Hayıt Otu /Tohumu... Hamile kalma paylaşım alanı?

arkadaşlar geçmiş sayfalarda okudum adetleri düzenli olanlar kullanmasın die benim adetlerim düzenlidir ama çok ağrılı oluyo hayıtın buna faydası nedir?bide düzenli olanlar kullanmasınlar demiş arkadaşlar benim düzenli ama 13 aydır kornmadık çocuk olmadı doktora gidicem kontrol için bunun için içsem bi zararı olurmu?ve ben çayını içeme sanırım bende kahve öğütme makinası var tohumlarını öğütüp okstlenmemesi için bala karıştırsam olurmu ve ne kadar karıştırmam lazım?

arkadaşlar geçmiş sayfalarda okudum adetleri düzenli olanlar kullanmasın die benim adetlerim düzenlidir ama çok ağrılı oluyo hayıtın buna faydası nedir?bide düzenli olanlar kullanmasınlar demiş arkadaşlar benim düzenli ama 13 aydır kornmadık çocuk olmadı doktora gidicem kontrol için bunun için içsem bi zararı olurmu?ve ben çayını içeme sanırım bende kahve öğütme makinası var tohumlarını öğütüp okstlenmemesi için bala karıştırsam olurmu ve ne kadar karıştırmam lazım?

CANIM BEN PKO HASTASIYIM BENİM ADETLERİM DÜZENLİYDİ ANCAK EVLENMEDEN BİR KAÇ AY ÖNCE CİVAN PERÇEMİ ASLAN PENÇESİ VE HAYIT OTUNU DEMLEYEREK İÇTİM. KAYNATMADIM AMA DEMLEDİM BUNA DİLLET ETMENİZ GEREK. SONUÇÇÇÇÇÇ EVLENDİKTEN SONRA BİRDAHA ADET GÖRMEDİM HEMEN HAMİLE KALDIM hihoyyyt BEN ÇOK ARAŞTIRDIM GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KULLANIN. BU ÜÇ BİTKİ KADIN HASTALIKLARIYLA İLGİLİ HER DERDE DEVA. İLTİHAPTAN GİRİN KİSTTEN ÇIKIN. HEPİNİZİ ÖPTÜMMMMMM:lepi:

bende demleyerek içinyorum aslanpençesini ama hayıtı bala karıştırıp yesem nasıl olur ya bide ben doktora giderim son 3 ayda gitmedim muayeneye alttan muayenede çıkmazmı pko veya kist fln.doktor hiç bi şey dememişti bana pko için ayrı tahlilmi gerekiyo yoksa ultrasona girmek yeterlimi.?bide aslanpençesini akşamları içiyorum bir su bardağı 10 dk demlendiriyorum bende yeni başladım vakit fark edermi?

bende demleyerek içinyorum aslanpençesini ama hayıtı bala karıştırıp yesem nasıl olur ya bide ben doktora giderim son 3 ayda gitmedim muayeneye alttan muayenede çıkmazmı pko veya kist fln.doktor hiç bi şey dememişti bana pko için ayrı tahlilmi gerekiyo yoksa ultrasona girmek yeterlimi.?bide aslanpençesini akşamları içiyorum bir su bardağı 10 dk demlendiriyorum bende yeni başladım vakit fark edermi?

canım pko için ultrason yeterli... Ayrıca vakit fark etmiyor ama bana aç karnıma içmemi önermişlerdi.

hee o zaman rahatladım biraz çünkü ben 4 ay öncesine kadar iltihabdan dolayı sık sık muayeneye gidiyodum doktor herhangi bir şey söylemedi sormuştum herhangi bir sorun varmı diye.ya bide aramızda kalsın biz bazı zamanları kaçırıyoduk yumurtlama zamanlarını yeterli sıklıkta olmuyodu o günler kaçıyodu birazda o yüzden gecikmiştir.ama ben yinede gidicem doktora en azından kontrol için zaten sonrasında eşim gidicek.o zaman ben bu hayıtı günde bi kere aç karnına tüketeyim.. aslan pençesinede aynen devam o halde:)çok sağ ol canım öğrenmiş oldum.

