Her şerde bir hayır varmıdır?

Mor Orkide1

Üye
Kayıtlı Üye
29 Temmuz 2021
43
23
27
Her şerde hayır vardır derler. Sizce de her şerde bir hayır var mıdır? Bunlara örnek hayatınızda yaşadığınız şeyler var mı?

Her şerde kesinlikle bir hayır vardır. Ben inanıyorum daha önce başıma da geldi iyi ki diyorum Allah bana bunu nasip etmedi şimdi daha iyisini yaşıyorum diyorum.

Bence her şer de bir hayır vardır.
O kadar kötülük başıma gelmese şuanda bu kadar rahat olmayabilirdim.
İlk eşim ve suanki evliliğim için aklıma bu geliyor hep.
Arkadaşlıklarım da da başıma o kötü şey gelmeseydi şuan böyle olmazdım dediğim de çok oldu.

İnşallah bende sizin gibi söyleyebilirim.

Allah bunu ayetleriyle açıklamış zaten. Allahın sözü de vaadi de haktır.
Yaradan aşağıdaki ayette apacık şekılde bunu bildirmiş bizlere..

“Olur ki siz bir şeyden hoşlanmazsınız, hâlbuki hakkınızda o bir hayırdır. Ve olur ki bir şeyi seversiniz, hâlbuki hakkınızda o bir şerdir. Allah bilir, siz bilmezsiniz.” (Bakara, 2/216).

Her şerde hayır vardır derler. Sizce de her şerde bir hayır var mıdır? Bunlara örnek hayatınızda yaşadığınız şeyler var mı?
Her şerde bir hayır bence mutlaka vardır. Bugun olmuyor yada olmadı diye ağladığımız üzüldüğümüz brsy için yollar sonra yada bir zaman sonra çok şükür ıyıkı olmamış diyoruz.

Aynen öyle

Her şerde bir hayır bence mutlaka vardır. Bugun olmuyor yada olmadı diye ağladığımız üzüldüğümüz brsy için yollar sonra yada bir zaman sonra çok şükür ıyıkı olmamış diyoruz.
Bu sekilde düşünüyorum.
Yaşadığım örnekler de hep bu yönde oldu.

Şu korona salgininda bile o kadar cok hayır başıma geldi ki,
Nerdeyse iyi ki korona olmuş diyecegim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…