Hemen hamile kalınabiliyormu?

Asburki

Gökkuşağı
Kayıtlı Üye
20 Mart 2012
42
0
10 Aylık evliyim.başta bebek düşünmedik ama şimdi istiyoruz.ocak ayında denedik ama regl oldum.şimdi ikinci ay denememiz oldu.regl günüme daha var fakat bu seferde olmazsa doktora gitmelimiyim sizce? Yoksa daha erken mi? Normalde çiftler ne kadar sürede denerler bilmiyorum :) bilgilendirirseniz sevinirim kızlar.

canım eğer acelen yoksa birkaç ay daha dene çünkü bazı aylar yumurtlamayabiliyormuşuz sonra yumurta çatlamayıp çatlamayıp belli bir cm e ulaşınca çatlıyormuş 2 cm ulaşması gerekmiş çatlaması için bu yüzden birkaç ayını alabilir sen her ay dene ne zaman yumurtanın çatlayacağı belli olmaz yumurtlama günlerini bul her ay o zaman dene hangi ay yumurtan çatlarsa o zaman spermler yumurtayla birleşip 24 saat içinde gebelik gerçekleşir ve inşallah hamiş olursun ama eğer hemen hamile kalmak istiyorsan bir kadın doğuma git yumurta çatlatma ilacı verir o zaman daha çabuk hamile kalabilirsin 1 sene olmadan bu yüzden doktora gitmeyin derler umarım yardımcı olabilmişimdir:26:

Teşekkür ederim,acelem yok ama ne bileyim kendimi kötü hissettim,Herkesin hemen oluyor acaba bende sorun mu var diye düşünüp duruyorum.bir sene yazdın rahatladım çok teşekkür ederim :)

canım daha 2 ay olmuş...ben nerdeyse 2 yıldır bekliyorum...sen bilirsin ama ister git ister gitme Rabbim ne zaman nasip ederse o zaman olur...ben başından beri gidiyorum tık yok...

Canım bizde geçen ay korunmadık. İlk defa hiç gecikmeyen adetim 6 gün gecikti. Hamile sandım,eşimle bir heyecanla test yaptırdık, fakat negatif çıktı. Sonrasında adet oldum. Bu ay öyle yapmayacağım. Adetimin en az 10 gün gecikmesini bekleyeceğim. Diğer türlü hayal kırıklığı yaşadık.Sende acele etme, biraz sabret bakalım. Bu işler hiç belli olmaz. İnşallah çok gecikmeyiz anne olmak için.,

Son düzenleme:
10 Aylık evliyim.başta bebek düşünmedik ama şimdi istiyoruz.ocak ayında denedik ama regl oldum.şimdi ikinci ay denememiz oldu.regl günüme daha var fakat bu seferde olmazsa doktora gitmelimiyim sizce? Yoksa daha erken mi? Normalde çiftler ne kadar sürede denerler bilmiyorum :) bilgilendirirseniz sevinirim kızlar.

Canım o belli olmaz aylarca uğraşan da var hemen aynı anda hamile kalanda..
Ben 2.ayda regl olmadım ve hamile kaldım..

Umarım herşey istediğin gibi olur...

Neyle korudunuz peki..

6 ay icinde olmassa o zaman doktora basvur derim,boyle duydum cunku...

değişebiliyor. korunmayı bıraktıktan 5-6 ay sonrasında hamile kalanlar da var, ilk ayda kalanlar da. hemen umutsuzluğa kapılma. olur İnşallah :-)

Benim bebişim 4 ay sonra gelmişti bana ama maalesef
kaybettim bebeğimi bi kaç ay daha dene canım sonra
istersen gidersin doktora yada genel muayene için şimdi
bile gidebilirsin o zaman sorun varsa çıkar zaten
:KK34:

X