Selam kızlar
hayıt otu ve aslan pencesini hangi rahatsızlıklarınız için kullandınız ?

ben ikisinide kadın hastalıklarına önelem olsun ve sancılı adetime iyi gelsin diye kullandım..bu ay hacamat ve aslan pençesi kullandım maşallah her ay iğne olmadan geçmezdi bu ay iğne olmadan geçirdim..hayıtıda kullanmaya başlıcam inş.

hee o zaman rahatladım biraz çünkü ben 4 ay öncesine kadar iltihabdan dolayı sık sık muayeneye gidiyodum doktor herhangi bir şey söylemedi sormuştum herhangi bir sorun varmı diye.ya bide aramızda kalsın biz bazı zamanları kaçırıyoduk yumurtlama zamanlarını yeterli sıklıkta olmuyodu o günler kaçıyodu birazda o yüzden gecikmiştir.ama ben yinede gidicem doktora en azından kontrol için zaten sonrasında eşim gidicek.o zaman ben bu hayıtı günde bi kere aç karnına tüketeyim.. aslan pençesinede aynen devam o halde:)çok sağ ol canım öğrenmiş oldum.

NE DEMEK CANIM. FAYDAM DOKUNMUŞTUR İNŞALLAH...

ben ikisinide kadın hastalıklarına önelem olsun ve sancılı adetime iyi gelsin diye kullandım..bu ay hacamat ve aslan pençesi kullandım maşallah her ay iğne olmadan geçmezdi bu ay iğne olmadan geçirdim..hayıtıda kullanmaya başlıcam inş.

Selam Kızlar
ya benim adetlerim 31 günde falan oluyor
internette 35 güne kadar normal diyor sizce normalmi bu durum
birde hamile kalmak için kullanabilir miyim bu hayıt otunu
9 yıllık evliyim ve bebeğim olmadı :KK43::çok üzgünüm:

canım pko için ultrason yeterli... Ayrıca vakit fark etmiyor ama bana aç karnıma içmemi önermişlerdi.

canım peki hormonları normal değerde olan biride bu HAYITI KULLANABİLİRMİ?? .
bir sakıncası olmaz dimi??
şimdiden teşekürederim cevabın için..buyrunnnnnnnnn

canım peki hormonları normal değerde olan biride bu HAYITI KULLANABİLİRMİ?? .
bir sakıncası olmaz dimi??

ben bu gün güvendiğim bi aktara gittim onada sordum hayıt kullanılabilirmiş hiç bi şeyin yoksa adetini düzenlemek ağrısız olması sağlamak ve söktürmek içinmiş 3 ay gibi bi süre diyolar kullanım için sanırım biraz ara verip kullanmanın hiç bir zararı yokmuş arnavutum..inş.bende kullanmaya başlıyorum.
eksik biliyosam arkadaşlar bilgi ekleyebilirler.

canım peki hormonları normal değerde olan biride bu hayıtı kullanabilirmi?? .
Bir sakıncası olmaz dimi??

canım pko hastasıysan civan perçemi ve aslan pençesi ile birleştirerek kullan. Düzenli kullanımda eritiyor. Rahatlıkla kullanabilirsin hiç bir yan etkisi yok. Yalnız bunları kullanırken aynı zamanda korun. Yani önce tedavinş yap sonra hamile kal. çünki adet düzenleyici etkiye sahipler. Sadece hamilelikte önerilmiyor.

Hayıt bitkisi hemen her yaştaki kadın için faydalar içeren bir bitkidir. Hayıt bitkisi yüksek ateşe, baş ağrılarına gaz sorununa, idrar arttrımaya iyi gelmektedir. Ancak hayıt otu en çok adet sorunu olan kadınlar için faydalı bir bitkidir. Regl öncesi stres, adet gecikmesi, ağrılar, göğüslerdeki hassasiyet, adet krampları ve depresyon gibi rahatsızlaklar için hayıt otu bire birdir.

