Her Ay Fmf Atağı Geçirip Hamile Kalan Var Mı?? Yardım..

Allah sağlıkla afiyetle nasip etsin tez vakitte daha cok aratmadan hamileliğini sağlıkla mutlulukla kucağına al amin 🤲🏻🩷 sen Allahtan iste öyle deme duanı et cabanı göstermeye devam et bak benmki tüp bebek normal yolla olmuyor sende sorun yoksa bile eşinde belki vardır sperm testi verdiniz mi
Eşime de bakıldı testleri normal çıktı. Bana şundan olmuyor demiyorlarki. Her testin sonunda sonuçlarınız iyi diye gönderiyorlar. Rabbim isteyeni aratmasın. Bunalıyor insan işte ne yapayım. Sağlıkla gelsin hepimizin bebekleri inşallah

Madem böyle bir konu açılmış ben de biraz anlatayım. 1 buçuk yaşında şikayetlerim başlamış. Teşhisim 16 yaşında ancak konulabildi. İlaç kullanmaya başlayınca 2 yıla yakın atak geçirmediğim de oldu 3 ayda bir rutin geldiği yıllar da oldu. Çoğu zaman regl ağrılarım yorgunluk stres yeterli su içmemek tetiklerdi.
Asıl konuya gelecek olursak Hamilelik ❤️
2 sene hamile kalmaya çalıştım. Reglim düzenli hemen hamile kalırım sandım ama olmadı. Hamile kalamadıkça ataklarim arttı. Ne hikmetse ataklarım artık hafif değil şiddetli de olmaya başladı. Amiloid birikimi başladı.
Neyse durum bu kadar kötüleşmeden önce infertilite için kontrollere başlamıştık. Hormonlar güzel rahim filmi güzel tüpler açık yumurtlama oluyor vs. Sebepsiz infertilite dediler 2 aşılama denedik fazla fazla yumurta oluşuyor tutmuyor. Başta çok kafaya taktığım için olmuyor diye düşündüm ama engel olan bir şey olduğunu hissediyordum ama teşhis edilen bir şey yoktu.
Sonra ilk defa bir doktor karın boşluğumda yoğun yapışıklık olduğunu yumurtalıklarımın doğru konumda olmadığını söyledi bir yumurtalığım rahmimin arkasına yapışmış diğeri çok uzaklaşmış. Bağırsağım rahmime yapışmış vs. Çok ateslenmekten çok idrar yolu enfeksiyonu geçirmekten olur dedi direkt fmf atakları sebep demedi ama atak esnasında ateş yükselmesi etkilemiş diye düşünüyorum. Çocukluğumdan beri sürekli idrar yolu enfeksiyonu yaşarım hijyenime dikkat etmeme rağmen yatkınlığım var galiba nedendir bilmiyorum.
Kısacası bu durum hamile kalmamı zorlaştırıyormuş. Doğal yoldan hamile kalamazsın demiyorum ama zorlaştırıyor dedi. Hatta aynı doktorla yumurta takibi yapıp bu ay doğal hamilelik ihtimalin çok yüksek dedigi ay bile tutmadı. Döllenen yumurtanın tüplerdeki yolculuğu güzel geçmiyor demek ki rahme ulaşıp tutunamıyor.
Çok uzattım ama belki fmf olup sebepsiz infertilite tanısı alan varsa fikir verir durumum.
Ben 30 lu yaşlarda olduğum için daha fazla beklemek yıpranmak istemedik tüp bebeğe karar verdik ve nihayet Allah'a binlerce şükürler olsun hamileyim 🤲💕 Allah'ım isteyen herkese kolaylıkla nasip etsin
Sağlıkla gelsin bebeğiniz. Özeli olsun devleti olsun gitmediğim doktor kalmamıştır heralde. Ankaradayım ve Türkiye’nin dört bi tarafından hasta gelir buraya. Ama ben çaremi bulamadım. Hsg den sonra sözde herşeyin yolunda olduğunu söylediler. Son çare o kalmıştı belki olur diye hala ümit ediyorum. Ben kendimi bildim bileli atak geçiriyorum ve her ay geçiriyordum. Her seferinde yok regl ağrısı yok gaz sancısı yok uyduruyor yok idrar yolu enfeksiyonu falan falan. Bir sürü şey uydurdular. Allah razı olsun geçen sene bi doktora denk geldim ve her şeyi çözdü(31 yaşımda). Velhasıl her ay atak geçiren birinde ciddi enfeksiyon ve amiloid birikimi oluyor(yani bende öyle). Mutlaka etkisi vardır diye düşünüyorum. Doktorlar çok ezberci ilerliyor. Sonuç olarak henüz nasip olmadı. Vardır Allah’ın bir bildiği

