Hergün Peygamber Efendimiz sallahu aleyhi vesseleme salevat-ı şerife okuyalım

Namaria

Ve Kefâ Billâhi Şehîdâ
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2014
7.939
24.096
36
Günlük salavatı şerife okuyalım İnşaAllahuRahman Rabbim Peygamber efendimiz sallahu aleyhi vesselemin sevgisine şefaatine nail olan kullardan eylesin inşaAllah..

Salevatı şerife okumak ile ilgili bazı bilgiler verelim önce

إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
İnnallâhe ve melâiketehu yusallûne alân nebiyyi, yâ eyyuhâllezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ

Muhakkak ki Allah ve melekleri, o peygambere salât ederler. Ey îmân edenler! (Siz de) ona salât edin ve (ona) teslîmiyetle selâm verin! (Azhab-56)

Salevatı Şerife okumanın faydaları:

1. Allahu Teala nın emrine uymak. (çünkü Allahu Teala salavat - ı şerife getirmeyi emrediyor yukarıda yazdığımız ayet-i kerimede)
2. Allahu Teala nın yaptığını yapmak. (çünkü Allahu Teala'da habibine salavat getiriyor ve rahmet okuyor, ayrıca her namazda tahiyyatta okuduğumuz ettahiyyatu Peygaber efendimiz sallahu aleyhi vesselemin Miraç gecesi Rabbimiz teala'nın huzuruna çıkıp hürmetlerini tüm okunan dua ve salavatları Rabbimize arzetmesi ve Rabbimiz tealanın Rasulullah sallallahu aleyhi vesseleme cevaben “Esselamü aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetullahi ve berekatüh” diyerek selamlaması)
3. Meleklerin ameline uymak (çünkü melekler de salavat-ı şerife getiriyor)
4. Allahu Teala 'dan 10 rahmet kazanmak.
5. 10 derecesi yükseltilmek.
6. 10 sevap kazanmak.
7. 10 günahın silinmesi.
8. kulun duasının kabulunun ümit edilmesi.
9. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in şefaatine kavuşma sebebi.
10. kulun günahlarının affedilmesi ve ayıplarının örtülmesine vesile.
11. kulun sıkıntılarının giderilmesine vesile.(ne derdi varsa)
12. Allahu Teala'ya yaklaşma vesilesi.
13. sadaka vermek yerine geçer.
14. kulun ne muradı varsa Allahu Teala 'dan dileği, onun yerine getirilmesi.
15. ruhun ve kalbinin temizlenmesi.
16. kulun ölmeden cennetle müjdelenmesi.
17. kıyamet gününün şiddetlerinden ve dehşetlerinden kurtulma vesilesi.
18. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in selamına cevap vermesi.
19. unuttuğunu hatırlamak vesilesi.
20. meclislerin güzel kokması sebebi.
21. kıyamet günü oturduğu kalktığı meclislerde salavat-ı şerife okuduğu için o toplantılardan pişmanlığa düşmemesi.
22. fakirliğin nehyi. salavat-ı şerife 'ye devam eden fakir olmaz.
23. cimrilik vasıfından kurtulma vesilesi.
24. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)in ismi anıldığında salavat getirmeyene yapılan beddualardan kurtulma vesilesi.
25. sahibine cennet yolunu göstermesi , terk edene de cehennem yolunu göstermesi.
26. Allahu Teala ve Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in isimlerinin anılmadığı meclisdeki pis kokusundan, leş kokusundan kurtulması.
27. hangi kelama, hangi işe hamd ve salavat-ı şerife ile başlanırsa, onun tamama ermesi.
28. kulun sırat'tan kolay geçebilmesi.
29. Allahu Teala ve Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'e cefa yapmaktan kurtulur, getirmeyen insan ise resulüllah(s.a.v.)'e eziyet etmiş olur.
30. Allahu Teala'ın salavat-ı şerife getirene güzel övgüler yağdırmasına vesile.
31. Allahu Tealanın merhametinin rahmetinin sebebi.
32. bereketlerin bollukların sebebi.
33. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in muhabbetinin devamının ve ziyadesinin ve katlanarak artmasının sebebi.
34. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in salavat-ı şerife getireni sevmesinin sebebi.
35. kulun hidayetinin ve kalbinin, hayatının, ruhani hayatının ve kalbinin dirilmesinin sebebi.
36. salavat-ı şerife getirenin isminin, babasının isminin ve sülalesi ile soyunun Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in yanında anılması.
37. sırat köprüsü üzerinde ve mahşerde ayağının kaymaması islam yolunda ayağının sabit kalması.
38. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in üzerinde bulunan haklarından çok az bir hakkının ödenmesinin vesilesi.
39. Allahu Tealan'ın zikri, şükrü ve iyiliğini bilmek.
40. kulun Rabbinden suali , duası bu arada kendi isteklerinin de mevla tarafından görülmesine , Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'e yaptığı duayı aracı kılması.
41. salavat-ı şerife rabıta üzerine okunursa Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in mübarek suretinin akla yerleşmesi ve mübarek rabıtanın kolaylaşması
42. şeyh bulamayanların ve şeyhi olmayanın sırf salavat-ı şerifeye davam ederek manen yetişmesinine vesile olması

