Herkesin duası bitene kadar ayrılmak yok

“Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ Hû, aleyhi tevekkeltu ve Huve rabbül arşıl azıym.”

“Allah’a güvendim (bana yeter) tanrı yoktur O vardır, ki ben de O’na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”
Bu âyetteki duâyı ilk okuyan İbrahim Nebidir.

İbrahim aleyhisselâm Nemrud tarafından yakalattırılıp, mancınıkla ateş dağının içine fırlatıldığı zaman, havadayken Cebrâil isimli melek gelir ve sorar.

-Yâ İbrahim senin için ne yapmamı istersin?

İbrahim aleyhisselâm cevap verir:

-Allah’a güvendim. O bana yeter. Tanrı yoktur O vardır! Ben O’na bağlanıp, işimi ona bıraktım. Ki O arş’ın azîm rabbıdır.

İşte İbrahim aleyhisselâmın bu şekildeki ifadesinden sonra mûcize olur; ve İbrahim aleyhisselâm yavaş bir şekilde ateşin içine düşer fakat onu ateş yakmaz. Çünkü, Kur’ân-ı Kerîm’de anlatıldığı üzere "ateş soğumuş ve selâmet verici olmuştur" İbrahim Nebi için, Allah emri ile.

Bakın bu duâ için ne buyuruyor Rasûlullah salla’lâhu aleyhi ve sellem efendimiz bizlere:

-Kim sabah kalktığında ve geceye girdiğinde “Allah’a güvendim o bana yeter, Tanrı yoktur, arş’ın azîm rabbi olan O vardır” derse; bunu ister sıdk ile söylesin ister YALANDAN (inanmıyarak) söylesin, yedi defa söylediğinde Allah ona kâfi gelir.’ Ebû Davud.
Kızlar yeni duamız bu duadır. 1000 er defa okuyacağız,
Okuma süremiz 2 şer gün
"Allah bana yeter " :KK36:
Ya sen ne güzel dualar buluyorsun böyle ya yerim seniiii :KK60::KK74:

Bisquits Bisquits Allah razı olsun canım benim ya okumuşsun benim için de. Tüm hastalar şifa bulsun inşallah. Ben giremedim kaçırdım galiba birini. Bugün okuyup tamamlayacağım inşallah son kişiye.

Selenofil Selenofil Canım ben sağlığıyla sınanan insanlardan olduğumu düşünüyorum. Biri bitince diğeri başlıyor ama şükürler olsun derdi veren Rabbime dermanını da veriyor bir şekilde. Kesinleşmeden bir şey söylemiyim ama Allah'ın izniyle bir şekilde düzelecek bir şey. Dualarınız için Allah razı olsun. Seviliyorsunuz:KK200:
Dualarimdasin bal :KK50:olumlu gelişme olursa bilgilendir bizi

“Allah’a güvendim (bana yeter) tanrı yoktur O vardır, ki ben de O’na bağlanıp işimi ona bıraktım; O arşın aziym rabbidir.”

Okuma süremiz 2' şer gün
1. Cuel Cuel 1000 tane
2. myzt myzt 1000 tane
3. @GirLookingForLove 1000 tane
4. Bisquits Bisquits 1000 tane
5. @bitutampapatya 1000 tane
6. Selenofil Selenofil 1000 tane
7. @segazel 1000 tane
8. @Tuuba890 1000 tane
9. B bybrc90 1000 tane
10. Pembis Hayaller Pembis Hayaller 1000 tane

Cuel Cuel canım duanı bizimle paylaşır mısın :KK200::nazar:

Canlarim, benim duam cnm kizimin ailemin ve ailelerimizin sağlığı huzuru mutlulugunu istiyorum. Islerimizde ve evlerimizde helal kazanç ve bereket istiyorum. Hayırlısıyla borclarimizi tez zamanda kapatalım inşallah.
Kpss cim sana çok teşekkür ediyorum çok güzel oldu iyiki bu konuya rastlamisim sizleri tanimisim kızlar hepinizden Allah razı olsun bana okuduklarınız size 1000 katı geri dönsün canlarım.

Canlarim, benim duam cnm kizimin ailemin ve ailelerimizin sağlığı huzuru mutlulugunu istiyorum. Islerimizde ve evlerimizde helal kazanç ve bereket istiyorum. Hayırlısıyla borclarimizi tez zamanda kapatalım inşallah.
Kpss cim sana çok teşekkür ediyorum çok güzel oldu iyiki bu konuya rastlamisim sizleri tanimisim kızlar hepinizden Allah razı olsun bana okuduklarınız size 1000 katı geri dönsün canlarım.
Birazdan basliycam canim :KK68:
Bende seninle aynı gorusteyim :KK66:
Sende çok sagolasin :KK60:

Estafurullah tatlım senin güzel gönlünü güzel yüreğini Allah'ım hep mutlulukla doldursun, amin. Hemen okuyorum ben de :KK36:

Okuma süremiz 2' şer gün
1. Cuel Cuel 1000 tane
2. myzt myzt 1000 tane
3. @GirLookingForLove 1000 tane
4. Bisquits Bisquits 1000 tane
5. @bitutampapatya 1000 tane
6. Selenofil Selenofil 1000 tane
7. @segazel 1000 tane
8. @Tuuba890 1000 tane
9. B bybrc90 1000 tane
10. Pembis Hayaller Pembis Hayaller 1000 tane

Cuel Cuel canım duanı bizimle paylaşır mısın :KK200::nazar:
Canım 2 gün 1000 er tane okuyacağız dimi toplamda 2000 .

Benim duam
Rabbim kimin ne sıkıntısı varsa gider sen hiç kimseyi darda bırakma benim hakkımda en hayırlısını sen bilirsin senin vereceğim herşeye muhtacim hakkımda en hayırlısıni ver

Benim duam
Rabbim kimin ne sıkıntısı varsa gider sen hiç kimseyi darda bırakma benim hakkımda en hayırlısını sen bilirsin senin vereceğim herşeye muhtacim hakkımda en hayırlısıni ver
Amin. Canım sırayla gidiyoruz, herkes için 10.000 er tane okuyacağız :KK5:

kızlar ben bi süre olamıcam aranızda.
görüşmek üzere

X