Eşime de bakıldı testleri normal çıktı. Bana şundan olmuyor demiyorlarki. Her testin sonunda sonuçlarınız iyi diye gönderiyorlar. Rabbim isteyeni aratmasın. Bunalıyor insan işte ne yapayım. Sağlıkla gelsin hepimizin bebekleri inşallah
Aminn bazen sebepsiz de deniyor ya tedaviye başlıyorlar ama Allahın nasibi tabiki bu ay doğal yolla nasip etsin sağlıcakla bebeğini aminnn

Sağlıkla gelsin bebeğiniz. Özeli olsun devleti olsun gitmediğim doktor kalmamıştır heralde. Ankaradayım ve Türkiye’nin dört bi tarafından hasta gelir buraya. Ama ben çaremi bulamadım. Hsg den sonra sözde herşeyin yolunda olduğunu söylediler. Son çare o kalmıştı belki olur diye hala ümit ediyorum. Ben kendimi bildim bileli atak geçiriyorum ve her ay geçiriyordum. Her seferinde yok regl ağrısı yok gaz sancısı yok uyduruyor yok idrar yolu enfeksiyonu falan falan. Bir sürü şey uydurdular. Allah razı olsun geçen sene bi doktora denk geldim ve her şeyi çözdü(31 yaşımda). Velhasıl her ay atak geçiren birinde ciddi enfeksiyon ve amiloid birikimi oluyor(yani bende öyle). Mutlaka etkisi vardır diye düşünüyorum. Doktorlar çok ezberci ilerliyor. Sonuç olarak henüz nasip olmadı. Vardır Allah’ın bir bildiği
İnan çok iyi anlıyorum. Ben konyadaydım bir türlü teşhis koyamadılar Ankaraya Hacettepeye götürün demişler o yıllarda hep ama götüren olmadı. Çocukluğum hep hassas narin rüzgar esse dokunan hasta olan bir çocuk olarak geçti. Kardeşini kıskanıyordur ondan böyle yapıyordur diyen doktorlar bile olmuş küfür gibi 😅😂 hatta annem birinden fmf duymuş doktorlar anneme aklına öyle şeyler getirme demiş hep fmf için. Karı koca akraba değilsiniz fmf değildir ama yine de genetik test verin bakalım demiş en sonunda biri. Öyle teşhis edildi.
Ben de Ankara'dayim şuan. Haklısın rutin işlemleri yapıp detayları düşünen ihtimalleri değerlendiren doktor çok az.
Başkente hiç gittin mi kadın doğuma. Allah'tan ümit kesilmez tabi nasibin günü gelmedikçe olmuyor bazen sebebi de karşına çıkmıyor. Bana başkentteki doktor dışında kimse yapışıklıktan söz etmedi ya da görmedi ya da cihazlar mı göstermiyor acaba bilmiyorum.

İnan çok iyi anlıyorum. Ben konyadaydım bir türlü teşhis koyamadılar Ankaraya Hacettepeye götürün demişler o yıllarda hep ama götüren olmadı. Çocukluğum hep hassas narin rüzgar esse dokunan hasta olan bir çocuk olarak geçti. Kardeşini kıskanıyordur ondan böyle yapıyordur diyen doktorlar bile olmuş küfür gibi 😅😂 hatta annem birinden fmf duymuş doktorlar anneme aklına öyle şeyler getirme demiş hep fmf için. Karı koca akraba değilsiniz fmf değildir ama yine de genetik test verin bakalım demiş en sonunda biri. Öyle teşhis edildi.
Ben de Ankara'dayim şuan. Haklısın rutin işlemleri yapıp detayları düşünen ihtimalleri değerlendiren doktor çok az.
Başkente hiç gittin mi kadın doğuma. Allah'tan ümit kesilmez tabi nasibin günü gelmedikçe olmuyor bazen sebebi de karşına çıkmıyor. Bana başkentteki doktor dışında kimse yapışıklıktan söz etmedi ya da görmedi ya da cihazlar mı göstermiyor acaba bilmiyorum.
herkes mi doktorların saçma sapan yorumlarına maruz kalır ya kimi dinlesem böyle diyor. allah şifa arayanların şifasını versin çok zor. ben bilkent şehir hastanesinde yaptırıyorum tetkiklerimi. hatta aralarda özele gittim diye neredeyse almayacaklardı beni. yani diyorlar ki bizim hastamız bize yeter, sen hazır başka doktora gitmişken orda devam et (tetkikleri burada yaptırıp çıkan sonuçlarla özelde devam ediyorlar diye yapıyorlar) başkente hiç gitmedim. son hsg kalmıştı onu da çektirdim. bakalım olacak mı. yoksa aşılama dediler. olmadı oraya da bi giderim. artık ben hem yapışıklık ihtimalini düşünüyorum hem de gerçekten sebepsiz olduğu ihtimali üzerine yoğunlaşıyorum. göreceğiz.

