Hcg ne zaman yükselir??

noree

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2010
4.834
11
arkadaşlar bir sorum olacak..
hcg hormonu döllenme gerçekleştiğinde mi yoksa bebek yerleştiğinde mi yükselir??

bilgisi olan varsa cevaplarsanız sevinirim...

Son düzenleme:
Tam emin olamamkla birlikte yerleşme olduktan sonra sanırım.

canım hcg bebek yerleştikten sonra yükselmeye başlıyor..önce kanda belli ediyor kendini belli bir seviyeye ulaştığın da da idrar da da görülebiliyor. umarım yardımcı olabilmişimdir. :))

canım hcg bebek yerleştikten sonra yükselmeye başlıyor..önce kanda belli ediyor kendini belli bir seviyeye ulaştığın da da idrar da da görülebiliyor. Umarım yardımcı olabilmişimdir. :))

çok sağol tatlım...o zaman hala umudum olabilir sanırım

umut her zaman vardır arkadaşım :)) kaç gün geciktin?

yok canım daha gecikmedim Son iki gün..
Ama dün test yaptım negatifti,sonrada da açık kAhverengi lekelenmem oldu,bugünDE biraz geldi peçeteye...o yüzden sordum hcg ne zaman yükselir diye..
Benim yumurtlamam da geç oldu zaten

Son düzenleme:

testi çok erken yapmışsın bence..bazen gecikmeden 10 gün sonra bile negatif olabiliyormuş..muş dedim çünkü ben o çift çizgiyi gören şanslılardan biri değilim ama bebek isteyeli 5 yıl oldu ve çok araştırdım artık doktora yapıcam nerdeyselekelenmen devam etmezse yerleşme kanaması olabilir dikkat et kendine..

evet erken davrandım canım..benim kistimi farketmemde kahverengi akıntı sonrası olmuştu ama bu kez olan leke ondan çok farklı...
Sende problem var mı??neden olmuyor??
Benim birde yaşım gidiyo,2 gün sonra 32 yaşıma gircem
Herhalde teyze dicek bana çocuğum,şayet olursa birgün

benim hormonlar dengesiz canım..2 aşılama 3 tüp bebek hepsi negatif..kısmet.bu arada ben de 1 ay sonra 31 yaşıma gireceğim hayırlısıyla..buna da şükür düşün ki bizim yaşımızda daha evlenmemiş olanlar var..ben kendimi böyle avutuyorum işe yarıyor

haklısın aslında...hayırlısı diyelim o zaman...

arkadaşlar bir sorum olacak..
hcg hormonu döllenme gerçekleştiğinde mi yoksa bebek yerleştiğinde mi yükselir??

bilgisi olan varsa cevaplarsanız sevinirim...

canım döllenme başladığında hcg yükseliypr 2 kez kimyasal gebelik yaşamıştım ikisindede rahime oturamamıştı gebelik ama kan testinde cıkıyodu...

canım döllenme başladığında hcg yükseliypr 2 kez kimyasal gebelik yaşamıştım ikisindede rahime oturamamıştı gebelik ama kan testinde cıkıyodu...

canım ben öyle bilmiyorum ama..bak bir siteden alıntı yazı :

"Yumurta hücresi sperm tarafından döllendikten sonra hücreler hızla bölünerek çoğalmaya başlarlar. Geçen zaman içinde hücre sayısı artıp embryo büyüdükçe hücreler de farklılaşmaya başlarlar. Bu hücrelerden bir kısmı plasentayı oluşturmak üzere değişime uğrarken diğerleri bebeği oluşturur. Plasentayı oluşturan hücreler embryonun rahime tutunduğu günlere denk gelen dönemde kadın vücudunun belki de ilk kez tanıştığı bir hormonu üretmeye başlarlar. Bu hormonun adı human chorionic gonadotropin (hCG) ya da bilinen adı ile gebelik hormonudur"

yani tutunma ya da yerleşme her neyse o dönemde hcg salgılanmaya başlıyor..

kafam karıştı
zaten neyse,bunu öğrenmeme gerek de kalmayacak ....

anlıyorum canım oda doğru olabilir ama bnm gebelik testim pozitif çıkınca ulturasonda detaylı bakıldı ve doktorum kanallarımda şişme oldugunu bebeğin daha rahme oturmadığı söylemişti .. sonrada kanamam oldu yerleşmeye çalışıyordur dedi ama yerleşemeden düştü... ben yaşadığım tecrübeyi söyledim ..

Allah birdaha böyle tecübe yaşatmasın inşalah diyeyim o zaman..bu tür konularda insan kime güvenec eğini şaşırıyor bir doktorun dediğini öbürünü tutmuyor valla...biz de neye inanacağımızı şaşırdık

canım bende 1 defa kimyasal gebelik yaşadım ve dr um banada aynı diger arkadaşa dedigi gibi drum banada muhtemelen döllenmiş fakat tutunamadıgı için düştü demişti benimde bu ay günüm geçti ve saglık ocagındaki testte silik çizgi çıktısonra dr devlet hastanesine yolladı ve orda 1.00 yani negatif ama saglık ocagındaki dra sormaya geldim ne bu böyle die dr bana muhtemelen döllenmiş bi yumurtan var ve şuanda gelişimi devam ettigi için hcg salınımıda ufaktan başladmış bekle belki tutunur dedi bekliyorum bende bakalım ne olacak.yani benim kendi doktorum neredeyse 70 yaşında falan ve bana hcg ile ilgili bunu demişti ben druma çok güvenirim ve gerçektende öle olduguna inanıyorum canım.çünkü ilk dönemde daha rahime tutunuyoken neden düşük bi seviyede hcg ölçümü yapılıyo mesela aşılamalarda 11. günde çok düşükken 12.gün ve üstünde daha yüksek bi hcg çıkıyo yani bence bebek oluşmaya başladıgında ufaktan ufaktan hcg üretimi başlıyo ama rahme yerleşmeye sıra geldiginde ani yükseliş oluyo.testlerdede öle oluyo zaten benim kimyasalda ilk test 6.00 çıkmıştı dr döllenmiş tutunuyo dedi sonra 12 ye sonra 24 e çıktı ve gelişemeden düştü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…