Hayıt Otu /Tohumu... Hamile kalma paylaşım alanı?

canım bana tüm kadın hastalıkları için yani aklına ne geliyorsa 3 ünü bir arada önerdiler ve ben çok memnun kaldım. ben bir bardak sıcak suya(kaynar olmayacak yalnız) 1 tutam hayıt,1 tutam aslan pençesi,1 tutam civan perçemi kattım. 10 dk demledim süzdüm ve içtim.1 ay devam ettim
günde 2 kez aç karnına. kullan bence zararı yok faydası var. en azından iltihap falan varsa temizlenir. kist varsa yarar. mantara yine. yani aklına ne geliyorsa.

sağol canım yaa ben 2 aydır hayıtı içiyorum ama aslan pençesi ve civan perçemini içmedim bende içeyim üçünü sen faydasını görmişsün bizde görürüz inşallah canım sağolasın verdiğin bilgiler için allaha emanet ol canım

Merhaba arkadaşlar..ben ağustos 11 de regl oldum..ben iki kez rahimdeki septumdan yani perdeden dolayı histeroskopi ile laparoskopi operasyonları oldum..bunların sonucunda rahimde biraz yapışıklıklar görüldü ve ofis histeroskopisi ile yapışıklıklar açıldı.bu arada bende yaklaşık 1,2 aydır regl günlerimde yani miktarda azalmalar var.bu yaşıma kadar adetimde hiç düzensizlik yaşamadım.halen aynı günlerde oluyorum fakat miktarda azalma var.yani önceden 5-6 gün olurken şimdi taş çatlasa 3 günü zor buluyo..gerçi dr um bu konuda bişey söylemedi yani bişey yok diyor..ve artık çalışmalara başlayabileceğimizi söyledi..bende bunun üzerine burada incir kürü ve hayıt suyunun hamile kalmayı kolaylaştırdığını,rahimdeki problemlere iyi geldiğini,adeti her anlamda düzenlediği,yumurtlama..vs diye okuduğum için bende bunları yapmaya başladım..adetimin 5.günü hayıta 6.günüde incir kürüne başladım..ve bugün adetin 9.günü olarak bu suları içmeye başladığımdan beri sanırım,halen az az kahverengi, hafif kırmızımsı şekilde akıntı geliyo ara ara..hani adet olurken ilk günde gelmeye başlar ya,ya da biterken ki gibi görüntü şeklinde yanii..acaba bu iyi bişeymi, yoksa ben bunları kullandıkça bu durum devam edicekmi anlamadım..sizlerdede benim gibi olanlar varmı acaba..bu konuda bilgisi olanlar lütfen acil cevap verin şimdiden teşekkürler..:enbuyukkk:

Merhaba arkadaşlar..ben ağustos 11 de regl oldum..ben iki kez rahimdeki septumdan yani perdeden dolayı histeroskopi ile laparoskopi operasyonları oldum..bunların sonucunda rahimde biraz yapışıklıklar görüldü ve ofis histeroskopisi ile yapışıklıklar açıldı.bu arada bende yaklaşık 1,2 aydır regl günlerimde yani miktarda azalmalar var.bu yaşıma kadar adetimde hiç düzensizlik yaşamadım.halen aynı günlerde oluyorum fakat miktarda azalma var.yani önceden 5-6 gün olurken şimdi taş çatlasa 3 günü zor buluyo..gerçi dr um bu konuda bişey söylemedi yani bişey yok diyor..ve artık çalışmalara başlayabileceğimizi söyledi..bende bunun üzerine burada incir kürü ve hayıt suyunun hamile kalmayı kolaylaştırdığını,rahimdeki problemlere iyi geldiğini,adeti her anlamda düzenlediği,yumurtlama..vs diye okuduğum için bende bunları yapmaya başladım..adetimin 5.günü hayıta 6.günüde incir kürüne başladım..ve bugün adetin 9.günü olarak bu suları içmeye başladığımdan beri sanırım,halen az az kahverengi, hafif kırmızımsı şekilde akıntı geliyo ara ara..hani adet olurken ilk günde gelmeye başlar ya,ya da biterken ki gibi görüntü şeklinde yanii..acaba bu iyi bişeymi, yoksa ben bunları kullandıkça bu durum devam edicekmi anlamadım..sizlerdede benim gibi olanlar varmı acaba..bu konuda bilgisi olanlar lütfen acil cevap verin şimdiden teşekkürler..:enbuyukkk:

