Hayattan umudu kesmis durumdayim

Yapmayın lütfen daha önceki konularınızı bilmiyorum ama bir kararla alınmış, artık olan olmuş hayat devam ediyor ne güzel eşiniz ve kızınız var onlar için iyi olun siz iyiseniz eminim ki onlarda mutlu olucaktır pişmanlığınız olabilir bunun için Allah'a sığının.
Ugrasiyorum olmuyor

Kürtaj oldunuz diye, kendinizi aşağılık biri gibi görüp, gerçekten kızınıza yeni bir ANNE eşinize de yeni bir EŞ bulmayı mı düşünüyorsunuz ciddi ciddi?
Oha bu çok fazla..adresinizi bilsem sizi sağlık ekiplerine ihbar ederdim, deliliğin de adabı vardır, gönüllü kuma aramak başka bir şey
Bundan bunu mu anladiniz kuma ne demek yaa ölup gitmek iatiyorum anladiniz mi ben ölimde geride kalanlarim mutlu olsun ben yasayan bi otum anladin mi

Kendinizi eşinize karşı neden suçlu hissediyorsunuz? Kürtaj olmak isteyince sizi olmayın diye ikna etmeye çalışmamış, birkaç gün bekleyelim dememiş, ne olmuşsa ortak kararla olmuş. Ne esinize kızın nede ona karşı suçlu hissedin kendinizi. Eşinizin üniformasina, yakışıklılığına nasıl bağladınız konuyu anlamadım.

Kürtaj için denilecek birşey yok artık olmuşsunuz. Hamileliği öğrendiginiz süreçte psikojik olarak iyi değilmissiniz, çok daha önce tedavi olmanız gerekirdi. Artık ihmal etmeyin en azından bunu.
Cok kotuydum eve ama haklisiniz bana niye engel olmadi evet olmadi cok kotuydun korktum diyor ama keske engellesydi onlada tartisiyorum kavga ediyorum.kendimi tukenmis hissediyorum.ölup gitmek istiyorum artik.esim benim sorunlarimi cok cekti artik onada hak veriyorum diyorum beni ne yapsin .meslegi elinde herseyi tam ben ölup gidersem fazlalik olam benim bu hayatta ne esime iyi bir.es oldum ne de karnimdaki 5 haftalik bebege sahip cikabildim benim gibi bi anne yuzune yasamiyir yavrum.😢😢

Inanılmaz dramatize ediyorsunuz. Bedeni derken . 5 haftalık kalbi olusmamisti henüz, kendinizi üzmek için böyle seyler kurgulayıp söylemeyin kendinize devamlı. Zamani geri alabilsek hepimiz bişeyleri değiştirmek isterdik , ama olmuyor. Geçmiş olsun bidaha olmasın inşallah. Artık yapacak bisey yok ağlamanın zirlamanin kimseye faydası yok kimseyi de suçlamayın eşinizi? Daha neler.
Yasayan bilir ben cok uzuluyorum kendime gelemiyorum cok aci cekiyorum bu soylediklerinize hak veriyorum ama olmiyor

Kalbi rahme dusunce atmaya baslarmis ultrasonda duyulmuyor sadece.inanin cok ugrasiyorum ama unutamiyorum hic iyi degilim.siz nasil atlattiniz baska cocugum olsada onun acisi gecmeyeckmis gibi geliyor
Bu hayatta gecmeyecek aci yoktur. Insan zamanla herseye alisiyor. Ruh sagliginin normal olmadigi dönemde bu hatayi yapmissin. Tanri seni bu yüzden affetmistir ve cezalandirmaz.
Kendinize lütfen ugraslar bulun, bos durmayin. Evde oturmayin, cikin gezin. Sosyallesin.
Ölmek istiyorum nedemek. Hayat güzel, herseye ragmen. Bir cocugunuz da varmis. Ona yazik degilmi. Bari onun icin kendinizi toparlayin.