Hayıt otu hipofiz bezini tetikleyerek kadınlık hormonlarının dengeli olmasına yardımcı olur. Kadınlık hormonlarının dengelenmesini doğal yöntemlerle yaptığı için, sentetik hormon tedavisi gören kadınlardaki gibi yan etkiler görülmez.

Adet stresi ve adet gerginliği sorunu olanlarda 2 hafta içinde etkisini gösterir. Fakat daha iyi bir sonuç elde etmek için en az 3 ay kadar kullanılması gerekmektedir. Hayıt adet düzeninizi; ister çok kısa olsun, isterse hiç olmasın, kanama zamanı çok uzun veya çok kısa olsun, kanamanız çok hafif veya ağır olsun herşeyi normale döndürür. O aynı zamanda hem kadınlarda cinsel istek arttırıcı hem de cinsel istek azaltıcı özelliğe sahiptir. yani cinselliğiniz çok fazla ise onu azaltacak, az ise onu yükseltecek ve normale döndürecektir.

Hormon dengesizliği kısırlığa da neden olabilir. Bundan dolayı hayıt, yumurtlama periyodunu düzenlemeye ve hamile kalma şansının artmasına yardımcı olabilmektedir.

Doğum kontrol hapı kullanımına son verildikten sonra vücudun tekrar doğal dengesine kavuşabilmesi için de yararlı olan hayıt otu aynı zamanda hem erkeklerde hem de kadınlardaki hormon dengesizliğinden kaynaklanan kıllanma (tüylenme) ve sivilceler için de tedavi edici özelliklere sahiptir.

Doğumdan sonraki ilk 2 hafta içinde hayıt meyvesi alındığında, süt verimi belirgin şekilde artmaktadır.

Hayıt çayı tarifi hakkında bilgi edinmek için lütfen tıklayın: Hayıt tohumu nasıl kullanılır? Hayıt çayı tarifi.

Hayıt bitkisinin erkekler üzerindeki etkileri

Hayıt otu erkeklerde cinsel isteğin azalmasına sebep olmaktadır. Bu bitki genellikle kadınların adet sorunları için kullanılsa da erkeklerde depresyona bağlı iktidarsızlık durumlarında da kullanılır.

bende aslanpençesi ile kullanıcam hali hazırda aslanpençesini kullanıyorum..hayıtada başlıcam inş.

Aslan pençesi bütün olarak çiçeklenme zamanı toplanır,çiçeklenme zamanından sonra sadece yaprakları toplanır ve gölgede kurutulur.

Sadece adet sorunları için değil beyaz akıntı,karın ağrıları,menapoz dönemindeki stres için de faydalıdır.

Civanperçemiyle ile birlikte kullanıldığında ergenlik çağına giren genç kızlarda adet görmeyi kolaylaştırır.

Aslan pençesi büzücü özelliğe sahiptir.Çabuk iyilşme sağlar.Diüretik ve kalp güçlendirici olarak kullanılır.ıltihaplı yaraları iyileştirir.

Diş çektirdikten sonra yaranın çabuk iyileşmesi için aslan pençesiyle ağız çalkalanır.

Kas zayıflığında ve kansızlık için kullanılabilir.

Doğum sonrası yaralanmalar,lohusa dönemindeki halsizlik için ve düşük yapma ihtimali hallerinde rahimi ve cenini kuvvetlendirmek için aslan pençesi çok yardımcı olur.

Bu durumdaki kadınlar hamileliğin 3. ayından itibaren aslan pençesi çayı içmelidirler.