Rabbimin izniyle günde en az 100 salevatı şerife okuyalım inşaAllah katılmak isteyen arkadaşlar yazabilir liste yaparız günlük teşvik için okudum diye bildirim yaparız.

günlük salevatı şerife sigaları:

' Allahumme salli ala Seyyidina Muhammedinil fatihil ebvab' 100 kere en az

' Esselamu aleyke Eyyuhennebiyyu ve Rahmetullahi ve berekatuh'
100 kere en az özel faziletleri var araştırabilirsiniz

'Cezallahu anna Nebiyyina Muhammeden sallallahu aleyhi vessellem ma huve ehluh' 100 kere en az özel faziletleri var

'Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin Nuriz zati ve sırris sari fi sairil esmai vessıfat' faziletleri cok yüce olan bir salevat aklıma geldikçe okuyorum.

'Essalatu vesselam bi adedi ılmillah aleyke ve alâ âlike ya Rasulallah eğısni serian' 100 kere okuyanların sıkıntıları açılır

'Allâhümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin adede mâ fi ılmillâhi salaten daimeten bi devâmi mulkillah'

Sizler bildiğiniz sevdiğiniz sigalar varsa onlarla da okuma yapabilirsiniz ben örnek olsun diye okuduklarımı yazdım
@Ugur_bocegim @melly_mell @stanki @EEEliffffffffff @TamBirAzize @sees @whitepearll arkadaşlar sizlerle okumuştuk katılmak isterseniz yazın İnşaAllah tüm katılmak isteyenler yazabilir

Son düzenleme:
Nasıl olacak , liste mi düzenlenek ?
evet canım günlük liste şeklinde etiketleme yapacağım günde en az 300 okuyalım ama isteyen fazla da okuyabilir zorunlu değil 100 bile okusanız su kadar okudum diye belirtelim diyorum maksat günlük salevatı alışkanlık haline getirmek ve teşvik olsun istedim canım

Arkadaşlar burdaki arkadaşlarımızdan okuyanlar bilir Mevlid-i Şerif için çok güzel Salevat-ı Şerife okumamız olmuştu Rabbim kabul eylesin Peygamber efendimiz sallahu aleyhi vesselemin şefaatine nail olanlardan eylesin okumaya katkısı olan arkadaşlarımızdan @Ugur_bocegim ile konuşmalarımız sonucu dedik o bereket salevat-ı şerifenin bereketi üstümüzden eksik olmasın günlük okuma listesi de yapalım hem teşvik olur hem belki başka arkadaşların da okumasına vesile oluruz ben günlük 500 salevatı şerife okumaya çalışıyorum ama başlangıç için ağır gelebilir günlük en az 300 salevatı şerife okuyalım zorunlu liste okumayan çıkarılır vs. liste takibi gibi birşey olmayacak sadece günlük etiket yaparım okuyanlar bildirimle birbirimizi teşvik edeceğiz İnşaAllahuRahman Rabbim Peygamber efendimiz sallahu aleyhi vesselemin sevgisine şefaatine nail olan kullardan eylesin inşaAllah..

