HAZiRAN AYI TÜP BEBEK

Aynen oyle yap bende dengesizlii oldu cunku insallah sen yasamazsin
Canim bugun basladik tedaviye gecen ay 5 yumurta vardi buay 3 gorundu ama bunada cok sukur insallah dolu dolu olur guzelce buyurler cuma kontrolum var sana bisey soracam sen ilk opuda hangi ilaclari igneleri kullandin kac dozdu

jeliboni jeliboni nasılsınnnn napıosun? kontrolün ne zamandı. doktor belirleyebildin mi? günlerin nasıl geçiyor? ailene etrafa eşe dosta haber verdiniz mi? bebek haberini. beslenmene dikkat ediyor musun?
iyi diyelim iyi olalım canım.. kontrolüm bu sabahtı, gittik hocaya detaylıca muayene etti, bebişler tek kesede olduğu için arada zar olup olmaması gibi bi durum önemli oluyor. O yüzden o zarın bebekleri ayırması çok önemli, yoksa ilerleyen haftalarda bebeklerin kordonları birbirlerine dolanabiliyormuş.. Hoca detaylıca baktı ama zarı göremedi :KK43: iki kat yukarıda perinatolog çağrı hocayı aradı, onun ultrasonu daha iyiymiş bir de o görsün dedi. çıktık çağrı hocanın yanına, karnımı oya oya baktı ama zarı göremedi %99 zar yok dedi. Çarşamba günü tekrar bakacak bu sefer detaylı ultrason ile. Diğer yandan çok şükür bebişlerin durumları iyi. Bugün 2. ayı bitirdik..

doktorlar öyle olumsuz tablolar çiziyorlar ki, demorilize olmamak elde değil.. sürekli olumsuz örnekler anlatıp duruyorlar. Duymak istemiyorum arkadaş kötü şeyler. bebeklerim şuan benimle mi? evet. sağlıklılar mı? evet. neden sürekli ileride olabilecek kötü şeyleri anlatıp anlatıp üzüyorlar beni. Gebelikte stres gerginlik yaşamayın derler, en çok strese kendileri sokarlar.. çok canım sıkıldı bugün valla, yavrularımın kalp atışı seslerini duymak bile rahatlatamadı bu sefer.

sürekli 34. haftadan önce doğum olabilir diyip durdular. BİLİYORUM. FARKINDAYIM. Haftalarca hastanede yatmam gerekebilirmiş!! Gereksin. Yavrularım iyi ve sağlıklı olacaksa yatarım tabiki..

Allahım sen sabır ver. Durum böyle gergin olunca eşimle de gerildik, benim hormonlar tavan onun anlayışsızlığı tuttu..
Gördüğün gibi canım bir sordun bin ah işittin şuan :)
Çevremizdekilere söylemedik bebek haberini henüz.. Bi netleşsin de her şey.. Beslenme konusunda da sürekli midem bulandığı için ne yiyebilirsem onu yiyorum, her gün şu kadar balık şu kadar ceviz filan faso fiso yani.. genelde midemin alabildiği yegane şey bol haşlanmış yağsız salçasız makarna :)

iyi diyelim iyi olalım canım.. kontrolüm bu sabahtı, gittik hocaya detaylıca muayene etti, bebişler tek kesede olduğu için arada zar olup olmaması gibi bi durum önemli oluyor. O yüzden o zarın bebekleri ayırması çok önemli, yoksa ilerleyen haftalarda bebeklerin kordonları birbirlerine dolanabiliyormuş.. Hoca detaylıca baktı ama zarı göremedi :KK43: iki kat yukarıda perinatolog çağrı hocayı aradı, onun ultrasonu daha iyiymiş bir de o görsün dedi. çıktık çağrı hocanın yanına, karnımı oya oya baktı ama zarı göremedi %99 zar yok dedi. Çarşamba günü tekrar bakacak bu sefer detaylı ultrason ile. Diğer yandan çok şükür bebişlerin durumları iyi. Bugün 2. ayı bitirdik..

doktorlar öyle olumsuz tablolar çiziyorlar ki, demorilize olmamak elde değil.. sürekli olumsuz örnekler anlatıp duruyorlar. Duymak istemiyorum arkadaş kötü şeyler. bebeklerim şuan benimle mi? evet. sağlıklılar mı? evet. neden sürekli ileride olabilecek kötü şeyleri anlatıp anlatıp üzüyorlar beni. Gebelikte stres gerginlik yaşamayın derler, en çok strese kendileri sokarlar.. çok canım sıkıldı bugün valla, yavrularımın kalp atışı seslerini duymak bile rahatlatamadı bu sefer.

sürekli 34. haftadan önce doğum olabilir diyip durdular. BİLİYORUM. FARKINDAYIM. Haftalarca hastanede yatmam gerekebilirmiş!! Gereksin. Yavrularım iyi ve sağlıklı olacaksa yatarım tabiki..

