Hergun icim yaniyor :(

YESIMMM24

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2008
488
5
yani bilemiyorum bole sikintilari olan varmi benim bir degil ki ailemden uzaktayim gitmek istiyorum ama maddi durumlardan gidemiyorum ailem cok zor durumda birde cocougum olmuyor hastaneye gidemiyorum daha anlatmadigim nice sikintilar artik dayanamicam diyorum kendi kendime bu kdar cikamiyorsam cikisim yoksa sanirim olucem diyorum bu sefer daha cok korkuyorum.Neden benimde normal bir hayatim yok buna anlam veremiyorum.Bu sikintilarim gecmesi icin ben ne yapicam varmi bildiginiz bisey nasil dua edicegimi sasirdim.Yasamak cok aagir gercekten cok senağlama

buradaki herkese sor canım..
derdi, tasası,hüznü ,endişesi ,sorunu olmayan var mı?
bence yok!

hayat engelerle dolu ve uğruna aşılması gereken değerlerle!
isyan etmek ve hayıflanmak yazık ki,fayda diil zarar veriyor ruhlarımıza,bizi daha da cıkmazlara sürüklüyor..

ne olur bir düşün biraz!
hepimizin acıları var,bazımızın daha hafif ,bazımızın daha agır..
ve bir zaman geliyor ki; o hafif acıyı tadanlar daha ağır acılar ,hüzünler yaşıyor...
ve tam tersi oluyor bazen, ağır hüznü yaşayanlar daha hafif i ile boğuşuyor,ve böyle dönüyor hayat içimiz de..
kötünün iyisini düşünmek gerek bazen!
ve o kötünün iyisinden bile mutlu olabilmeyi öğrenmek gerek...
hayatı ve acıyı vs hepimiz yaşıyoruz,yalnız diilsin..
güçlü ve sabırlı ol... zamana yenilme, zamanı yen!

bazen de ben de aynen senin kapildigin duygulara kapiliyorum
olecegim sanirim diyorum tipki senin gibi yasamak aci verebiliyor bazen
ama esin yanında en azindan yapayalniz degilsin, aileni goremiyorsun diye bu kadar yipratma cozumsuz bir dert degil ki

derdi sıkıntısı olmayan kim var ki?? elimizden gelen tek şey dua etmek ve güçlü olmayı başarabilmek...

her gecenini bir gündüzü vardır...
Allah yardımcın olsun....

canım herkes bır şekılde kendı hayatındaki suprızlerle ömrünü geçiriyor..
hiç kımsenın hayatı günlük gülüstanlık degılkı...
maddi proplemlere gelınce şu zamanda herkesın maddi problemleri var...
bunlar zamanla çalışarak sabır göstererek dua ile el birliği ile aşılır...
oyle hemen yıkılmaca yok..ayakta olacaksın çalışacaksın harcamanı ona göre yapacaksın .bir şekılde aşılır inşallah...
ayrıca bebek problemı gelınce bakıyorsun oyle suprızler oluyorkı 20 25 yıl sonra bıle mucızevı bır şekılde bebekler oluyor..inancını kaybetme...
inşallah sevdıklerınlede kavuşman dilegımle...

canım ısyan etme dua et elbet bırgun senınde duaların kabul olur.herkesın kendıne gore sıkıntılı gecırdıgı gunler olur.ama bır omur bole gecseydı herkes uzuntuden olurdu heralde Allah korusun.umarım bu zor gunlerı en kısa zamanda atlatırsın.

bende maddi sıkıntısından ailemi 2 senedir göremiyorum....dua ediyorum,inşallah birgün o lanet gidiş-dönüş bileti alırım... annemler de başka ülkede yaşadıkları için bu bileti hiç alamayacaklar...bazen oturup ağlıyorum...çok özlüyorum...burada da kimsem yok eşimden başka...yine de olumsuz bakmamaya çalışıyorum...bu zamanlarda sıkıntısız problemsız yaşayan yoktur...
nolur sende olumlu düşünmeye çalış,senin de yüzün bir gün gülecek elbet...

