Hiç güvenmiyorum artık...

Limondalimon

Nirvana
Kayıtlı Üye
9 Temmuz 2008
32
0
5 yıllık evliyim daha 2 ayolmuştu evleneli tel.mesaj geldi eşimin 1 yıl sonra devamlı olarak iş arkadaşının lafı geçmeye ve evimizi huzursuz etmeye yetti 3.yılımda işe maillerini yakaladım bir kadınla ve eski sevgilisi bu aynı zamanda ve benden herşeyi saklıyor ve gün yüzüne çıkıyor hep yakalıyorum ve bugünde arkadaş lık kurma sitesinde resmini buldum bekar ve hiç evlenmediğini not düşmüş daha da çok ayrıntıda var şimdi özür diliyor senin haketmediğin çok şey yaptım diyor git dersen giderim dedi git dedim gitti. ve 1 kaç saat oldu ara ara arıyor ne yapıyosun diye 2 bebeğim var aldatılmaktan bıktım ama herdafasında hata yaptığını kabul etti ve çok karmaşık duygular içerisinde tekrar biraraya geldik heş şey 1 senedir hiç olmadığında daha fazla güzeldi ilişkimiz. resmini internette gördüm yıkıldım mı desem üzüldümmü desem bilmiyorum ne yapmam lazım benim neolur bir cevap yazın.

fatmacım güvenmede zaten çok üzüldüm eğer hep böyleyse hiç değişmeyecek ve senin sadece yılların geçecek ama çocuklarınız var çok zor durum herşey için söz al bi süre ayrı kal bence belki kafası dank eder ben ne yapıyorum diye inş herşey yoluna girera.s.

canım gerçekten çektiğin acı çok fazla anlayabiliyorum....

şimdi sen meslek sahibi bir kadın olsaydın sana direkt olarak söyleyeceğim şey; "sen hala boşanma davası açmadın mı" diye sormak olurdu.

eğri oturalım doğru konuşalım, sen artık kocanı böyle kabullenmeyip boşanırsan çok ama çok eziyetler çekip maddi manevi iyice ezilir bunalıma girersin 2 bebeğinle çok ama çok zor. sağlık karnen de olacaksın.

ben başardım üstelik 2 kez başardım koca boşamayı ama ayaklarımın üzerinde durmamı sağlayan bir mesleğim var ve inan bana 3. sünün de hiç bakmam gözünün yaşına boşarım ve ben böyle boşanmaya çok normal bakan bir kadın olarak sana boşanmanı tavsiye etmem.

eşini al psikiyatriste götür, hazır yalvar yakarken şart koş, "aldatmak hastalıktır ve tedavi olmadan seninle barışmam" de.

netten senin için yaptığım araştırma neticesin de bu bilgilere ulaştım tatlım

EVLİLİK veya EŞ TERAPİSİ
Aldatılan veya aldatıldığını düşünen kadınların sorunu görmemezlikten gelmeyip partneriyle paylaşmasını ve konuşmasını öneren CİNSEL Tıp Derneği Başkanı Dr.A.Cem KEÇE; "Aldatıldığını düşünenler, -benimle eskisi gibi ilgilenmiyorsun, ilişkimizde sorunlar var, başka birisi olabileceğini hissediyorum, böyle bir sorun var mı?- şeklinde partneriyle konuşmalıdır. Eğer partner başka birisi olduğunu itiraf ederse; aldatılanda öfke, yas süreci, üzüntü, sıkıntı, uykusuzluk, onur ve gurur yaralanması, tedirginlik, özgüven sarsılması ve depresyon dönemi başlayacaktır. Bu dönem kişiden kişiye değişmekle birlikte bir kaç ay sürebilir. Bu dönemde bir evlilik veya eş terapistine başvurulmasını gerekir. Çünkü kurulu bir düzeni yıkmak zordur ve aldatılan kişinin partneriye biraraya gelerek sadece karşı taraftan değil kendinsinden de kaynaklanabilen sorunları çözmek için adım atması uygun olacaktır. Ayrıca kültürel şartlanmada bunu gerektirir. Unutulmaması gerekir ki aldatılma ve sonrasında yaşanan sorunlar çözülebilen bir durumdur" dedi.