Salevatı şerife okumak ile ilgili bazı bilgiler verelim önce

إِنَّ اللَّهَ وَمَلَائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِيمًا
İnnallâhe ve melâiketehu yusallûne alân nebiyyi, yâ eyyuhâllezîne âmenû sallû aleyhi ve sellimû teslîmâ

Muhakkak ki Allah ve melekleri, o peygambere salât ederler. Ey îmân edenler! (Siz de) ona salât edin ve (ona) teslîmiyetle selâm verin! (Azhab-56)

Salevatı Şerife okumanın faydaları:

1. Allahu Teala nın emrine uymak. (çünkü Allahu Teala salavat - ı şerife getirmeyi emrediyor yukarıda yazdığımız ayet-i kerimede)
2. Allahu Teala nın yaptığını yapmak. (çünkü Allahu Teala'da habibine salavat getiriyor ve rahmet okuyor, ayrıca her namazda tahiyyatta okuduğumuz ettahiyyatu Peygaber efendimiz sallahu aleyhi vesselemin Miraç gecesi Rabbimiz teala'nın huzuruna çıkıp hürmetlerini tüm okunan dua ve salavatları Rabbimize arzetmesi ve Rabbimiz tealanın Rasulullah sallallahu aleyhi vesseleme cevaben “Esselamü aleyke eyyühennebiyyü ve rahmetullahi ve berekatüh” diyerek selamlaması)
3. Meleklerin ameline uymak (çünkü melekler de salavat-ı şerife getiriyor)
4. Allahu Teala 'dan 10 rahmet kazanmak.
5. 10 derecesi yükseltilmek.
6. 10 sevap kazanmak.
7. 10 günahın silinmesi.
8. kulun duasının kabulunun ümit edilmesi.
9. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in şefaatine kavuşma sebebi.
10. kulun günahlarının affedilmesi ve ayıplarının örtülmesine vesile.
11. kulun sıkıntılarının giderilmesine vesile.(ne derdi varsa)
12. Allahu Teala'ya yaklaşma vesilesi.
13. sadaka vermek yerine geçer.
14. kulun ne muradı varsa Allahu Teala 'dan dileği, onun yerine getirilmesi.
15. ruhun ve kalbinin temizlenmesi.
16. kulun ölmeden cennetle müjdelenmesi.
17. kıyamet gününün şiddetlerinden ve dehşetlerinden kurtulma vesilesi.
18. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in selamına cevap vermesi.
19. unuttuğunu hatırlamak vesilesi.
20. meclislerin güzel kokması sebebi.
21. kıyamet günü oturduğu kalktığı meclislerde salavat-ı şerife okuduğu için o toplantılardan pişmanlığa düşmemesi.
22. fakirliğin nehyi. salavat-ı şerife 'ye devam eden fakir olmaz.
23. cimrilik vasıfından kurtulma vesilesi.
24. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)in ismi anıldığında salavat getirmeyene yapılan beddualardan kurtulma vesilesi.
25. sahibine cennet yolunu göstermesi , terk edene de cehennem yolunu göstermesi.
26. Allahu Teala ve Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in isimlerinin anılmadığı meclisdeki pis kokusundan, leş kokusundan kurtulması.
27. hangi kelama, hangi işe hamd ve salavat-ı şerife ile başlanırsa, onun tamama ermesi.
28. kulun sırat'tan kolay geçebilmesi.
29. Allahu Teala ve Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'e cefa yapmaktan kurtulur, getirmeyen insan ise resulüllah(s.a.v.)'e eziyet etmiş olur.
30. Allahu Teala'ın salavat-ı şerife getirene güzel övgüler yağdırmasına vesile.
31. Allahu Tealanın merhametinin rahmetinin sebebi.
32. bereketlerin bollukların sebebi.
33. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in muhabbetinin devamının ve ziyadesinin ve katlanarak artmasının sebebi.
34. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in salavat-ı şerife getireni sevmesinin sebebi.
35. kulun hidayetinin ve kalbinin, hayatının, ruhani hayatının ve kalbinin dirilmesinin sebebi.
36. salavat-ı şerife getirenin isminin, babasının isminin ve sülalesi ile soyunun Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in yanında anılması.
37. sırat köprüsü üzerinde ve mahşerde ayağının kaymaması islam yolunda ayağının sabit kalması.
38. Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in üzerinde bulunan haklarından çok az bir hakkının ödenmesinin vesilesi.
39. Allahu Tealan'ın zikri, şükrü ve iyiliğini bilmek.
40. kulun Rabbinden suali , duası bu arada kendi isteklerinin de mevla tarafından görülmesine , Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'e yaptığı duayı aracı kılması.
41. salavat-ı şerife rabıta üzerine okunursa Rasulullah(sallahu aleyhi vessellem)'in mübarek suretinin akla yerleşmesi ve mübarek rabıtanın kolaylaşması
42. şeyh bulamayanların ve şeyhi olmayanın sırf salavat-ı şerifeye davam ederek manen yetişmesinine vesile olması

