Tatlı Tarifi Herşeyiyle hazır Profiterol - az zamanda çok iş başarmak isteyenler için-Resimli

AttaQue

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2007
2.710
21
Selam kızlar
Arkadaşlar vereceğim tarif tembel hatunlar için , benim gibi mutfakta çok büyük işler çıkartma hayali olmayanlar , çalışanlar , çok az zamanı olanlar , uğraşmaktan sıkılanlar için ideal. Bu arada benim için çok büyük ama insanlık için küçük bir adımdır bu. Yaparken çok eğlendiğimi söylemeden edemiyciim . Gelelim tarife..

Hazır profiterol kurabilerimizi ince bıçak yardımıyla kesim noktalarından (ortalarındaki kabarıklık) bastırmadan nazikçe ikiye ayırıyoruz. Ortası boşluk olan alt kısmı genişçe bir kaba yerleştirip , üst kısımları daha sonra üzelerini kapamak amacıyla başka bir tabağa ayırıyoruz.

Sonra yine hazır olarak aldığımız dolgu kremasını 2.5 çay bardağı soğuk süt ve mikser yardımıyla güzelce çırpıp kıvamına getiriyoruz. Dolgu kremasını tatlı kaşığı yardımıyla hazır profiterol kurabiyelerinin üzerine sürüyoruz.

Başka bir tenceremize yine tahmin ettiğiniz gibi hazır olan çikolata sosunu boşaltıyoruz ve üzerine 2.5 bardak süt ile sürekli karıştırarak kaynatıyoruz.Kabuk tutmmadan altını kapatıyoruz.
Biraz soğuması için sosu kenara bırakıp , profiterollerin üstlerini kestiğimiz üst parçalarla kapatıyoruz.

Üzerlerine kaşık yardımıyla hazırladığımız çikolata sosunu döküyoruz.

Veee tatlımız hazııır.Soğumasını bekledikten sonra buzdolabına koyuyoruz ve bir müüdet sonra afiyetle yiyoruz.

Adım Hıdır elimden gelen budur arkadaşlar , kusuruma bakmayın lütfen , inşallah daha sonra kendi emeğimle yaptıklarımı paylaşırı sizlerle a.s.

Hazır profiterol kurabiyesi
Hazır çikolata sosu
Hazır Dolgu Kreması

Tarif hazırlanmadan önce yoga yaparak kendinizi hazırlayabilirsiniz :)

Eklentiler

• $dsc00038eqv.jpg
    18,5 KB · Görüntüleme: 3.137
  • $dsc00040jth.jpg
    39,4 KB · Görüntüleme: 2.879
  • $dsc00045q.jpg
    17,4 KB · Görüntüleme: 2.878
  • $dsc00050fiz.jpg
    16,2 KB · Görüntüleme: 2.800
  • $dsc00051i.jpg
    18 KB · Görüntüleme: 2.817
Son düzenleme:
2 numaralı boş alanın fotoğrafı

4 numaralı boş alanın fotoğrafı

7 numaralı boş alanın fotoğrafı

9 numaralı boş alanın fotoğrafı

11 numaralı boş alanın fotoğrafı

harika görünüyorlar ah şimdi olsaydıda yeseydik yaaa....

saol canm tesekkürler bende cok yaparim ama kendi malzememle yaparim bu daha partik saol canm..

attaQ bacım harika bir tarif emeğine sağlık. nasılsın nezamandır iki lafın belini kıramadık.

evet tatlım sağolasın kızım benim.tarifin çok pratik. sen nasılsın.

AttaQue selam bu hazır profiterol tarifinin tadı nasıl güzelmi? herşeyi hazırmı çıkıyor? hamurları pişmiş bir haldemi ? yoksa senmi pişirdin?
cvp verirsen sevinirim.

Selam..
Hamurları hazır satın alıyorum canım pişmiş halde , marketlerde satılıyor.
Sos ve içini de hazırdan yapıyorum ve yerleştiriyorum sadece sen iç kısma tavuk göğsü puding yada kendi hazırladığın bişeyi koyabilirsin tabi seçenek bol. Üzerine de çikolata sosu , hazırı da var istersen kakao ile sende yapabilirsin..
Tadı güzel değil çok güzellll , arkadaşlarım çok beğeniyorlar..
Ben çok az şekerli su da serpiyorum profiterol hamurlarının üzerine yumuşak olsun biraz daha diye

Mukemmel gorunuyor ellerine saglik bende yapicam bugun..cokacimcoook

Profiterolumu yapmis bulunuyorum tek kelimeyle mukemmel olmus hem tat hem goruntu
Yalniz hamuru da dahil hicbirsey hazir degil kendim yaptim denemek isteyenler icin tarifi:
Hamuru icin:

125 gr. margarin
biraz tuz
1 sb. su
1 sb. un
2 yumurta

Kremasi icin:

1 lt. sut
6 yemek kasigi un (siz dengeleyin artik ben 6.5 filan yaptim)
10 yemek kasigi seker
vanilya

Cikolata sos:

Dr.oetker yada ulkerin hazir cikolata sosu
2.5 su bardagi sut

Hamurun hazirlanisi:
margarini eritin, suyu ve tuzu ekleyin cok sicak olmadan 1 sb unu da ekleyin cirpma teli ile hizlica karistirin ki topaklanmasin, hamur kendini toparlayinca ocaktan alin sogumaya birakin soguduk sonra 2 yumurta kilin sayet hamurun cok sivi hale gelirse biraz un ekleyebilirsiniz... yagli kayit serdiginiz tepsiye
tatli kasiklari ile top haline getirdiginiz hamurlari sira sira koyun cok yakin koymayin hamurlar kabariyor...
180 derece firinda alt ust kizarana kadar pisirin...

Kremasini hazirlayin... vanilyayi ocaktan alinca ekleyinki kokusu kesilmesin..
Cikolata sosunu da yapin pisen hamurlar soguyunca arasini bicakla hafif kesin soguyan kremadan arasina koyun sicak cikolata sosuyla servis yapin...
Afiyet olsun...cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook

Iste buda benim yaptigim profiterolum kusura bakmayin tabagin goruntu biraz bozuk resmi cekene kadar sabredemediler ;p

Son düzenleme:

OoOoOO maharetli hatunsun valla ellerine sağlık turkbayragi
Ama ama sen nereye kayboldun kii kapsama alanı dışına çıkmışsın :a015:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…