olduğunu maalesef o kadar iyi biliyorum ki
neyse ki hayat sana güzel yüzünü göstermiş
allahım sağlıkla kucağına lamayı da nasip etsin inş.
benim gibi bebek hasreti çekenlere de dua edermisin cnm benim

canim cok zor gunlerin ardindan rahat nefes almissin.. Allah dualarini kabul etsin hepimiz icin hayirli, saglikli evlatlar versin...ben de hamileyim,ama benim bebegimi goremediler ultrasondan. sana basta ne demislerdi canim bebek gorunuyor muydu rahimden baktiklarinda?

Merhaba arkadaşlar, ilk evde gebelik testi yaptırdığımda değer pozitif çıktı ve hemen doktorluğun yolunu tuttum. Kan testi yaptırdım orda da hamile olduğum gözüküyordu. İlk hamileliğim olduğu için değerden falan birşey anladığım yok. Hamilesin ama diyince de pek birşey anlamadım. Doktorum bu hamilelik dış gebelik olabilir dedi çünkü değer düşük çıktı. Meğer sonradan öğrendim ki son adet döneminden hamile kaldığın dönemdeki değerin durumuna bakıyorlar. Neyse büyük doğum hastanesine gittim. Çünkü doktorum beni yeterince aydınlatmadı. Acilden giriş yaptım. hafif ağrım vardı. ordaki pratisyen doktorlar gayet rahattılar bunu dış gebelik olarak değerlendiremeyiz ama yine de yatıralım dediler. Duygularım oldukça karışık bu arada. bu iyi birşey mi? iyi bişeyse niye yatırıyorlar? neyse yattığım bölümde çoğunluğu dış gebelik olabilir düşüncesiyle yatırıyorlar. Aslında çoğunun da kesinliği belli. Yani dış gebelik. Neyse hepimiz birbirimizi tesselli etmeye çalıyoruz. İnşallah normal gebeliğe doğru gider. İki gün yattıktan sonra beni çıkardılar biraz daha bekleyelim dediler. ondan sonra gerekli müdahaleyi yaparız dediler. Bi hafta sonra tekrar gittim bu kez dış gebelik olmadığı ancak çocuğun kalp atışının görmediğini söylediler. Bir hafta daha beklemeliymişim. Tabi bu arada psikolojim bozuldu. Özel bir doktora gittik. Adam ne dedi bilin bakalım? bu çocuk sağlıksız alacağız dedi. Neyse eşimle çok üzüldük ama allahın taktiri dedik. Bir hafta daha bekledikten sonra başka özel bir doktora daha gittik. Çocuğun kalp atışını gördüm. Çocuk çok sağlıklı dedi. Hayırlı olsun dedi. Tabi üç haftalık maratondan sonra oturdum hüngür hüngür ağladım. Şimdi arkadaşlar sadece çok ciddi baş ağrılar yaşıyorum. Doktorum da bana bunun stresten kaynaklanabildiğini söyledi... bu arada 6 haftalık gebeyim. Allah sağlıklı bir şekilde hamileliğimi geçirmemi nasip etsin ve de sağlıklı bir çocuk nasip etsin diyorum... amin... ve çocuk doğduktan sonra inşallah iyi bir insan iyi bir evlat ve sağlıklı bir insan olur ve onun için umarım en doğru kararlar alarak yolunu hayatını kurmasına yardımcı oluruz. Allah hepinizin çocuklarını size ve benimkinide bana bağışlar inşallah...aminnnnn öptüm hepinizi...

çok üzüldüm, sinirlerim bozuldu okurken bile. kimbilir neler yaşadın içinde.. canım benim, çok zor oldu muhakkak o geçen 3 hafta. inanki okurken benim boğazım düğümlendi, kasıklarıma ağrılar girdi... meleğim bile tepki verdi bak :)
neyse, sonunda kuzucuğun seninle, birbirinizden eminsiniz.. sımsıkı tutunmuş annesine, maşallah.
bence bu bebiş var ya, zilli bir kız :) inatçı, dirençli, gayretli, dirayetli... güçlü bir kız olacak gibi geldi bana :)
allah hayırlısını versin..
dediğin gibi, sağlıkla dünyaya getirmek ve sağlıkla büyütmek nasip olsun sana da hepimize de...
tahtını yapıyoruz, bahtını yapamıyoruz malesef. allahım bahtlarını iyi yazmış olsun.

canım allah kucağına almayı nasip etsin.. bak biz kk daki kadınlar bile bunun geç döllenme olduğunu anlayabiliriyoruz ama güya bu işin ehli olanların yaptığına bak. neyse artık hepsi geride kaldı. hamileliğinin tadını çıkar.

X