Selam canım ;
Bende bu kürlerde yeniyim ama sana bildiğim kadarı ile yardımcı olamaya çalışayım
hayıtın adetleri düzenlediğini biliyorum belki bunu içmeye başladığın için hormonlarını etkilemiş olabilir
zaten amaç adetleri düzenlemek
bu durum daha fazla devam etmez sanırım bir sonraki ayda aynı şekilde devam ederse doktoruna başvur bence

Selam canım ;
Bende bu kürlerde yeniyim ama sana bildiğim kadarı ile yardımcı olamaya çalışayım
hayıtın adetleri düzenlediğini biliyorum belki bunu içmeye başladığın için hormonlarını etkilemiş olabilir
zaten amaç adetleri düzenlemek
bu durum daha fazla devam etmez sanırım bir sonraki ayda aynı şekilde devam ederse doktoruna başvur bence

cevabın için sağol canım..ben hazır olarak satılan hayıt suyundan almıştım.üzerinde çay bardağının 4/1 ikadar hayıt üzerine normal su diyodu.ama aktardaki kız ısrarla 1 su bardağının 4/1 i kadar hayıt üzeri su dedi..bende o şekilde günde 2 kez kullandım..acaba biraz fazlamı geldi diye düşünüyorum şimdide..o yüzden günde 1 kez içmeye başladım bende..bu ay adetliyken dr uma randevum var.hormon,yumurtalık vs bakacak..bakalım neler diyecek.şimdiden çok merak ediyorum.inşallah olumlu şeyler söyler de bende burda hayıtla,inciri tescillerim :))

cevabın için sağol canım..ben hazır olarak satılan hayıt suyundan almıştım.üzerinde çay bardağının 4/1 ikadar hayıt üzerine normal su diyodu.ama aktardaki kız ısrarla 1 su bardağının 4/1 i kadar hayıt üzeri su dedi..bende o şekilde günde 2 kez kullandım..acaba biraz fazlamı geldi diye düşünüyorum şimdide..o yüzden günde 1 kez içmeye başladım bende..bu ay adetliyken dr uma randevum var.hormon,yumurtalık vs bakacak..bakalım neler diyecek.şimdiden çok merak ediyorum.inşallah olumlu şeyler söyler de bende burda hayıtla,inciri tescillerim :))

BENDE yeni başladım hayıta
aynen senin gibi 1 su bardağının 4/1 i kadar hayıt kalanına su koyup içiyorum
tohum değil suyunu aldım
çünkü diğerini yapmak biraz zaman istiyor çalıştığım için en pratik olanını seçtim
ama ben akşamları içiyorum sadece günde 1 kez
sende bu şekilde devam et bakalım şikayetlerin devam edecekmi
inşl bir şeyin yokturda bu ay hamile kalırsın
incir ile hayıt da vesile olur :)
Allah gönlüne göre muradını versin canım inşl
gelişmelerden haberdar et ama mutlaka birbirimizi aydınlatalım

BENDE yeni başladım hayıta
aynen senin gibi 1 su bardağının 4/1 i kadar hayıt kalanına su koyup içiyorum
tohum değil suyunu aldım
çünkü diğerini yapmak biraz zaman istiyor çalıştığım için en pratik olanını seçtim
ama ben akşamları içiyorum sadece günde 1 kez
sende bu şekilde devam et bakalım şikayetlerin devam edecekmi
inşl bir şeyin yokturda bu ay hamile kalırsın
incir ile hayıt da vesile olur :)
Allah gönlüne göre muradını versin canım inşl
gelişmelerden haberdar et ama mutlaka birbirimizi aydınlatalım

