her ay tek cızgıyı gormekten usananlar.....pcos lıler....buyrun hanımlar...

merhaba kızlar bende pkoluyum bi tane oğlum var glucophage ile hamile kalmıştım ben oğlum 2yaşına geldi şimdi 2. için çalışmalara başladık ilk gebeliğimi adetimin 10 gün gecikmesinden sonra kan testinde öğrenmiştim 15 gün önce idrarda çıkmamıştı sırf çift çizgiyi görmek için hamileliğimi bildiğim halde yapmıştım idrar testi net 2. çizgi çıkmıştı hala saklıyorum o testi :)) ilk belirtileri benim adet öncesi 10 gün süren göğüs şişliğim olurdu o zaman 10 günü geçti hala ağrıyordu göğüsleri sanki süt dolmuş gibi bide çok halsizliğim vardı dışarıda 2dk. yürüyüp eve geleyim yatağa çakılıyordum resmen kasık ağrım hamileliğimi öğrendkten sonra başlamıştı ara ara giren bi sancıydı 2. aydan sonra hepsi geçmişti ondan sonraki dönem tiksinme mide bulantılarım başlamıştı bel bölgemde kalınlaşma olmuştu kotlarımın beli hemen sıkmaya başlamıştı bide şunu söyleyim yeni öğrendim ben hamileliğimdeaz yememe rağman 30 kilo aldım sebebi pkoymuş bilginize şimdi aynı şekilde hamile kalırsam çok kilo alacakmışım aşırı ödemim olmuştu dikkat etmeme rağmen

cnm bende negetif çıktı ama hala göremedim adet ve tanıdığım tüm kız arkadaşlarım bu durumda mevsimsel geçiştende olabiliyor bazen adet gecikmesi ben şimdi soğan kürüne başladım bu yolla hamile kalan çok kişi var

ayşegülcüm pko ne demek cnm açarmısn

polikistik over canım yani düzenli yumurtlayamama doktorların açıklaması biz pkoluların normal kadınlara göre fazla sayıda yumurtamız var fakat günü geldiğinde kendi aralarında bu fazlalıktan dolayı seçim yapamayıp yumurtlayamaması yaş ilerledikçe bazılarımızda yumurta sayısı azalıp düzenli adet görenler varmış herkese göre biz daha geç menapoza girermişiz aslında kısırlıkların içinde en şanslısı sayılabilecek konumdayız mesela ben ilk hamileliğimde sadece bir ilacı 5ay kullandıktan sonra hamile kaldım yine herkeste aynı ilaç etki göstermiyor malesef benim insülün direncimde sorun olduğu için şeker ilacı kullandım ve adetim düzene girdi genelde bütün pkolulara verirler şeker ilacını malesef hepimiz geleceğin şeker hastalarıyız bu pko yüzünden :KK43:(

sağol cnm bende araştırmıştım onu benimde hastalanamamamın nedeni o olabilir yarın doktora gidicem bakalım ne olcak

arkadaslar guzaydın herkese
arberok doktora gıttınmı ne dedı???
benımde gozguslerım acayıp sıstı sutyenlerım dar elıo artık ıstahımda acıldı napıcam bılmıyorum suan halsısızmde

gittim hayatım allaha şükür hiç bir sorun yok ama bebekte yok :KK43: hastalandım zaten bu gün
inşallah hamilesindir cnm

canım gecmıs olsun ınsallah sende dıger ay hamıs kalıcaksın bıtanem
ben sankı hamıleymısım gbı davranmaya basladım ama farkında deılım yanı bu davranıslarımın yogurt yıyorum mesela yıyımde bebgım beslensın dıyorum manyak oldum ıyıce su gunler gecsede test yapsam

merhaba kızlar,bendede belirtiler var daha adetime10 gün var.
bendeki belirtiler kasık ağrısı ve adet sancısı gibi son 1 haftadır göğüslerimde dolgunluk var.
winx perisi bende pkoyum 5 ay önce 2 aylık gebeliğim kürtajla sonlanmak zorunda kaldı.
allahtan hayırlısı.

canım adet zamanlarımız aynı gbı enımde goguslerımde dolgunluk var karın agrısı oluyo arada

günaydın kızlar bendede pko var ve 3 aydır adet olmadım sogan kürünü bende yapıyorum 10.günüm oldu fakat bazen günde bi defa içebildim etkisi olurmu yinede adet söktürücü içtim farlutal adet olmayı bekliyorum.çocukta istiyoruz fakat adet olmadan yumurtlama olmuyoki adet olim ovulasyon testine bşlıcam:1no2:

canım bendede malum sebepten dolayı duzuensızlık var doktorun dedıgı ne bılıyomusun adet duzensız olması hamıle kalamıcan anlmına gelmıyo adet olamadıgın ayları kafana takma deneyın yumurtlamanın ne zaman olcagı hıc bellı olmaz demıstıııı

canım bendede malum sebepten dolayı duzuensızlık var doktorun dedıgı ne bılıyomusun adet duzensız olması hamıle kalamıcan anlmına gelmıyo adet olamadıgın ayları kafana takma deneyın yumurtlamanın ne zaman olcagı hıc bellı olmaz demıstıııı

evet dogruda işte adewt olmayınca sıkıntı oluyo bende 3 ay olmadım şimdide söktürücü kullandım bitti adet olucammı bakalım olmassam doktora gitmeme tekrardan gerek varmı.ben yeni evliyim.6 aylık .doktor bize 1 yıl bekleyuin bizim için önemli olan adet degil çocuk düşünüyosan hormon ilacı adet olmak için ilaç içme çünkü dogum kontrol ilacı verdikleri oda hamilelikten koruyor.oyüzden şuan gluphone içiyorum bide sogan kürünü yapıyorum ama bazen günde 1 defa içtim ben onu etkisi olurmu canım?ondan sonrada incire başlıcam herkez için hasyırlısı olsun umarım herkezin dilegi olur.:Saruboceq:

herkese hayırlı cumalar bu mubarek cuma günü rabbim tüm hayır dualarımızı kabul etsin,hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah.

Merhaba kızlar,

ne yazık ki iki gündür hamileyim sevinçleri boşa çıktı. Dahası bir de Polikistik Over olduğum ortaya çıktı. Şu an kanamam olduğu için Primolut verdi. Primoluttan sonra oluşan kanamadan 18 gün sonra başlayacağım Progestan verdi.

20 gün Primolut içicekmişim bi 10 gün de kanama yaşasam aşşa yukarı +8 gün de progestan için beklicem. Eeee ben ne zaman hamile kalcam ya, vakit kalmadı ki öyle. 38 gün yapar en az. Ne zaman çalışıcam ben bebiş yapmaya da hamiş kalıcam. Ah nolur bana biraz yardım edin. Bu yaz mutlaka hamile kalmak istiyorum nolur..

Hele bi anlatın bana. ılla ben böyle Primolut mu içmem lazım, direk progestan içmeye başlasam nolur. Yeniden bir başka doktora mı gitsem napsam. Nolsam...

Son düzenleme:
adetıme 5 gun kaldı anıden halsızlesmeler baslıyooooo uyku halı var goguslerım agrıyo ara ara..ara ara yıne kasın agrılarım oluyooo

yok canım ben hamıs falan deılım 3 ay korundum dr cınko hapı verdı abu ay bıraktım yasmını adet oluyorum ıncıre basladım

X