Her Hafta 1 Sünneti Hayatımıza Uygulayalım

2. Hafta Sünneti
Bu hafta Efendimiz(sav) in sünneti olan;sofraya otururken ve kalkarken elimizi yıkayıp sofrada tuzla başlayıp tuzla bitirme sünnetini uygulayalım inşallah

Süre: 31.08.2020/ 06.09.2020

Haftaya pazar akşamına kadarki sünnetimiz yukarıdadır.
Her gün bildirim yapalım lütfen. Böylelikle unutsak bile birbirimize hatırlatmış oluruz.
Etrafınızdaki insanlara da bu sünneti hatırlatın lütfen. Bir kişiye bile vesile olmak çok güzel
Dilerseniz sünnet arkadaşı olarak eşleşebiliriz. Herkes isminin bir altındaki arkadaşa etiket yaparak günlük olarak ona sünneti sorabilir/kontrol edebilir
humanbeings
Mehfam
Sadelikherseydir
Seninpandan
aypare ackerman
Aktif Lora
M M_atruska
M mely15
KurkmantoluS
Umut_2019
Rbcl
S Suskunhanim
N Nana
terliksuu
S selametle66
BettyRuble
Oriana
BizyanmadikYAKILDIK
Ecmel-vera
S Sabr-Sukur-Dua
cheri cheri lady
Calypso95
sadehayatt06
memurhanim
NAVLEE
Hemsirecik
honeymilkkk
RBA18
Kafiyesizsiir
Kurabiyex
ilmeka8384

Gerçekten hayatıma tam anlamıyla geçirmem gereken bı sünneti seniyetuzla başlamak bitirmek Allah razı olsun kardeşim

Gerçekten hayatıma tam anlamıyla geçirmem gereken bı sünneti seniyetuzla başlamak bitirmek Allah razı olsun kardeşim
Araştırdıkça günlük hayatımıza rahatlıkla uygulayacağımız o kadar çok sünnet çıkıyor ki çok seviniyorum gerçekten Allah hepimizden razı olsun

canim ben tuzla olayını duymadim sanırım nedeninide anlatirmisin
Peygamber Efendimiz (sas) sofraya oturduğu zaman yemeğe başlamadan evvel parmağıyla tuza dokunup parmağını yalardı. Ondan sonra yemek yemeğe başlardı. Çünkü yemeğe tuz ile başlanırsa beyin tarafından gönderilen bir ikaz sayesinde, midede mukus denilen sindirimi kolaylaştırıcı bir tabaka oluşturduğunu ve midenin sindirime hazırlıksız yakalanması önleniyordu. Bu şekilde mideye gönderilen tuz, mideye ‘’Hazır ol, yemek geliyor.’’ diye haber veriyordu.
Yemekten sonra alınan tuz, ağza bol miktarda gelen pityalin (amilaz) ile dişlere yapışmış olan karbonhidratlar çözülüp eritilir ve diş çürümeleri önlenir. Ayrıca ağızda antiseptik özellik gösterir.
Canım ben araştırdığım kadarıyla böyle biliyorum. Yanlış ya da eksik bildiğim yer varsa lütfen benden bilgili olan arkadaşlarım beni bilgilendirsinler

harikasin canim sağlık açısından iyi bir şey olduğundan emindim tabide bilmek başka oldu
allah razı olsun ne güzel ne saglikliymiş anlami

Yapmiykrdum, tuz ile bitirilmesi gerektiğini bilmiyordum da hatta.Cok iyi oldu ,teşekkür ederimAllah razı olsun

Merhaba topiginize bnde katilabilirmiyimmm

Hayirli gunler arkadaşlar
humanbeings arkadasim listede en sondayim o yuzden benim bildirim gönderecek arkadaşım yok

Bu hafta bu sunneti uygulayacagimiza çok sevindim. Benim de uygulamayı çok istediğim bir sunnet-i seniyyedir. Devamlı yapamiyordum ama bu vesile ile insaallah bundan sonra devamlı yapacağım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…