Dr. A. Cem KEÇE
Uzman Psikolojik Danışman

Son düzenleme:
bende sardunya zakkum arkadasin yazdiklarina katilmakla birlikte ailenin bu konuda ne dusunduklerini merak ediyorum.

ailen yanindaysa eger sana yardim edebilirlerse bence o adamin kahrini cekmek zorunda degilsiniz .ama eger aileniz destek cikmiyorsa ve sizinde elinizde bir mesleiginiz maalesef olmadigi icin su an bosanmaniz gercekten sizin icin buyuk sykintilar yaratabilir.

ne yazikki ulkemizde aldatilan bircok kadin var . bunlarin bir kismi dizini kirip mecbur oturmak zorunda kaliyorlar kaderimiz deyip cekiyorlar.

insallah hersey duzelir.cocuklariniz icin uzuldum. uslanmaz bir baba ve yalan soyleyen bir babalari var.allah islah etsin boylelerini. sizede buyuk sabir diliyorum. cocuklariniz icn herseyi deneyin. iciniz yansada deneyin.a.s.

bende sardunya zakkum arkadasin yazdiklarina katilmakla birlikte ailenin bu konuda ne dusunduklerini merak ediyorum.

ailen yanindaysa eger sana yardim edebilirlerse bence o adamin kahrini cekmek zorunda degilsiniz .ama eger aileniz destek cikmiyorsa ve sizinde elinizde bir mesleiginiz maalesef olmadigi icin su an bosanmaniz gercekten sizin icin buyuk sykintilar yaratabilir.

ne yazikki ulkemizde aldatilan bircok kadin var . bunlarin bir kismi dizini kirip mecbur oturmak zorunda kaliyorlar kaderimiz deyip cekiyorlar.

insallah hersey duzelir.cocuklariniz icin uzuldum. uslanmaz bir baba ve yalan soyleyen bir babalari var.allah islah etsin boylelerini. sizede buyuk sabir diliyorum. cocuklariniz icn herseyi deneyin. iciniz yansada deneyin.a.s.
sevgili arkadaşım, aileyi de düşündüm fakat 2 çocukla mesleksiz olarak her zaman sığıntı gibi hissedebilir...yaşayacağı sorunlar artacaktır...aileler genel de destek olmuyorlar ama olsalar bile 2 çocukla çok zor olacağı için kocasına tahammül etmek için çareler önerdim...dünya çok kötü olmuş maalesef.

üstelik bu kadıncağızın sağlık karnesinden olacağını da hesapladım, bağlanacak nafaka kocayla aynı evde yaşıyormuş gibi yetmez...sonra üstelik adam gidip başka evlilik yapacak başka çocuklar olacak, bu kadıncağız ve evlatları iyice bunalıma girecek.

bu sene boşanma sayısında patlama olmuş .....
bu gidişe bir dur demek lazım, çocuk varsa kolay kolay boşanmayın, hele hele meslek iş güç mal mülk sosyal güvence yoksa hiç boşanmayın...nafaka alsanız ne olacak ayda 500 ytl para mı?

bacağın ağrısa doktora gitsen git MR çektir diyecek doktor muayen 20 ytl ....MR devlette kaç ay sonra çekilir kaç paradır bilmem ama özelde MR 300-500 ytl arası değişiyor. ki bu basit bir rahatsızlık Allah korusun kanser kalp hastası şeker hastası olsan ne olacak bir kutu insülin iğnesi 200-300 ytl.

boşanma sakın çünkü mesleğin yok tatlım :1no2:

yavrularını büyütmeye bak bırak onu ne hali varsa görsün

5 yıllık evliyim daha 2 ayolmuştu evleneli tel.mesaj geldi eşimin 1 yıl sonra devamlı olarak iş arkadaşının lafı geçmeye ve evimizi huzursuz etmeye yetti 3.yılımda işe maillerini yakaladım bir kadınla ve eski sevgilisi bu aynı zamanda ve benden herşeyi saklıyor ve gün yüzüne çıkıyor hep yakalıyorum ve bugünde arkadaş lık kurma sitesinde resmini buldum bekar ve hiç evlenmediğini not düşmüş daha da çok ayrıntıda var şimdi özür diliyor senin haketmediğin çok şey yaptım diyor git dersen giderim dedi git dedim gitti. ve 1 kaç saat oldu ara ara arıyor ne yapıyosun diye 2 bebeğim var aldatılmaktan bıktım ama herdafasında hata yaptığını kabul etti ve çok karmaşık duygular içerisinde tekrar biraraya geldik heş şey 1 senedir hiç olmadığında daha fazla güzeldi ilişkimiz. resmini internette gördüm yıkıldım mı desem üzüldümmü desem bilmiyorum ne yapmam lazım benim neolur bir cevap yazın.

hadi bir kere yaptı affettininiz ki ben asla affetmem. eşiniz bunu alışkanlık haline getirmiş. yapıyor özür diliyor siz affediyorsunuz ki buna emin zaten. ,tekrar yapıyor. bu böyle sürüp gidecek .bunu kabul edin. ben sizin yerinizde olsam,direk ayrılırım...çekemezdim böyle adamı. :eek:klava:

Bir söz vardir bilirmisin?

