Makyaj Ürünleri Haydi Kara Kaş Kara Gözlülerin Beğendiğiniz Makyaj Resimlerini Görelim :)

Makyaj Ürünleri İçin Öneriler

brunettee

Guru
Kayıtlı Üye
18 Ocak 2009
2.360
467
Benim gibi Kahverengi Gözler'e sahip arkadaşlar'ın paylaşımlarını bekliyorum...Ben kendime en çok siyah,gri ve yeşil göz makyajını,pembe rujları ve açık pembe allıkları yakıştırırım...
Bakalım kahverengi gözlü ünlüler neleri yapıp yakıştırmışlar...

Kahverengi Gözler İçin Göz Makyajı ve Kullanılabilecek Kalemler

Makyaj yaparken en büyük problem göz engine göre makyaj uygulaması ve far kullanımıdır. En çok sorun ise kahverengi gözlerde ortaya çıkmaktadır. Bunun için sizlere küçük önerilerde bulunacağız.

Far Rengi Seçme:
Kahverengi gözlerde kullanılması tavsiye edilen far renkleri genellikle bej, doğal tonlar ve kahverengidir. Bunların yanı sıra gri tonları, mor ve menekşe tonlarını da kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra zeytin yeşili ve haki tonları ile çok güzel kombinasyonlar oluşturmanız mümkündür.

Kullanmamanız Gereken Far Renkleri
Leylak rengi ve pembe tonlarındaki farlar kahverengi gözlülerin göz çevrelerini şiş göstereceğinden kaçınılması ve kullanılmaması gereken renklerin başında gelmektedir. Bu renklerden kaçınmanız gerekmesinin nedeni ise kahverengi gözlü bayanların ten renklerinin sarıya daha yakın olmasından kaynaklanmaktadır. Leylak rengi ve pembe renk ise soğuk renkler arasında geçmektedir. Pembe rengin içerisinde barındırdığı mavi tonu ten renginize uyum sağlamayacağından kötü bir görüntü oluşturmaktadır.

Kullanabileceğiniz Göz Kalemi Renkleri:
Hem kahverengi göze sahipseniz, hem de gözleriniz ufak ise daha büyük görünmelerini sağlamak için bakır rengi, lacivert rengi ve gümüş rengi göz kalemlerini kullanmayı deneyebilirsiniz. Normal göz büyüklüğüne sahip iseniz siyah veya kahverengi göz kalemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Morun Gücü
Mor tonları gözlerinize sıcaklık katar. Lavanta ve menekşe tonlarını hemen her renk elbiseyle kullanabilirsiniz.

Kahve ve Mavinin Uyumu
Göreni şok eden gözler istiyorsanız kesinlikle mavi tonlarını kullanmalısınız. Mavinin farklı tonlarını karıştırarak göz kapaklarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Elektrik mavi, buz mavisi, denizci mavisi tüm mavi tonları sizin.

Çarpıcı Pembe
Dudaklarınızda pembe veya nar çiçeği tonlarını kullanın. Dikkati dudaklarınızın ve gözlerinizin oluşturduğu kontrasta çekin. Gözleri için bronz gölgeleri tercih edebilirsiniz.

Parlak Yeşil
Parlak tonlu yeşil far veya göz kalemi ile gözlerinizdeki kontrast renkleri ortaya çıkarabilirsiniz. Parlak yeşil far ve çikolata kahvesi göz kalemi de kahve rengi gözlerle kullanabileceğiniz başka bir ikili.

Dumanlı Gözler
Gri tonları ile tüm dikkati gözlerinize çekebilirsiniz. Koyu ve uç tonlar kullanmanıza gerek yok. Metalik bronz, bej veya simli gri ile kahverengi gözlerinizi büyüleyici hale getirebilirsiniz.

Uploaded with ImageShack.us

Son düzenleme:
ilk resimdeki makyajı çooook beğendimmm.. bu arada koyu kahverengi gözlü bi arkadaşım mavi-lacivert tonlarında makyaj yaptığında çok hoş görünürdü gözleri. ben de çok hafif altın sarısı farı yakıştırıyorum kendime =)

bir kaç gün önceye kadar bende kara kaşlı kara gözlüydüm şimdi saçlarımı açtırdıgıım için kaşlarımı da boyattım =)

ama siyah göz kalemi ve gri tonlarda far benimde çok hoşuma gidiyor.

Bende gözkapağının üzerine siyah kalem,gözün içine lacivert yada koyu yeşil kalem çeker,alt kirpik diplerime de açık mavi yada yeşil kalem sürerim,öylede güzel oluyor...Denemeni tavsiye ederim...

Bu arada konuya makyaj yazacağıma maykaj yazmışım kusura bakmayın

çok güzel konuu ben de ekliyorum umarım sorun olmaz çok beğenirim bu kadını ve makyajlarını

çok güzel konuu ben de ekliyorum umarım sorun olmaz çok beğenirim bu kadını ve makyajlarını

Eki Görüntüle 249045 Eki Görüntüle 249046 Eki Görüntüle 249047 Eki Görüntüle 249048

smokey kahverengi de harika oluyor siyah gözlü bayanlara bnim tercihim. aynı farı bir kuru fırça ile bir de üzerine gölge yapmak için ıslak fırca ile kullanmanız gerçekten çok doğal bir sonuç veriyor aynı renk far olduğu için de dumanlı görünümü hafif bir koyulukla elde ediyorsunuz.

evet bu dediğine kesinlikleee katılıyorum ayrıca eva longrianın eklediğim son fotografındaki gibi göz pınarlarına çok hafif gümüş rengi bi aydınlatma verilirse makyaj çok daha belirgin ve ışıltılı oluyor.

Denemeye değer Teşekkürler...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…