Allahım sen sabır ver. Durum böyle gergin olunca eşimle de gerildik, benim hormonlar tavan onun anlayışsızlığı tuttu..
Gördüğün gibi canım bir sordun bin ah işittin şuan :)
Çevremizdekilere söylemedik bebek haberini henüz.. Bi netleşsin de her şey.. Beslenme konusunda da sürekli midem bulandığı için ne yiyebilirsem onu yiyorum, her gün şu kadar balık şu kadar ceviz filan faso fiso yani.. genelde midemin alabildiği yegane şey bol haşlanmış yağsız salçasız makarna :)

ayh canım benim.
sen neler hissetmişsin yaşamışsın öyle...

ALLAH ne derse o olur bi kere bu bir. her doktor en olumsuz olabilecek şeyleri kesin söylüyor evet haklısın.

moralini bozma. kafana takma. kendini rahatlat. düşünme gerilme. vs vs vs. ama onların ağzından çıkan tek kelime tek hece tek harf,bir yüz ifadesi bile bizi o kadar çok etkiliyor ki....

Bizim doktor mu sıktı canını. diğeri mi? merak ettim doğrusu....

Ama onlar en kötü tabloyu çizer canım...

Zaten zor bi süreçten geçtin .

iki bebek. çok şükür seninleler şu an. ve onları kucağına alacağına inanıyorum.

Bizlerin hamile kalması sıkıntı takip süreci sıkıntı. yardımcımız olsun Allah... ama ne olur içini rahat tut.

Eşin ile tartışmayın ne olur. Anlayışlı olsun. O da gerilmiştir. canı sıkılmıştır.

Böyle can sıkıcı işlerin haberlerin üstüne birde eş ile gerilmek insanın canını sıkıyor biliyorum. Ama o da anlar hatası her neyse akşama gönlünü alacak eminim.. sen sıkma canını olur mu?...

Dua et..

Moralini bozma salma kendini güçlü olmaya çalış...

Beslenme konusunda 9 ay sıkı sıkı o meşhur yemem gerekenler listesine harfi harfi uyacak biri olacağini sanmıyorum. mide bulantısı vs. engel olacaktır. dikkat et yeter canım...

Unutma önce sen, sonra bebeklerin sağlıkla bu süreci atlatacaksınız inşallah. ve eşin sizinle olacak. Bozma aranı eşinle.. Olur mu?

Yüzün gülsün... Herşeyi atlatacaksın... bu yolun sonunda 4 kişi olmak var kolay değil.. sonu GÜZEL

ayh canım benim.
sen neler hissetmişsin yaşamışsın öyle...

ALLAH ne derse o olur bi kere bu bir. her doktor en olumsuz olabilecek şeyleri kesin söylüyor evet haklısın.

moralini bozma. kafana takma. kendini rahatlat. düşünme gerilme. vs vs vs. ama onların ağzından çıkan tek kelime tek hece tek harf,bir yüz ifadesi bile bizi o kadar çok etkiliyor ki....

Bizim doktor mu sıktı canını. diğeri mi? merak ettim doğrusu....

Ama onlar en kötü tabloyu çizer canım...

Zaten zor bi süreçten geçtin .

iki bebek. çok şükür seninleler şu an. ve onları kucağına alacağına inanıyorum.

Bizlerin hamile kalması sıkıntı takip süreci sıkıntı. yardımcımız olsun Allah... ama ne olur içini rahat tut.

Eşin ile tartışmayın ne olur. Anlayışlı olsun. O da gerilmiştir. canı sıkılmıştır.

Böyle can sıkıcı işlerin haberlerin üstüne birde eş ile gerilmek insanın canını sıkıyor biliyorum. Ama o da anlar hatası her neyse akşama gönlünü alacak eminim.. sen sıkma canını olur mu?...

Dua et..

Moralini bozma salma kendini güçlü olmaya çalış...

Beslenme konusunda 9 ay sıkı sıkı o meşhur yemem gerekenler listesine harfi harfi uyacak biri olacağini sanmıyorum. mide bulantısı vs. engel olacaktır. dikkat et yeter canım...

Unutma önce sen, sonra bebeklerin sağlıkla bu süreci atlatacaksınız inşallah. ve eşin sizinle olacak. Bozma aranı eşinle.. Olur mu?