Biri sana kötülük ettigi vakit onun hatasidir, ikinci defada ederse senin hatandir....:nazar:

Fatmacim kendini kandirmaya gerek yok, esin tek esli ve sadik kalacak bir adam degil muhtemelen...5 yil icinde yapmis yapacagini...:kızgın:

O ne evdeki güzellikten vazgecmek istiyor nede disardaki...Nereye kadar yürür nereye kadar sabredebilirsin bilemem, ama inan bana sen kesin net vede cok kararli bir sekilde tavrini ortaya koymadiktan sonra bunu 5 yil degil 15 yil cekersin...:1no2:

Sen taviz verdigin sürece bu degismez!!:kahve:

Allah yardimcin olsun arkadasim, hakkinda hayirlisi olsun...:Saruboceq:

Bu tip erkekler ne diye evlenirler anlamiyorum, hadi kendin kansizsin , elin garibaninin hayatini niye karartiyorsun be adam:kızgın:

ne pahasına olursa olsun çocuklarımı yalancı bir koca ve babadan kurtarırdım ben olsam.
ayaklarınızın üstünde dik durun, işiniz yok diye kimse sizi ezmek ya da kendinizi mecbur hissetmek zorunda değilsiniz.

eşiniz sizden çoktan vazgeçmiş ki kendini bekar olarak tanıtıyor..Sakin, soğukkanlı ve akıllıca davranın.
Boşanamıyorsanız bile karı-koca ilişkinizi bitirin, aynı evin içinde konuşmayın bile.Bizlere söylemesi kolay ama inanın sizin kocanıza da müstehak.

aileniz eger size destek veriyorsa bu konuda ve de çocuklarınıza bakabilecek durumları varsa hemen kendinize bir iş bulmaya bakın .dimdik durabilmezni açısından ve psikolojik olarakta toparlanmanız açısından bu şart .tabiki bu şartlarda biraz zor olacak ama hep aldatılma korkusu ve mutsuzlukla yaşamaktansa kendine yeni bir hayat kurmaya çalış .tabiki bunun için en önemlisi ailenin sana olan destegi olacaktır ..

ben olsam madem evliliğimin 2. ayında başladı bu olaylar ilk çocuğumu bile yapmazdım büyük konuşmayayım da hadi ilki oldu ikinciyi asla ve asla denemezdim bile bak şimdi çocukların ellini kolunu bağlıyor ve herşeyden önce onlara üzülüyor insan.

vallahi canım yani öyle ufak kaçamak deyip kapatabilirse kalbin vicdanın kapat ama internet sitesine fotoğrafını koyup arkadaş arayacak kadar zıvanadan çıkmış bu insana çok da yapılacak birşey yok bence. nafakanı ödesin sana maddi bakım sağlasın ve sende al bebeklerini ailenin yanına dön.

allah yardımcın olsun.

canım her defasında hata yapmaya alışmış bu adam. derler ya alışmış kudurmultan beterdir. canım senin adına çok üzüldüm,gerçekten zor bi durum. helede çocuk olunca daha da zor olur kara vermek senin adına canım.eğer ayrılınca ailenden filan destek alacaksan bırak çekme o adamın kahrını dicem ama ayrılıncada sorunlar doğacaktır farklı şekilllerde bence güzelce bi uzman desteği al. bi uzmanla görüş canımıniçi

Adam daha ne yapsın!!Üzülmek ve kırılmak değil sizin şu durumda sadece ve sadece çok kızgın olmanız gerekiyor . Ne yapacağınızla ilgili birşey söyleyemem ama , eşinizin ne yapacağını söyleyebilirim : En fazla 1 yıl geçmeden tekrar yapacak,çünkü zaten defalarca yapmış ve siz her seferinde tekrar yıkılacaksınız ,benden bu kadar canım ...

ailemle veya herhangi biriyle konuşmadım bu güne kadar yardım almıştım anlatmıştım fakat herkez biraraya gelmemiz için elinden geleni yaptı aileme gelince onların yanına gidemem babaı 8 yıl önce kaybettim annem çalışıyor 3 kardeşim var 2 si okuyor 1 çalişmıyor çok boçları var sitresli bir ortam 10 gün sonrada ablamın düğünü var ailemin yanında hiç yapamam daha önce denemiştim tattım bunu yani ve çok kötüyüm yaaaaaaa muhasebeciyim heran iş bulur kimseye muhtaç olmam ama bebeklerim 2 ve 4 yaşlarında ne yapayım gece yarısı eşim olan adam eve geldi ve konuşmak istediğini söylüyor çok eskiden açmış ama sonra hiç kullanmamış ama resim nikah cüzdanındaki vesikalık resim

