Hemorajik ( korpus luteum ) kisti

SeviyomHee

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2017
2.406
6.086
Arkadaslar mayıs ayında ultrason cektirdim sag yumurtaligimda 4 cm kist görüldü. Ismi hemorajik kist. Doktor 1-2 ay icinde atılır dedi ilac falan vermedi. Ondan sonraki ay kanamam gerçekten fazla oldu. Ama hala ağrım ve eski şikayetlerim var ama hastaneden nefret ediyorum. Daha once yaşayan oldu mu bu kisti. Ve ne yaptiniz?

Canım ben daha önce geçirdim sol tarafımda 3.5 cm hemorajik kistti. Özeldeki doktor güzelce açıklamıştı. Ağrının olduğu dönem kanama dönemiymiş ama kanama durmuş korkma falan diye. Y ile başlayan doğum kontrol hapı ve soğan kürü ile geçti. Uzun süre de olmadı. Bu yıl da sağ tarafımda 5cm vardı geçti şimdi de 4 cmlik var ancak özelde teşhis edilmediği için lütfedip türünü açıklamadı doktorlar. 5cmlikte kanser değerlerine kadar bakıldı. 4 cm olanda geçmişti adet döneminde doktor artı ultrason uzmanı geçtiğini basit kist 1 cm civarındadır diye tespit etti. Şimdi tekrarlamış. Yeni çıktığım doktor tüm sonuçlara rağmen geçmemiş dedi. Korunmuyoruz dememe rağmen kanda gebeliğe bile bakmadı. Sen ne yaptın canım?

Ben esimin ısrarlarına rağmen hala doktora gitmedim. Ağrı konusunda da bazen oluyor bazen olmuyor. Şuan okuldan dolayı hic zamanım yok ama sınavdan sonra(10 gun) gitmeyi düşünüyorum. O zaman yine yazarım :)

Ben esimin ısrarlarına rağmen hala doktora gitmedim. Ağrı konusunda da bazen oluyor bazen olmuyor. Şuan okuldan dolayı hic zamanım yok ama sınavdan sonra(10 gun) gitmeyi düşünüyorum. O zaman yine yazarım :)
Genelde 1-2 adet döneminde geçiyor canım o adetlerde biraz daha yoğun ve koyu geliyor. Geçmiş olsun canım.

Bana da bugün bu tanı konuldu yarin doktor sonucuma bakacak korkuyorum daha hic bebeğim yok doğum kontrol hapi vermeden geçer mi acaba

Üzerinden cok gecmiş ama okuyupa yardımcı olmak isteyen olur belki şubat ayında ara kanama sebebiyle doktora gittim sağda 6 cm Hemorajik kist tanısı aldım doktor kendi kendine eriyecek dedi ilaç vermedi.2 hafta sonra kontrole gideceğim ama sorun şu ki yatakta yatamaz oldum sürekli batma yapıyor,erimediğine eminim.Bu kadar sancı yapması normal mi,sağ kasığım yerinden cıkacak gibi ağrı giriyor.Sizlerde böyle oldu mu,sizinki ne kadar sürede eridi ilaç kullandınız mı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…