Hcg ne zaman yükselir??

Allah birdaha böyle tecübe yaşatmasın inşalah diyeyim o zaman..bu tür konularda insan kime güvenec eğini şaşırıyor bir doktorun dediğini öbürünü tutmuyor valla...biz de neye inanacağımızı şaşırdık:KK50:

evet canım her doktor farklı bir şey söylüyor ben kaç doktora gittim hepsi b problem yok dedi 5 sendir bekliyorum nasıl problem olmaz dimi insanı akklı almıyor en son artık çapada bir profa gittim ve haşmoto hipotriod hastası oldugum cıktı testlerde... 5 sene boşuna gezdim yani doktor doktor ..
canım bende 1 defa kimyasal gebelik yaşadım ve dr um banada aynı diger arkadaşa dedigi gibi drum banada muhtemelen döllenmiş fakat tutunamadıgı için düştü demişti benimde bu ay günüm geçti ve saglık ocagındaki testte silik çizgi çıktısonra dr devlet hastanesine yolladı ve orda 1.00 yani negatif ama saglık ocagındaki dra sormaya geldim ne bu böyle die dr bana muhtemelen döllenmiş bi yumurtan var ve şuanda gelişimi devam ettigi için hcg salınımıda ufaktan başladmış bekle belki tutunur dedi bekliyorum bende bakalım ne olacak.yani benim kendi doktorum neredeyse 70 yaşında falan ve bana hcg ile ilgili bunu demişti ben druma çok güvenirim ve gerçektende öle olduguna inanıyorum canım.çünkü ilk dönemde daha rahime tutunuyoken neden düşük bi seviyede hcg ölçümü yapılıyo mesela aşılamalarda 11. günde çok düşükken 12.gün ve üstünde daha yüksek bi hcg çıkıyo yani bence bebek oluşmaya başladıgında ufaktan ufaktan hcg üretimi başlıyo ama rahme yerleşmeye sıra geldiginde ani yükseliş oluyo.testlerdede öle oluyo zaten benim kimyasalda ilk test 6.00 çıkmıştı dr döllenmiş tutunuyo dedi sonra 12 ye sonra 24 e çıktı ve gelişemeden düştü.

senn bendende az cıkmış bnm 67ydi.. gecmiş olsun inşallah yaşamayız bir daha..

senn bendende az cıkmış bnm 67ydi.. gecmiş olsun inşallah yaşamayız bir daha..[/QUOTE]

inş canım 24 tende 54 e çıktı onu yazmamışım sonrada birden 8 e düştü ve gitti bebegim.rabbim yaşatmasın kimseciklere aratmasında bende 6 senedir ugraşıyorum bendede bi sorun yok eşimdede ama rabbim zaman koymuş işte biz ne yaparsak yapalım olmıcaksa olmuyo.

off ya kızlar..durumlarımız hemen hemen aynı..bende evliliğimde 5 seneyi devirdim..hiç korunmadım da ama olmuyor işte..bana da hashimoto teşhisi konmuştu canım..ama ben ölçtürdüğümde hep normal değerlerde çıkıyor.ilerlemedi çok şükür..endokrinde kayseri üniversitesini tavsiye ederim..gerçekten iyi hocalar var..ben şuan tsh için hiçbir ilaç kullanmıyorum umarım senin de geçici birşeydir ya da en azından ilerlemez...

off ya kızlar..durumlarımız hemen hemen aynı..bende evliliğimde 5 seneyi devirdim..hiç korunmadım da ama olmuyor işte..bana da hashimoto teşhisi konmuştu canım..ama ben ölçtürdüğümde hep normal değerlerde çıkıyor.ilerlemedi çok şükür..endokrinde kayseri üniversitesini tavsiye ederim..gerçekten iyi hocalar var..ben şuan tsh için hiçbir ilaç kullanmıyorum umarım senin de geçici birşeydir ya da en azından ilerlemez...

hemşerim senin bayağı zaman olmuş,ben boşuna ağlıyorum galiba..
rabbim gönlüne göre en kısa zamanda hayırlısı ile bir bebiş versin sana inşallah...
tabi bana da ve isteyen bütün arkadaşlara...
amiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

bu kadar benziyo kaderimiz aynı hastalık ve aynı zamandır bebk bekliyoruz bende haşimoto hipotriod hastayısım ve 5 senedir bekliyorum meleğimi...

hemşerim senin bayağı zaman olmuş,ben boşuna ağlıyorum galiba..
rabbim gönlüne göre en kısa zamanda hayırlısı ile bir bebiş versin sana inşallah...
tabi bana da ve isteyen bütün arkadaşlara...
amiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn

amin canım çok sağol..evet canım bebek isteyeli ve bekleyeli epey oldu bana ama ben yine pozitifim. çünkü Rabbime güveniyorum hayırlısı ne zamansa o zaman olacak inşallah..duana ben de amiiinn diyorum..

bu kadar benziyo kaderimiz aynı hastalık ve aynı zamandır bebk bekliyoruz bende haşimoto hipotriod hastayısım ve 5 senedir bekliyorum meleğimi...

haklısın canım ortak yönümüz çok..inşallah hayırlısıyla 2011 bizim yılımız olur da anne olabiliriz.

kızlar adetim bir gün geçikti kan testinde hcg 56 çıktı.normal mi?

kızlar adetim bir gün geçikti kan testinde hcg 56 çıktı.normal mi?

canım benimde adet günü 13.78 2 gün sonra 34.12 çıktı ve yükseldi şuan 3.5 aylık gebeyim inşallah bebişin tutunur ve sağlıklı gelişir canım

canım benimde adet günü 13.78 2 gün sonra 34.12 çıktı ve yükseldi şuan 3.5 aylık gebeyim inşallah bebişin tutunur ve sağlıklı gelişir canım

bana moral verdin çok saol , ama ara ara kasık ağrısı oluyor bide dün gece açık kahve leke geldi acaba normal mi bu durum?

Merhaba, cevap olarak geç olacak ama ben de kendim araştırırken, bulduklarımı yazayım dedim.

GEBELK TEST ve HCG HORMONU - Hera Klinik: (312) 426 85 25

HCG hormonu nasıl salgılanır?
Yumurtalıklardan atılan bir yumurta hücresinin (oosit) tüpten aşağıya doğru inerken sperm hücresi ile karşılaşması sonrasında gelişen döllenme (fertilizasyon) olayı ile birlikte HCG hormonu salınımı da başlamaktadır.

Öncelikle çok düşük düzeylerde salınıma başlayan HCG hormonu oluşan gebelik ürününün 5-6 günlük seyahati sonrasında rahim içine yuvalanması (implantasyon) ile birlikte hızla yükselmeye başlar.

Bir yandan bölünerek çoğalan diğer yandan rahim içine entegrasyonu sağlayan dokuların oluşumu ile 40 haftalık bir maratonu içine alacak embriyonik hayatın ilk safhaları da böylelikle başlamış olmaktadır.

Embriyo büyüdükçe farklılaşma ile gelişen bir takım hücreler “plasenta” adı verilen ve ileride bebekle anne arasında madde-besin alışverişinde köprü görevi görecek olan organı şekillendirir.

İşte HCG hormonunun ana kaynağı da koryonik plasental dokunun “trofoblast” adı verilen segmentinde yer alan hücrelerdir.

Umarım en kısa sürede iyi haberler alırız :)

X