Bütün kadın hastalıkları için faydalıdır.Çoban çantası otuyla beraber kullanıldığında rahim sarkması ve fıtığında bile yardımcı olur.Bu durumlarda taze bitkiden yapılmış 4 bardak çay gün boyu yudumlanarak içilmelidir.Ayrıca hasta bölgeye çoban çantası tentürüyle masaj yapılır,civanperçemi çayıyla (bir banyo için 100 gr civanperçemi) oturma banyosu yapılır.(haftada 3 kez)

Atalarımız bitkiyi dahili ve harici yaralar,sara ve fıtık için de kullanmışlar.

Eski bir bitki kitabında diyor ki:Birisi hastalandığında,genç olsun ya da yaşlı,2 avuç dolusu aslan pençesini- katı yumurta haşlama süresi kadar- haşlasın ve bu suyu içsin.

Günümüzde bitki tekrar hak ettiği yeri almaktadır.Herbalist Abbe Kuenzle bitkinin değerini şöyle anlatır:"Eğer kadınlar bu bitkiyi hastalıklarından önce ya da hastalıkları sırasında içselerdi,bütün iltihapları,ateşi,yanmayı,ülserleri ve fıtığı iyileştirdiğinden,yapılan ameliyatların 3 de 2 sine gerek kalmayacaktı

Bütün kadınlar çocuk sahibi olurken bu bitkiden faydalanmalıdır.Eğer bu bitkiyi bilselerdi pek çok çocuk annesiz ve kocalar dul kalmayacaktı. (BURAYA DıKKKAT)

Ezilip haricen uygulandığında yaraları,arı sokmalarını,böcek ısırmalarını,kesikleri iyileştirir.

ıyi beslendikleri halde zayıf kaslara sahip çocuklar bu çayı içmeye devam ederlerse kuvvetlenirler.

Alchemilla alpine dağlarda yetişen, aslan pençesinin bir türüdür,yaraklarının altı gümüş rengindedir.Obezite de kullanılabilir.Günde 2-3 bardak çayı faydalıdır.

Diyabetikler bu çayı sık sık içmelidir.Zayıf çocuklar aslan pençesi banyosu veya daha iyisi gümüşi aslan pençesi banyosu yaparlarsa kuvvetlenirler.Bir banyo için 200 gr bitki kullanılır.

Bitki,çoban çantası ile beraber kas erimesinde kullanılır.

Bu değerli şifalı bitki MS hastalığında da kullanılır.Çayı içilir ve kalp bölgesi bu çayla yıkanırsa kalp kası hastalıklarında rahatlama sağlar.

KULLANIMI

Çayı: 1 bardak kaynar su ile 1 tepeleme çay kaşığı bitki demlenir.

Bitki Uygulamaları: Taze bitki yıkanır merdane yardımıyla ezilip hasta bölgeye uygulanır.

Banyo: 200 gr kuru veya 5-6 avuç taze bitki geceden soğuk suya konur,ertesi gün ılıtılır ve banyo suyuna ilave edilir.Banyo 20 dakika sürmelidir.

Arkadaşlar ben polikistik overim.İlaçsız adet olamıyordum.Bebeğe karar verince doktora gittik.En iyi yerde tedavimi oldum aşılama bile oldum.Ama bebek olmadı.Hayıt kullandım ve 7 aylık hamileyim deneyin derim.Ben günde 2 kez kullandım.Ayırntılar için özel mesaj atabilirsiniz.

slm öncelikle tebrikler bebişini sağlşıkla kucağına almak nasipe tesin rabbim ben anlayamadım canm ne kullandın nasıl kullandın kaçgün içtin bana yardımcı olurmusn bana açık olarak profilime yazarmısn bende bebiş hasteri çekenlerdenim anlıcan artık bitkisel şeyler kullanmak istiyorum şimdiden tşk edrim yerimseniben

ben bu gün güvendiğim bi aktara gittim onada sordum hayıt kullanılabilirmiş hiç bi şeyin yoksa adetini düzenlemek ağrısız olması sağlamak ve söktürmek içinmiş 3 ay gibi bi süre diyolar kullanım için sanırım biraz ara verip kullanmanın hiç bir zararı yokmuş arnavutum..inş.bende kullanmaya başlıyorum.
eksik biliyosam arkadaşlar bilgi ekleyebilirler.