Sağol canım güzel dileklerin için..seninde inşallah gönlüne göre olur umarım herşey :) dr bizi serbest bıraktı ama eşim şu an şehir dışında :KK43:( 10 gün kadar yok..bakalım gelince çalışmalara başlarız herhalde..gerçi adet dönemime yaklaşıcak ama olsun deneriz yinede :kedi: evet cnm gelişme olursa mutlaka bildiririm sende haberdar et mutlaka..vereliniortak

Sağol canım güzel dileklerin için..seninde inşallah gönlüne göre olur umarım herşey :) dr bizi serbest bıraktı ama eşim şu an şehir dışında :KK43:( 10 gün kadar yok..bakalım gelince çalışmalara başlarız herhalde..gerçi adet dönemime yaklaşıcak ama olsun deneriz yinede :kedi: evet cnm gelişme olursa mutlaka bildiririm sende haberdar et mutlaka..vereliniortak

sen bu ay denemelere devam et olmazsa önümüzdeki ay yumurtlama gününü hesaplarsın
o güne denk getirirsin belki buna hiç gerek kalmadan hamiş olursun :1hug:

selam kızlar.bende poc ve aynı zamanda kan pıhtılaşması var.geçen sene tedavisiz hamile kaldım ama bebeğim gelişmeyince 8 haftalıkken aldırmak zorunda kaldım.ondan sonra 1 senedir soğan suyu bal-çörekotu-tarçın adaçayı ne varsa denedim ama işe yaramadı.3 aydır serephone kullanıyorum ama yine adetlerim düzensiz ve yumurtalarım gelişmiyor.bende bayramın 2 günü hayıt suyuna başladım hergün sulandırarak sabah akşam içiyorum.kullandığımın 2 .günü adet oldum.inşallah bunun faydasını görürüm.Allah isteyen herkese hayırlı ve sağlıklı bi evlat nasip etsin inşallah.

akadaşlar merhaba benimde süt hormonum yüksek bu günden itibaren bende kullanmaya başladım sizler faydasını gördünüzmüüü acaba 3 ay kullandınızz ama ben hemn bebiş istiyorummmm

arkadaşlar ben de de prolaktin yüksek çıktı doktorun verdiği ilaç için iyi olmayan şeyler okudum, hayıtı uldum sayenizde ama bunun hazır suyumu yoksa tohumumu nasıl kullanılacak

arkadaşlar ben de de prolaktin yüksek çıktı doktorun verdiği ilaç için iyi olmayan şeyler okudum, hayıtı uldum sayenizde ama bunun hazır suyumu yoksa tohumumu nasıl kullanılacak

selam canım ben tohumunu aldım bence tohumu daha iyi çünkü daha doğal kendin hazırlıyorsun ama sen yine kendin bilirsin inşallah en kısa zamanda bebğine kavuşursun canım

selam canım ben tohumunu aldım bence tohumu daha iyi çünkü daha doğal kendin hazırlıyorsun ama sen yine kendin bilirsin inşallah en kısa zamanda bebğine kavuşursun canım

sağolasın canım, inşallah hepimize nasip olur

sen ne zamandır kullanıyorsun, faydasını gördün mü

sağolasın canım, inşallah hepimize nasip olur

sen ne zamandır kullanıyorsun, faydasını gördün mü

CANIM BEN onu daha önce içtim ozamanlar fsh hormonum 38 idi 3 ay içtim 16 ya düştü sonra bıraktım yine yükseldi tekrar başladım içmeye ama bu sefer düşmedi nedendir bilmiyorum ramazandı düzenliiçmedim diyemi bilmiyorum ama şimdi içiyorum sadece hayıt değil aslanpençesi hayıt yeşil çay üçünü bir arada içiyorum 2 defa günde bakalım bu sefer faydalı olacakmı inşalah sende faydasını görürsün canım sen kaç yaşındasın?fsh ın kaç?

ÖNEMLı.....merhaba arkadaşlar ben hayıtın aktardan ballı macununu kullanıyorum ama hapını almak istiyorum bulamıyorum.Hap kullanan arkadaşlar internetten nerden sipariş verdiniz güvenemiyorum da hepsinde fiyat farklı şüphe ettim.Yardımcı olabilirseniz gerçekten çok sevinirim.

