Hemonjiyam hak.

nisa77

Guru
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2007
842
25
merhaba dr bey.benim bebeğim 55 günkük.doğduğunda alnında Y harfine benzer ince çizgi halinde bir iz vardı şuan bozukpara byüklüğüne ulaştı.ve sanki böyle su toplamış gibi kıpkırmızı.dr 6 aya kadar büyüyüp daha sonra küçülür ama 2 yaşından sonra %90 geçer dedi.ama çocuk dr u asla geçmez dedi.cildiye dru ilk 10 gün DİPLORONE POMAD adında bir merhem.daha sonra ki 10 gün ADVANTAN LOSYON adında bir merhem verdi sabah akşam sürülmek üzere.sizce etkisi olur mu ya da ne öneririsiniz bu konuda ne yapabiliriz.şimdiden teşekkürler

merhaba dr bey.benim bebeğim 55 günkük.doğduğunda alnında Y harfine benzer ince çizgi halinde bir iz vardı şuan bozukpara byüklüğüne ulaştı.ve sanki böyle su toplamış gibi kıpkırmızı.dr 6 aya kadar büyüyüp daha sonra küçülür ama 2 yaşından sonra %90 geçer dedi.ama çocuk dr u asla geçmez dedi.cildiye dru ilk 10 gün DİPLORONE POMAD adında bir merhem.daha sonra ki 10 gün ADVANTAN LOSYON adında bir merhem verdi sabah akşam sürülmek üzere.sizce etkisi olur mu ya da ne öneririsiniz bu konuda ne yapabiliriz.şimdiden teşekkürler

Öncelikle bilmeniz gereken hemanjiomların damarsal bir problem olduğudur. doğumla birlikte mevcut olan hemanjiomlar genellikle geçmezler ancak doğumdan sonraki dönemde ortaya çıkan hemanjiomlarda ise 1-2 yaşına kadar %80'nin üzerinde izsiz bir şekilde kaybolurlar. Sizin anlattığınız problem doğumdan sonra artış gösterdiğinden geçme ihtimali yüksek bir hemanjiom olduğunu düşündürüyor. Kremlerle tedavinin çok faydası olmayacaktır.

Saygılarımla,
Op.Dr.Orhan Murat Özdemir

çok teşekkür ederim cevabınız ve ilginiz için.peki 2 yaşına kadar çok mu büyür.internette gördüpğm görüntler beni dehşete düşürdü çok korktum hemanjiyomu 1 hafta içerisinde bütün yüzünü kaplamıştı yeni doğan bir bebeğin.eğer geçmezse 2 yaşına kadar lazer operasyonuyla solduruluyormuş kaç yaşında yada belirli bir yaştan sonra mı lazer operasyonu yapılıyor.tekrar teşekkür ediyorum. kolay gelsin..

çok teşekkür ederim cevabınız ve ilginiz için.peki 2 yaşına kadar çok mu büyür.internette gördüpğm görüntler beni dehşete düşürdü çok korktum hemanjiyomu 1 hafta içerisinde bütün yüzünü kaplamıştı yeni doğan bir bebeğin.eğer geçmezse 2 yaşına kadar lazer operasyonuyla solduruluyormuş kaç yaşında yada belirli bir yaştan sonra mı lazer operasyonu yapılıyor.tekrar teşekkür ediyorum. kolay gelsin..

Hemangiomlara cerrahi olarak veya lazerle tedavinin bazı kriterleri vardır. Bu kriterler; bebeğin görmesine, nefes almasına veya yemesine, beslenmesine engel oluyorsa, çok sık kanıyor ve kanama durmuyorsa gibi durumlardır.
Lazer işlemi ağrılı olabilen bir işlemdir. O nedenle çocuğun tolere edebileceği yaş uygun yaştır.

Saygılarımla,
Op.Dr.Orhan Murat Özdemir
Estetik Cerrahi Uzmanı - Ankara

X