Son düzenleme:
güzelim yazini dikkatlice okuduminan bana beterin beteri vardir ALLAH kimseyi zorda koymasin .kötü seyler düsünme hic.insallah hersey yoluna girer.bak sana ne diyecegim.ailenden cok uzaktasin ama,hic olmassa seni özleyen ve seven bir annen ve bir baban var canim.belki inanmayacaksin benim evim aileme sadece yarim saat uzakta ama görüsmüyoruz babamla.adamda cocuklarini özlemek ve sevmek duygusu , hissi yok.erkek kardesimlede görüsmüyor.kendi keyfinde sadece, calismiyorda hazir para geliyor oda geziyor yiyor kadin parasi. annem desen kadin 62 yasinda hala calisiyor zaten oda kisitli geliyor,gidiyor.ooff offff.konuyu bi acsam o kadar cok dert cikarki ortaya.bende senin gibi bazen oturdugum yerde agliyorum kendi kendime.cocuklarim ne oldu anne diye soruyolar.biseyler uydurup söylüyorum.düsün bide böylesi var iste.allah yardimcin olsun insallah.öptüm

allah onları başımızdan eksik etmesin, kötü haberlerini duymayalım yeter.

çocuğun olmama durumuna gelince allah sabır versin, dua et canım..allah yardımcın olsun

cok tesekkur ederim cok saolun desteginiz icin evet herkezin bir sikintisi var tabiki bunu biliyorum zaten arkadaslarimada hep bole solemisimdir teselli ederken ne bileyim kizlar bendede ole 1 degil 1000 tane hangi birine uzulecegim diye sasiriyorum esimle sirt sirta vermek bazen bunu basarabiliyoruzda is maddi konulara gelince ben pek soz sahibi olamiyorum acikcasi oda bir sorun ama onu buyutmuyorum kac kere konustuk bir yerde daha dogrusu ayni yerde karara varamadik esime kizmiyorum onu seviyorum sadece beni sinirlendirien huylari var acikcasi suan onlarida sorun etmiorum Allah ima sukur annem ve kardeslerim var benimde babam yok cok olmadi oleli sadece Allah im kurtar diyorum artik demek istediginizi anliyorum herkesin birderdi var Allah ima bin sukur umarim bu sikintilar gecer beni aklimdan etmeden

canım allah yardımcın olsun sıkıntısı derdi olmayan yokki bu dünyada.

umarım sıkıntılarından dertlerinden bir an önce kurtulursun. önemli olan allah sığınmak
bol bol dua et aklına kötü birşy getirme herşeyin iyisini düşünmeye çalış
sevgiler

yeşimcim yazını gördüm yazmadan geçemedim..öncelikle herkes biraz empati yapmalı..benim derdim daha agır gibi bir duruma inanmıyorum ben..çünkü her insana kendi içinde oldgu durum agır gelir..beni tanıyan bilir yakın zamanda belki de en agır acıyla imtihan ediliyorum.tek kurtuluş hep kendinden kötü durumda olanları düşünmek;sevdiklerinin hayatta olduguna sevinmek..benim ailemin de durumu berbat.erkek kardeşim istanbulda ama okutamıyorlar.kız kardeşimi eşimle ben yanımıza aldık..diyorum ki .Allah beterini vermesin..kaldırabilecegim yükü versin..yani öyle herkesin derdi var demekle arkadasın sıkkıntısı geçmez..

saolun arkadaslar insanin kendi derdi buyuk geliyr sanirim insana annemle telde konustum icim yandi neden ALLAH IM YARDIM EDECEK OLAN YALNIZ SENSIN HALIMI DURURUMUMU BILIYORSUN YOLVER ARTIK NE OLUR GULSAHCIM CANIM ALLAH SENINDE YARDIMCIN OLSUN COK ZOR BILIYORUM

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…