Yüzün gülsün... Herşeyi atlatacaksın... bu yolun sonunda 4 kişi olmak var kolay değil.. sonu GÜZEL
Ne güzel yazmışsın gözüm doldu okurken.. çok teşekkürler desteğin için.. ben genel olarak hep pozitif biriyimdir olumlu düşünürüm ama etrafımda olumsuz insanlar olunca çok gerildim.. en çok göğşen hoca tedirgin, bir sürü örnek anlattı bugün çok üzgün olduğunu belirtti ama yapacak bişey yok.. her şey iyi olacak inanıyorum ben. Yavrularım kardeş kardeş geçinmeyi anne karnında öğrenecekler, birbirlerine zarar vermemeyi öğrenecekler.. dediğin gibi bu sürecin sonunda 4 kişi olmak var.. Allaha emanetiz hepimiz..

Güçlü olmaya çalışıyorum.. Hem tedavi süreci zor hem sonrası.. İnşallah senin böyle sıkıntıların olmaz her şey tamamen yolunda gider canım..

Ne güzel yazmışsın gözüm doldu okurken.. çok teşekkürler desteğin için.. ben genel olarak hep pozitif biriyimdir olumlu düşünürüm ama etrafımda olumsuz insanlar olunca çok gerildim.. en çok göğşen hoca tedirgin, bir sürü örnek anlattı bugün çok üzgün olduğunu belirtti ama yapacak bişey yok.. her şey iyi olacak inanıyorum ben. Yavrularım kardeş kardeş geçinmeyi anne karnında öğrenecekler, birbirlerine zarar vermemeyi öğrenecekler.. dediğin gibi bu sürecin sonunda 4 kişi olmak var.. Allaha emanetiz hepimiz..

Güçlü olmaya çalışıyorum.. Hem tedavi süreci zor hem sonrası.. İnşallah senin böyle sıkıntıların olmaz her şey tamamen yolunda gider canım..

inşallah canım...
aynı hastane aynı doktor.. aynı dönemlerde tedavi... bu nedenlerle ben seni hep merak ediyorum. buradan konuştukça resmen forum arkadaşı olduk.

muayene günlerini takip eder oldum. merak ediyorum nasılsın diye.

iyi olmanı isterim.

hep diyorum ya sen bana güç veriyorsun. önümde örneksin.

çok şükür hamilesin hemde ikizzzz :)

göğşen bey, seninle ilgili durum için mi üzgün olduğunu belirtti?...

yani o doktor tabi benden senden iyi bilir.. ona bi lafım yok. ama problem olan şey, yani arada zarın olmaması durumu kesin bi problem olacak mı demek?

Yoksa problem olma riski yüksek mi demek=?

Onu bunu bilmem ama tek bildiğim Allah ne derse o olur.

Zarmış, kordonmuş şurda dursun. Olacak olan olur canım...

O yavruların şu dünyaya geleceği varsaaaa GELECEKLER...

inşallah canım...
aynı hastane aynı doktor.. aynı dönemlerde tedavi... bu nedenlerle ben seni hep merak ediyorum. buradan konuştukça resmen forum arkadaşı olduk.

muayene günlerini takip eder oldum. merak ediyorum nasılsın diye.

iyi olmanı isterim.

hep diyorum ya sen bana güç veriyorsun. önümde örneksin.

çok şükür hamilesin hemde ikizzzz :)

göğşen bey, seninle ilgili durum için mi üzgün olduğunu belirtti?...

yani o doktor tabi benden senden iyi bilir.. ona bi lafım yok. ama problem olan şey, yani arada zarın olmaması durumu kesin bi problem olacak mı demek?

Yoksa problem olma riski yüksek mi demek=?

Onu bunu bilmem ama tek bildiğim Allah ne derse o olur.

Zarmış, kordonmuş şurda dursun. Olacak olan olur canım...

O yavruların şu dünyaya geleceği varsaaaa GELECEKLER...
Evet aynen ben de aynı dönemde aynı yerde olunca daha bi özenle takip ediyordum seni :) inşallah senin de pozitif olcak yakın zamanda.. göğşen hoca benim geçmişte yaşadığım sıkıntıları da bildiği için keşke tek gebelik olsaydı diyor sürekli.. doktorlar ikiz gebeliği anormal gebelik sayıyorlar riskleri çok yüksek olduğu için.

Bebişlerin arasında zar olmaması illaki bi sıkıntı olacağı anlamına gelmiyor sadece çok erken doğum olabilir.. o da riski tabi..

Hayırlısı olsun bu dünyada yiyecek yemekleri içecek suları varsa her türlü riske rağmen dünyaya gelirler zaten.. rüyalarımda ben hep tek bi erkek çocuk görüyorum.. hayırlısı olsun inşallah

Senin güzel haberlerin beni çok rahatlatıcak.. en kısa zamanda inşallah rabbim kucağını doldurur isteyen herkese nasip eder.. hamilelerin duası kabul olurmuş bol bol dua ediyorum hem sana hem topikdaşlarıma hem de isteyen herkese..

canımmm..

sağol..

