hcg değerime yardım lütfen

ufaklxixk

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Mayıs 2008
44
0
kızlar benim kafam çok karıştı ben mi çok cahilim bu konuda anlamadım
hcg değrim 114 çıktı ve doktor çok düşük dedi ama daha adet günüm bile gelmedi yani 24 üncü günde yapılmış testti bebek 3 haftalık yani bu değer gerçekten düşük mü boşa mı sevindim
testi tekrar yaptı bakalım yarın akşam alacağım:çok üzgünüm:

canım doktorun ne demek istemiş anlamadım benim adet 2 gün gecikince yapılan testin sonucu 64 çıkmıştı

bana sorarsan da normal canım daha günün geçmemiş bile -ki beta hcg değerleri 2 günde 2 katına çıkıyor

Bence de hiç anormal değil, doktorun son adet tarihini mi yanlış hesapladı acaba? beta hcg 2 günde bir yaklaşık 2 katına çıkıyor, en az %66 yükselmiş olması gerekiyor. Gebeliğin erken dönemlerinde 2 günde bir kan testi istemişti doktorum, eğer hcg artışı olmazsa bebek gelişmiyor demektir. Bence sen de bebişin de sağlıklısınız..

inşallah kızlar sizin dediğiniz gibidir
testte yükseliş olursa başka doktora mı gitsem acaba ne dersiniz

canım daha adetine çok gün kala bu oran çıktıysa muhtemelen hamişsindir bence haberlerini bekliyorum 2 gn sonra yne yaptır test muhtemelen yyükselir görüş cnm

teşekkür ederim kızlar umutlandım şimdi
doktor 30 saat sonra tekrarladı testi 48 saat sonra olması gerekiyordu heralde
hiç güvenim kalmadı bu doktora başka bir doktora göstereyim sonuç çıknca

canım çok ii bi değer bence adet günün bile gelmemiş baksana
benim adet günüm 1. gün geçtikten sonra yaptırmıştım 165 çıkmıştı. ilk bastaki değer çok önemli değil önemli olan 2 günde bir çifte katlaması . tebrikler..

canım sen ondan korkuyorsun ya ben napam adetım bır gun gecmıstı bhcg sonucum 0 cıkmıst
11.gun bhcg tekrarlandı bu kez 104 cıktı 12.gun bhcg 171 yanı gec dollenme olmus 10 gecmısken gunumden sankı yenı gunum gecmıs gıbı sonuc cıktı suan bı sorun yok persembe gıdıp keseyı gorucez bakalım umarım bı sorun yoktur oldugunu da sanmıyorum ıyı katladıgına gore rahım içi gebelık

Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsinteşekkür ederim

bende adet olmam gereken günde baktırmıştım 238 çıkmıştı sonra bi hafta sonra tekrar bakılmıştı 7494 çıkmıştı

arkadaslar bende bu cetvellerden ıstıyorum ama nasıl yapıcam bı yerde buldum hazırladım ama burda nereye nasıl eklenıyor bılmıyorum bana yardım edermısınız

üzülme canım beta hcg nin normal değer aralığı 0-5 ki seninki 114 çıkmış bence hamilesin benim 15 gün geçmesine rağmen 7.14 çıkmıştı bi dr değilsin başkası hamile gibi bi saçmalık yaptılar ben daga sonra bi kaç gün geçince takrar yaptırmak istedim ve değer 967 olmuştu

eve en yakı tıp merkezine gittim
aslında fatih hastanesine gidiyordum ve oraya devam etmeyi düşünüyorum benim üniversite hastanesinde doğum yapmam gerekiyor sen nereyi önerirsin fatih hakkında bir bilgin varmı

eve en yakı tıp merkezine gittim
aslında fatih hastanesine gidiyordum ve oraya devam etmeyi düşünüyorum benim üniversite hastanesinde doğum yapmam gerekiyor sen nereyi önerirsin fatih hakkında bir bilgin varmı

canım benim doktorum etlik kadın doğumun klinik şefiydi mecburen orada yaptım çok da memnun kaldım dr.um çok iyiydi bana dediki hastanemiz her yönden çok donanımlı özel hastanelerdede doğum yaptırıyorum ama Allah korusun ters bir durum olsa özel hastanelerde olmayan makinalar hastanede var yine ambulansla buraya getirmek zorunda kalıyoruz dedi bebek yoğun bakım ünitesi kan bankası vs. herşeyi tastamam ne gerek var başka yere gitmeye dedi bende ona güvendim kendimi kollarına teslim ettim çok şükür bir problem yaşamadım...

ben adet günümden 2 gün sonra yaptırmıştım 74 çıkmıştı..doktorum ona bile düşük demedi .çok şükür bi sorunla karşılaşmadım.seninki hiç de düşük değil bence doktorun yanlış anladı adet tarihini..inşallah sende hayırlısıyla sağlıklı bi hamilelik geçirirsin...

özlemmmm seni görmek ne güzellll. buraya bakıyorsun diye selaı buraya yazdım....görüşürüz güzelim...

ayrıca konuyu açan arkadaşın durumu senin ki gibi geç döllenme gibi...ama kan kontrollerini yapsa iyi eder diye düşünüyorum.. her şey gönlünüzce olsun...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…