Hiç kolay olmadı...

canım tebrikler,Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsina.s.:nazar:
yazık diil mi sana ya,eziyet etmişler resmen:kızgın:
baş ağrıların da yaşadığın stresten olmuştur haliyle, sen rahatlamaya bak,bebişinle çok mutlu hamileliğinin tadını çıkarmaya bak...

hayırlısı olsun canım tebrik ederim
allah sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah
sağlıklı ve sorunsuz bir hamilelik dönemi geçirirsin inşallah

Merhaba arkadaşlar, ilk evde gebelik testi yaptırdığımda değer pozitif çıktı ve hemen doktorluğun yolunu tuttum. Kan testi yaptırdım orda da hamile olduğum gözüküyordu. İlk hamileliğim olduğu için değerden falan birşey anladığım yok. Hamilesin ama diyince de pek birşey anlamadım. Doktorum bu hamilelik dış gebelik olabilir dedi çünkü değer düşük çıktı. Meğer sonradan öğrendim ki son adet döneminden hamile kaldığın dönemdeki değerin durumuna bakıyorlar. Neyse büyük doğum hastanesine gittim. Çünkü doktorum beni yeterince aydınlatmadı. Acilden giriş yaptım. hafif ağrım vardı. ordaki pratisyen doktorlar gayet rahattılar bunu dış gebelik olarak değerlendiremeyiz ama yine de yatıralım dediler. Duygularım oldukça karışık bu arada. bu iyi birşey mi? iyi bişeyse niye yatırıyorlar? neyse yattığım bölümde çoğunluğu dış gebelik olabilir düşüncesiyle yatırıyorlar. Aslında çoğunun da kesinliği belli. Yani dış gebelik. Neyse hepimiz birbirimizi tesselli etmeye çalıyoruz. İnşallah normal gebeliğe doğru gider. İki gün yattıktan sonra beni çıkardılar biraz daha bekleyelim dediler. ondan sonra gerekli müdahaleyi yaparız dediler. Bi hafta sonra tekrar gittim bu kez dış gebelik olmadığı ancak çocuğun kalp atışının görmediğini söylediler. Bir hafta daha beklemeliymişim. Tabi bu arada psikolojim bozuldu. Özel bir doktora gittik. Adam ne dedi bilin bakalım? bu çocuk sağlıksız alacağız dedi. Neyse eşimle çok üzüldük ama allahın taktiri dedik. Bir hafta daha bekledikten sonra başka özel bir doktora daha gittik. Çocuğun kalp atışını gördüm. Çocuk çok sağlıklı dedi. Hayırlı olsun dedi. Tabi üç haftalık maratondan sonra oturdum hüngür hüngür ağladım. Şimdi arkadaşlar sadece çok ciddi baş ağrılar yaşıyorum. Doktorum da bana bunun stresten kaynaklanabildiğini söyledi... bu arada 6 haftalık gebeyim. Allah sağlıklı bir şekilde hamileliğimi geçirmemi nasip etsin ve de sağlıklı bir çocuk nasip etsin diyorum... amin... ve çocuk doğduktan sonra inşallah iyi bir insan iyi bir evlat ve sağlıklı bir insan olur ve onun için umarım en doğru kararlar alarak yolunu hayatını kurmasına yardımcı oluruz. Allah hepinizin çocuklarını size ve benimkinide bana bağışlar inşallah...aminnnnn öptüm hepinizi...

canım allah tamamına erdirsin inşallah.evet zor günler geçirmişsin ama geride kaldı.şimdi arkana yaslanıp hamileliğin tadını çıkarma zamanıŞenizŞenizŞeniz

Bana mesaj yazan değerli arkadaşlarım, öncelikle başağrılarım migren kaynaklı olup şimdilik ilaç alamıyorum. aslında doktor bir ilaç yazdı ama ben yine de çocuğa birşey olur diye almıyorum... Bide tabi uzun zamandır bilgisayarı açmıyorum... mesaj yazan bütün arkadaşlarıma çok teşekkürederim. allah dileklerinizi kabul eder inşallah ve hayatlarınız çocuklarınızla sağlıklı ve neşeli geçer umarım... öpüldünüz...

canım çok zorlu bi süreçten geçmişsin
boş gebelik yaşayan biri olarak gel-gitlerin belirsizliklerin-bebeğini kaybetmenin üstelik çok beklemişken ve ortada bi bebek bile yokken kaybetmenin ne demek olduğunu maalesef o kadar iyi biliyorum ki
neyse ki hayat sana güzel yüzünü göstermiş
allahım sağlıkla kucağına lamayı da nasip etsin inş.
benim gibi bebek hasreti çekenlere de dua edermisin cnm benim
evet gerçektende yaşayan daha iyi anlıyor... merak ettim yeni gelişmeler var mı bu konuda? sevgiler

X