Rabbimin izniyle günde en az 300 salevatı şerife okuyalım inşaAllah katılmak isteyen arkadaşlar yazabilir liste yaparız günlük teşvik için okudum diye bildirim yaparız.benim okuduğum günlük salevatı şerife sigaları:
' Allahumme salli ala Seyyidina Muhammedinil fatihil ebvab' 100 kere en az
' Esselamu aleyke Eyyuhennebiyyu ve Rahmetullahi ve berekatuh' 100 kere en az özel faziletleri var araştırabilirsiniz
'Cezallahu anna Nebiyyina Muhammeden sallallahu aleyhi vessellem ma huve ehluh' 100 kere en az özel faziletleri var
'Allahumme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin Nuriz zati ve sırris sari fi sairil esmai vessıfat' faziletleri cok yüce olan bir salevat aklıma geldikçe okuyorum. @Ugur_bocegim @melly_mell @stanki @EEEliffffffffff @TamBirAzize @sees arkadaşlar sizlerle okumuştuk katılmak isterseniz yazın İnşaAllah tüm katılmak isteyenler yazabilir

Ben de katılırım canım Allah razı olsun çok güzel düşünmüşsün.

@Ugur_bocegim
@Minik peri
stanki stanki
M melly_mell
Namaria Namaria

arkadaşlar listeyi yavaş yavaş oluşturuyoruz bugun oturturuz yarından itibaren sabahları etiket yaparım akşamında günlük okuyabildim yazarsanız ya da şu kadar okuayabildim diye yazarsanız hem teşvik olur hem gören katılmak isteyen arkadaşlara vesile olur inşaAllah

Son düzenleme:
@Ugur_bocegim
@Minik peri
stanki stanki
M melly_mell
Namaria Namaria
Hannaz Hannaz

arkadaşlar listeyi yavaş yavaş oluşturuyoruz bugun oturturuz yarından itibaren sabahları etiket yaparım örnek salevatı şerifeler yazarım ya da kendi sevdikleriniz bildiklerinizle de okuyabilirsiniz.. akşamında günlük okuyabildim yazarsanız ya da şu kadar okuayabildim diye yazarsanız hem teşvik olur hem gören katılmak isteyen arkadaşlara vesile olur inşaAllah

@ Ugur_bocegim
@ Minik peri
@ stanki
@ melly_mell
@ Namaria
@ hannaz
Zeynepp20 Zeynepp20

arkadaşlar listeyi yavaş yavaş oluşturuyoruz bugun oturturuz yarından itibaren sabahları etiket yaparım örnek salevatı şerifeler yazarım ya da kendi sevdikleriniz bildiklerinizle de okuyabilirsiniz.. akşamında günlük okuyabildim yazarsanız ya da şu kadar okuayabildim diye yazarsanız hem teşvik olur hem gören katılmak isteyen arkadaşlara vesile olur inşaAllah

Zeynepp20 Zeynepp20 ben seni hatırladım canım şimdi dedim kullanıcı adı tanıdık geliyo hayırlı eş grubunda dualaşmıştık iki sene önce gibi :) nerden nereye görünce sevindim şimdi :KK19:o forumda da devam ediyorum ben canım yeni yeni tekrar girmeye başladım

Zeynepp20 Zeynepp20 ben seni hatırladım canım şimdi dedim kullanıcı adı tanıdık geliyo hayırlı eş grubunda dualaşmıştık iki sene önce gibi :) nerden nereye görünce sevindim şimdi :KK19:o forumda da devam ediyorum ben canım yeni yeni tekrar girmeye başladım
Doğrudur canım, bayağı oldu yazamıyorum gruba bende tanıdık birilerini görünce seviniyorum :) napıyosun canım, ne var ne yok ?

X