ailemle veya herhangi biriyle konuşmadım bu güne kadar yardım almıştım anlatmıştım fakat herkez biraraya gelmemiz için elinden geleni yaptı aileme gelince onların yanına gidemem babaı 8 yıl önce kaybettim annem çalışıyor 3 kardeşim var 2 si okuyor 1 çalişmıyor çok boçları var sitresli bir ortam 10 gün sonrada ablamın düğünü var ailemin yanında hiç yapamam daha önce denemiştim tattım bunu yani ve çok kötüyüm yaaaaaaa muhasebeciyim heran iş bulur kimseye muhtaç olmam ama bebeklerim 2 ve 4 yaşlarında ne yapayım gece yarısı eşim olan adam eve geldi ve konuşmak istediğini söylüyor çok eskiden açmış ama sonra hiç kullanmamış ama resim nikah cüzdanındaki vesikalık resim

doğruysa lise mezunusun ön muhasebecilik yapabilirsin ancak...maaşın çok yüksek olmayacaktır yani....üstelik kriz var ve daha da büyüyecekmiş...nereye heran iş buluyorsun....sağlık güvencen varmı? yani baban emekli olmuşmuydu vefat etmeden önce?

ah be canım keşke sosyal güvencelerimiz çok olsaydı da sen evlatlarını alıp terk etseydin bu ahlaksız kocanı.

evlenme cüzdanına resmi ne zaman çektirmişti kocan?
ya sonuçta bu adam seni aldatıyor sen en iyisi git bir psikiyatriste anlat derdini sana yardımcı olsun ondan sonra kocanı kafana takmadan keyifle yavrularını büyüt...

bu herifi yani kocan olacak adamı sevdiğini de hissediyorum şimdi ayrılık kararı alırsan senin için yıkım olur...
herşeyden önce mutlaka psikolojik destek al ondan sonra sağlam kararlar alırsın.

Boyle konular o kadar hassas ki Allahim yasatmasin...
Cok uzuldum gerçekten Fatma'cim senin adina da, bebislerinin adina da.
Yazik çok yazik ki boyle insanlar baba oluyorlar, es oluyorlar ama bir heves ugruna herseyi yikip telafi içinde zavalli bir ozur dileyebiliyorlar.
ne yapman gerek inan bilemiyorum...çocuklarin çok kuçuk. isin de yok...ailenin yanina gidemezsin diyorsun, peki esinle birlikte bir uzmana gitmeyi dusundun mu ?
5 yil içinde bunlari yapan insan, yine yapacaktir maalesef...eger firsat verirsen, tekrarlayacagini saniyorum. alismis bir kere..
Allah yardimcin olsun, inan baska birsey gelmiyor aklima

Bundan sonrada sadık kalabileceğini zannetmiyorum, engel olamıyor bellki kendine Gülsüm Sultan'ın dedği gibi tek eşlilik eşinizin ruhuna aykırı... Şimdi siz tercihinizi yapın, ya kabullenip devam edeceksiniz yada başka bir yol çizeceksiniz kendinize. Hangisi sizi daha mutlu edecekse artık....
Allah kolaylık versin.

cnm ya senin adam iyice suyunu çıkarmış.defalarca affettim yazmışsın.demekki nasıl olsa affediyor deyip.yeniden yapıyor.benim tavsiyemde şu eğer boşanmak sana artı sorunlar getirecekse.çünkü gerçekci olmaya çalışıyorum.iki çocuğunla bir karar vermen çok zor.böyle bir adama ikinci çocuğu niye doğurdun oda ayrı mesele.şimdi.birlikte yaşarkende kendini iyice soyutla ondan.ama bu onu rahat bırak anlamına gelmiyor.ensesinde boza pişirsen yeri çünkü çok olmuş artık.yatağına alma.çocuklarına büyüsünler bir bir yaptıklarının hepsini anlatacağını söyle.gerçekte anlatma tabi.sadece korkut.yanında gülme söyleme.maddi açıdan ye bitir.en önemliside nolur seviyorum deme.bir yerden sonra mantık devreye giriyor zaten evliliklerde kim hala deli gibi aşık kocasına.belli bir zamandan sonra malesef bitiyor.sadece sana yaptığı saygısızlıkları yanına bırakma.çok sinirleniyorum.böyle adamlara.ama farklısıda çok yok cnm.kendini yıpratma.sana ihtiyacı olan iki tane yavrun var.

ayrıldığın zaman yaşayacakların şimdiki durumundan daha zor olacak..ailenin durumunu eşin biliyor,bu kararsızlığını da biliyor.huylu huyundan vazgeçmiyor..ama yakalaman çok iyi olmuş.saklayamadığının farkında.belki bundan sonra kendine dikkat eder.
maalesef senin bırakamayacağının farkında ve o yüzden bu kadar rahat.herhalde biraz da yumuşak birisisin...

X