Evet hamilenin duası kabul olur inşallah :) HAYIRLISIYLA...

eylül ayında tedaviye başlayı düşündüğümden temmuz ayı istirahat ayı...

ağustos ayı da istirahattı benim için biliyorsun...

bugun adet günüm.. bir kaç gün gecikmelerim olabiliyor.

sürekli hayal kırıklıkları beni mahvettiği için olabilme ihtimalini aklıma bile getirmiyorum bile...

o beni daha çok yaralıyor bunu anladım.

şuan nötr nötr işe gelip gidiyorum. :)

Son düzenleme:
jeliboni jeliboni canım bu arada. aklıma geldi.
benim bir tanıdığım.
ayaklarında problem var kadının engelli. iki adet koltuk deyneği kullanıyor yani.
ikiz gebe kaldı. çok korktu. doktorlar sürekli olumsuz senaryolar ....
kadının doğumu evet bıraz sıkıntılı geçti. sezeryan oldu.
ama şu anda iki yaşında ikizleri var.
gayet sağlıklılar.
maşallah çok güzel ve çok tatlı çocuklar.
ve anneleri çok güzel bakıyor onlara.
babaları da engelli.
çocuklar çok uslu.
Anladın sen meseleyi yukarda ALLAH var...

canımmm..

sağol..

Evet hamilenin duası kabul olur inşallah :) HAYIRLISIYLA...

eylül ayında tedaviye başlayı düşündüğümden temmuz ayı istirahat ayı...

ağustos ayı da istirahattı benim için biliyorsun...

bugun adet günüm.. bir kaç gün gecikmelerim olabiliyor.

sürekli hayal kırıklıkları beni mahvettiği için olabilme ihtimalini aklıma bile getirmiyorum bile...

o beni daha çok yaralıyor bunu anladım.

şuan nötr nötr işe gelip gidiyorum. :)
Evet umutlanma şimdilik ama inşallah olmuştur inşallah bebeğin seninledir.. şu bi kaç gün içinde regl olmazsan idrar testi flan uğraşma gidip direkt kan ver canım.. umutlanma diyişime de kızma çünkü çok iyi biliyorum her ay bu sefer oldu diyip hayal kırıklığı yaşamayı.. o yüzden temkinli olmakta fayda var..

jeliboni jeliboni canım bu arada. aklıma geldi.
benim bir tanıdığım.
ayaklarında problem var kadının engelli. iki adet koltuk deyneği kullanıyor yani.
ikiz gebe kaldı. çok korktu. doktorlar sürekli olumsuz senaryolar ....
kadının doğumu evet bıraz sıkıntılı geçti. sezeryan oldu.
ama şu anda iki yaşında ikizleri var.
gayet sağlıklılar.
maşallah çok güzel ve çok tatlı çocuklar.
ve anneleri çok güzel bakıyor onlara.
babaları da engelli.
çocuklar çok uslu.
Anladın sen meseleyi yukarda ALLAH var...
Allah OL deyince olmayacak hiçbir şey yok canım, tevekkülden başka bi çare yok.. Allah bağışlasın ikizleri de, nasipten öteye yol yok. Allah Ol dediyse olacak o kadar! :)

Canim bugun basladik tedaviye gecen ay 5 yumurta vardi buay 3 gorundu ama bunada cok sukur insallah dolu dolu olur guzelce buyurler cuma kontrolum var sana bisey soracam sen ilk opuda hangi ilaclari igneleri kullandin kac dozdu
325 ml di sanirim inanki ilaclari tam hatirlamiyorum femera hap kullandim p ile baslayan ilac birde

Kizlar aranizda ilaclardan anlayan varmi?ben mesela neden prugen,menpour degilde gonal f ve menegona basladim cuma gunu doktoruma soracam ama burdanda sormak istedim aklima takildi ilk tedavimdede gonal f kullanmistim acaba bunyeye goremi seciliyor ilaclar

Kizlar aranizda ilaclardan anlayan varmi?ben mesela neden prugen,menpour degilde gonal f ve menegona basladim cuma gunu doktoruma soracam ama burdanda sormak istedim aklima takildi ilk tedavimdede gonal f kullanmistim acaba bunyeye goremi seciliyor ilaclar
Canım tedavin hayırlı olsun hadi inşallah güzel şeyler olsun bebişin sna gelsin :)

İlaçlardan en kalitelisi ve etkilisi gonal f.
Aslolan ilaç o. Diğerleri de yan destekleyiciler puregon menopur famara klomen vb. Doktor bazen her zaman aynı şeyi yemek olmaz araya çeşit katmak lazım deyip ilaçları değiştirebilir :) hepsi birbirinin muadili anlayacağın.. neredeyse hepsini denedim ve aralarında en az yakan iğne gonal f'ti :))

X