CANIM BEN onu daha önce içtim ozamanlar fsh hormonum 38 idi 3 ay içtim 16 ya düştü sonra bıraktım yine yükseldi tekrar başladım içmeye ama bu sefer düşmedi nedendir bilmiyorum ramazandı düzenliiçmedim diyemi bilmiyorum ama şimdi içiyorum sadece hayıt değil aslanpençesi hayıt yeşil çay üçünü bir arada içiyorum 2 defa günde bakalım bu sefer faydalı olacakmı inşalah sende faydasını görürsün canım sen kaç yaşındasın?fsh ın kaç?

canım benim fsh ta problem çıkmadı en son tahlilde önce biraz yüksekti şimdi normal bu seferde prolaktin yüksek çıktı, 32 yaşındayım, hayıt için 6 ay düzenli kullanılmalı diye biliyorum zaten yoksa geriye dönüyormuş, düştü diye bırakmasaydın keşke

canım benim fsh ta problem çıkmadı en son tahlilde önce biraz yüksekti şimdi normal bu seferde prolaktin yüksek çıktı, 32 yaşındayım, hayıt için 6 ay düzenli kullanılmalı diye biliyorum zaten yoksa geriye dönüyormuş, düştü diye bırakmasaydın keşke

ben bırakmıcaktım ama zararlı fazlası dediler ondan bıraktım ama artık bırakmıyacağım devamlı içeceğim bakalım hayırlısı nasıl olacak inşallah düşer burada duyuyoruz hamile kalanları allah bizede nasip eder inşallah dualarım hepimiz için yarın cuam hepimiz için dua edeceğim canım:1hug:

ben de kullanmaya başlayanlardanım..inşallah faydalanırız..

35sevi35 mrhbalar, benim de fsh ım şubat 2009 'da 56 idi, hayit,ökseotu sabah akşam içtim,polen,arısütü,bal sabah akşam birer kaşık yedim, nisan ayında fsh değerim 18 e düştü, gayet iyi gidiyordu, senin gibi ramazan ayında bıraktım, ramazan diye , tamamen düzenim bozuldu, ramazandan sonra hiç adet olamadım , cumartesi doktora gittim doktor fshımın çok yüksek çıkacağını söyledi, bu hafta içi baktıracam, ama bencede yüksek çıkacak, çünkü hayit otuna başlanırken uzun süreli olacağını bırakılmaması gerektiği yazıyordu, ben 32 yaşındayım, sorunum yumurtam yok, fshım yüksek, çok üzülüyorum, bir bebeğimin olmasını istiyorum, nasıl olacak bilmiyorum, bu fsh nasıl düşecek eğer 15 e düşürürsem doktor tüp bebek olabilir diyor, ama nasıl düşecek , eğer bir daha düşmezse , senin sorununda benim ki gibimi ,

selam bende hayıt suyu kullanıyorum.
ama henüz ne işe yarar bilemem araştırdım faydasını gören çokmuş.ben adet olamıyorum dr e menepoz dedi.25 yaşındayım cocuk yok ama olacak belki birgün.

canım bu yaşta ne menapozu, ergenliğin bitmemiş daha. tahlillerini yenile ve belliaralarla tekrarla, öyle bir iki tahlille bu sonuca varılmaz. ayrıca tahlil yaptırdığın yer çok önemli, güvenilir labratuvarlarda yaptır. yanlış sonuç çok çıkıyor, cihazdan teknisyenden kaynaklanan çok çeşitli nedenlerle yanlış çıkmıştır o değerler

arkadaşım hayıt otunu havanda dövüceksin kahve gibi fakat irice sonracıma sabah kalkar kalkmaz aç karna içiceksin:içelim:bendede başından beri adet düzensizliği vardı hayıtla düzeldi günü gününe oluyo yalnız enaz 6 ay düzenli aksatmadan içeceksin akannehirama bu hayıt otu hormonları düzene sokar düşükse yükseltir , yüksekse düşürür.alkisalkisalkisbir tatlı kaşığı hayıt otu bi su bardağı suya atılır bir taşımda kaynatılır 5 dakika dinlendirip şekersiz içilecek unutmaşutarafagitti

X