Her gün 7 Ayet'el Kürsi

Miyora

ilovebackhand
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2013
376
58
Ben her gün evden çıkarken okuyorum. Sağıma, soluma, önüme, arkama, yukarıya, aşağıya ve dee içime çekiyorum. Ay söylerken yoruldum:KK1: Günde 1 kere okumak bile bin türlü musibetten kurtarırmış insanı. Açıkcası okumayı unuttuğum günler de oluyor ama okuduğum günler işlerim rast gidiyor, daha bir mutlu oluyorum çok şükür:KK16: Belki bilenleriniz vardır ama bilmeyen 1 kişi bile yapsa iyidir. Okuyalım kızlar, işlerimiz rast gitsin inşallah.:nazar:

Ayet'el Kürsinin Okunuşu:
Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm,
lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih,
ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
velâ yü-hîtûne bi'şey'im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard,
velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsi'nin Anlamı:
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
Allah'dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran,
bütün varlıkları ayakta tutandır. O'nu ne gaflet basar, ne de uyku.
Göklerdeki ve yerdeki herşey O'nundur. O'nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir.
Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar.
O'nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,
ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Son düzenleme:
aay bende okuyorum cnm. duasız gunum bombos gecıyor ıse yaramaz gecıyor. ama dualı gunum mutlu sevınclı oluyorum

Bende gece yatmadan once ve gun icinde mutlaka 7 ayetel kursi okurum her turlu beladan koruyormus okudugum zamanlar icim daha bir huzurlu rahat oluyor vaktinizi de almiyor mutlaka okuyun kizlar

Ben de Allahin izniyle okulum bitince ramazanin bereketinde ezberlemek istiyorum.
Yazarak ezberleyim diyorum. Baska daha kolay bir yolu var midir ki?
Ezberleyim gunde 10 kez bile okurum. Yeter ki ezberleyim.

Okuduğum zaman kendimi güvende hissediyorum çok şükür.

Ben de Allahin izniyle okulum bitince ramazanin bereketinde ezberlemek istiyorum.

Yazarak, ayet ayet ezberlersin çok rahat. Zaten 7-8 ayet mi ne. 1 günde ezberlersin inşallah. :KK16: Ben de yasin ezberlemeye çalışıyorum. 10 ayetini ezberledim bir uyuşukluk çöktü üstüme, bıraktım. Ama tekrar başlayacağım yarın inşallah.:KK16:

Okuduğum zaman kendimi güvende hissediyorum çok şükür.

Aynen. Sanki koca kaleler ardındaymışım gibi. :KK16:

allah kabul etsın :KK16:beladan kötülüklerden korusun inşallah

Amiiin. Hepimizi inşallah surrenderciim :KK16:

Canım ben telefona resmini çekerek okuyordum sürekli bir süre sonra baktım ezberimde. Sürekli okursan ezberlersin. :eek:

bende yatarken mutlaka okurum ama bazen okuyamıyorum :KK19:
telefonumda vardı her gün ordan bakıp okurdum çok şükür ezberledim şimdi :KK16:

Bende evden çıkarken ve yatmadan önce okurum 7 tane bazen okumadığım oluyor tabiki başıma kötü bişey gelmedi çok şükür çok güzel bir dua okumakta çok fayda var bilgi için teşekkürler :)

Ben her gün evden çıkarken okuyorum. Sağıma, soluma, önüme, arkama, yukarıya, aşağıya ve dee içime çekiyorum. Ay söylerken yoruldum:KK1: Günde 1 kere okumak bile bin türlü musibetten kurtarırmış insanı. Açıkcası okumayı unuttuğum günler de oluyor ama okuduğum günler işlerim rast gidiyor, daha bir mutlu oluyorum çok şükür:KK16: Belki bilenleriniz vardır ama bilmeyen 1 kişi bile yapsa iyidir. Okuyalım kızlar, işlerimiz rast gitsin inşallah.:nazar:

Ayet'el Kürsinin Okunuşu:
Bismillahirrahmânirrahîm.
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te'huzühu sinetün velâ nevm,
lehu mâ fissemâvâti ve ma fil'ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi'iznih,
ya'lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
velâ yü-hîtûne bi'şey'im min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel'ard,
velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsi'nin Anlamı:
Rahmân ve Rahîm olan Allah'ın ismiyle.
Allah'dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran,
bütün varlıkları ayakta tutandır. O'nu ne gaflet basar, ne de uyku.
Göklerdeki ve yerdeki herşey O'nundur. O'nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir.
Onlar ise, O'nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar.
O'nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,
ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

sana bişey sorabilirmiyim canım?

X