Merhaba yaşadıklarınızi neredeyse birebir yaşadım benim belirtilerin 18 yaşında baslamisti ilgi çekmeye çalışıyor dedi doktorlar bazıları psikolojik hastalığın var diyen bile oldu 24 yaşında teshisim konuldu ama bir ben biliyorum neler çektim ben

Ben de fmf hastasiyim ama romatoloji doktorum enfeksiyondan dolayı tüplerin yapisabileceginden söz etmişti biz daha yeni denemeye başladık ama tedaviden önce haftada 2 defa atak gecirirdim bu yüzden korkuyorum

Merhaba yaşadıklarınızi neredeyse birebir yaşadım benim belirtilerin 18 yaşında baslamisti ilgi çekmeye çalışıyor dedi doktorlar bazıları psikolojik hastalığın var diyen bile oldu 24 yaşında teshisim konuldu ama bir ben biliyorum neler çektim ben
Aslında şanslısın 18 yaş geç başlamış ama tam ergenlik dönemine gelmiş teşhisi zorlaştırmış.
Ben de fmf hastasiyim ama romatoloji doktorum enfeksiyondan dolayı tüplerin yapisabileceginden söz etmişti biz daha yeni denemeye başladık ama tedaviden önce haftada 2 defa atak gecirirdim bu yüzden korkuyorum
Aslında yapışıklık herkes de olacak diye bir şey yok belki de benim vücudum yatkin. Çünkü küçükken de akciger zarımda küçük bir noktada yapışıklık vardı ataklarda göğüs ağrısı nefes aldirmazdi. Büyüdükçe zamanla açılır dedi doktorlar gerçekten ergenlikle birlikte gecti. Bu sefer karın agrilarim arttı regl dönemleriyle. Yapışıklıklarım ne zaman başladı bilmiyorum tüplerin dışında bağırsaklarım birbirine yapışmış rahmime yapışmış.

Bir yakınımızın gelini de 25 ten sonra teşhis konuldu ilaca çok geç başladı ama hiç bir yapışıklık oluşmamış 4 çocuk doğurdu.
Kötü hikayeler gibi iyi hikayeler de var. Güzel düşünün sağlıkla gelsin bebisleriniz ☺️🤲 bazen insan kaygılarıyla kötüyü çağırıyor.
Gebelik beklentisi başlı başına bir kaygı yaratıyor zaten ama ilgiyi başka yöne yoğunlaştırmak lazim 🙏

Aslında şanslısın 18 yaş geç başlamış ama tam ergenlik dönemine gelmiş teşhisi zorlaştırmış.

Aslında yapışıklık herkes de olacak diye bir şey yok belki de benim vücudum yatkin. Çünkü küçükken de akciger zarımda küçük bir noktada yapışıklık vardı ataklarda göğüs ağrısı nefes aldirmazdi. Büyüdükçe zamanla açılır dedi doktorlar gerçekten ergenlikle birlikte gecti. Bu sefer karın agrilarim arttı regl dönemleriyle. Yapışıklıklarım ne zaman başladı bilmiyorum tüplerin dışında bağırsaklarım birbirine yapışmış rahmime yapışmış.

Bir yakınımızın gelini de 25 ten sonra teşhis konuldu ilaca çok geç başladı ama hiç bir yapışıklık oluşmamış 4 çocuk doğurdu.
Kötü hikayeler gibi iyi hikayeler de var. Güzel düşünün sağlıkla gelsin bebisleriniz ☺️🤲 bazen insan kaygılarıyla kötüyü çağırıyor.
Gebelik beklentisi başlı başına bir kaygı yaratıyor zaten ama ilgiyi başka yöne yoğunlaştırmak lazim 🙏
O kadar güzel yazmışsınız ki bazı ataklarimda benim de nefes almam neredeyse çok zor bir hale geliyordu bu hastalık nedeniyle çok kaygılı bi kadın oldum farkindayim yeni karar verdik ama insan ister istemez araştırınca çok şey öğreniyor bu iyi mi kötü mü bilmiyorum umarım öyle bir şey yoktur hepimiz tez zamanda şifamizi bulalım inşallah 🤗

X