[/COLOR][/B]
canım pko hastasıysan civan perçemi ve aslan pençesi ile birleştirerek kullan. Düzenli kullanımda eritiyor. Rahatlıkla kullanabilirsin hiç bir yan etkisi yok. Yalnız bunları kullanırken aynı zamanda korun. Yani önce tedavinş yap sonra hamile kal. çünki adet düzenleyici etkiye sahipler. Sadece hamilelikte önerilmiyor.

:1hug: sağolun kızlaaaar çok teşekürederim cevaplarınız için.inanın içim rahatladı.ben görümcem için aldım hayıtı beraber yapıyoduk onun fsh değeri çok yüksekti ve tüp bebek önerdiler dilerim işe yararda gerek kalmaz tüpe gitmeye.ama işte bende hiç bir sorun olmaması tedirgin etti.histeroskopi amelyatı olduğum içinde adetlerim sancılı geçmiyo nede olsa ilthabım temizlendi.adetlerim günümde gelir hiç şaşmaz kesinlikleea.s.hormon tahlillerim çok çok iyi maşallaah yani gerçekten sorunda yapmıyorum kafamada takmıyorum aslında ama demekki vakti zamanı gelmemiş rabbim nezaman hayırlı kılarsa ozaman olsun..ne diyiim..
bende hemen hemen 25 gündür kullanıyorum sadece bir ay kullandım.tadıda çok acı
değil aynı dediğiniz gibi yapıyorum.bir çay k.dövüp demliyorum 15 dk sonrada içiyorum.aç karınıa günde iki kez.
tekrar çok çok teşekürederim çok sağolun inşallah sonuç alırım bendee.dualarımı eksik etmem size:1hug:NESLİHAN RABBİM SANA HAYIRLI BİR HAMİLELİK SÜRECİ VERSİN ONDAN SONRA HAYIRLI VE SAĞLIKLI BİR EVLAT VERSİİİİİİN..:Saruboceq: :Saruboceq:
layd_pacinomada hayırlı evlat nasib etsin rabbim en kısa süredee BANADAAAAA:1rolleyes: :Saruboceq: :Saruboceq:

Tezel ne kadaar tedavi gördün
ve kaç yıllık evlisin cevap verirsen sevinirim
ben 9 yıllık evliyim bunlar için geç mi kalmış sayılırım :KK43:

CANIM BEN PKO HASTASIYIM BENİM ADETLERİM DÜZENLİYDİ ANCAK EVLENMEDEN BİR KAÇ AY ÖNCE CİVAN PERÇEMİ ASLAN PENÇESİ VE HAYIT OTUNU DEMLEYEREK İÇTİM. KAYNATMADIM AMA DEMLEDİM BUNA DİLLET ETMENİZ GEREK. SONUÇÇÇÇÇÇ EVLENDİKTEN SONRA BİRDAHA ADET GÖRMEDİM HEMEN HAMİLE KALDIM hihoyyyt BEN ÇOK ARAŞTIRDIM GÖNÜL RAHATLIĞIYLA KULLANIN. BU ÜÇ BİTKİ KADIN HASTALIKLARIYLA İLGİLİ HER DERDE DEVA. İLTİHAPTAN GİRİN KİSTTEN ÇIKIN. HEPİNİZİ ÖPTÜMMMMMM:lepi:

canım bunları hepsini bir aradamı içtin ve basıl içtin tarifini yazarmısın nolur bende bebk istiorum benimde adetim düzensiz fsh ım yüksek nolur bana tarifini ver bende yapayım belki burada hepimize vesile olur bizde anne oluruz allah sağ salim bebeğini kucağına almaki nasip etsin teşekkürler şimdiden:1hug:

X