Kızının kabahati ne? Bu mutsuzluğun niye içinde? Mutlu bir anneyi hak etmiyor mu? Giden için bir şey yapamazsınız. Anneyseniz çocuğunuza iyi bir anne olun, hiç bir şeyden haberi olmayan kızınızı üzmeyin, ona emek verin.
Cok hak ediyor yavrum benim.yilbasinda kizim icin dedim guzel bi masa kurim ona yilbasi sapkasi aldim mutlu olsun sevinsin diye ama o aksam adet oldum 😢😢 aklima bebegim geldi bu ilk adet olusum kurtajdan sonra size hak veeiyorum ama yapamiyorum kendimi iyi hissetmiyorum gelecege dair umudum yok yasamak bile zor geliyor

anneannem 89 yaşındayken 56 yaşındaki tek çocuğu öldü.
o kadın bu yaşında, 5 sene sonunda hamile kalarak mucivezi şekilde sahip olduğu çocuğunun gözünün önünde ölümüne dayandı.
acınızı küçümsemiyorum ama bu kadar abartmanızın hastalık olduğunu düşünüyorum.
bilmamkaç katınız yaşındaki kadın hayata tutundu siz neden yapamayasınız ?
ben söyleyeyim, siz kendi kendinizi mutsuz etmeyi tercih ediyorsunuz.
çocuğunuza çok üzüldüm. onun hayatında kapanmayacak travmalar yaratıyorsunuz.

Bu hayatta gecmeyecek aci yoktur. Insan zamanla herseye alisiyor. Ruh sagliginin normal olmadigi dönemde bu hatayi yapmissin. Tanri seni bu yüzden affetmistir ve cezalandirmaz.
Kendinize lütfen ugraslar bulun, bos durmayin. Evde oturmayin, cikin gezin. Sosyallesin.
Ölmek istiyorum nedemek. Hayat güzel, herseye ragmen. Bir cocugunuz da varmis. Ona yazik degilmi. Bari onun icin kendinizi toparlayin.
Ugrasiyorum mesela gecen butun camasiri doktum ütulemeye basladim .icimde sıkinti hic gecmiyor bisey beni icten ice yiyor bitiriyor utu boyunca agladim.gulerken icimden bi ses diyir ki sen gul gul o bebegini masum yavruna kiydin nasil gulersin .cok kotuyum cok pismanim unutamiyorum .insanin hayattan hic mi umudu olmaz sabahlari aciylq uyaniyorum

anneannem 89 yaşındayken 56 yaşındaki tek çocuğu öldü.
o kadın bu yaşında, 5 sene sonunda hamile kalarak mucivezi şekilde sahip olduğu çocuğunun gözünün önünde ölümüne dayandı.
acınızı küçümsemiyorum ama bu kadar abartmanızın hastalık olduğunu düşünüyorum.
bilmamkaç katınız yaşındaki kadın hayata tutundu siz neden yapamayasınız ?
ben söyleyeyim, siz kendi kendinizi mutsuz etmeyi tercih ediyorsunuz.
çocuğunuza çok üzüldüm. onun hayatında kapanmayacak travmalar yaratıyorsunuz.
Ben kurtaji kendim oldum belki dusuk olsa haklisiniz deriz ki olmadi allah boyle uygun gordu ama ben kendim kurtaj oldum nasil unutirum ben cok uzgunum cok uzuluyorum unutamiyorum 😢😢 sizinde basiniz saolsin

Olmuyor değil olucak kendinizi salmayın yardım alın görüceksiniz geçicek.
Tam iyi oluyorum sonra bi bebek gorunce tekrar basa donuyorum yorgunum artik boguluyorum cabalarken bugun daha kotu bi gune uyandim sanki ben niye yasiyorum diyorum.inanmiyorum duzelcegime 1 ay oldu acim kat kat artiyor bende isterdim duzelmeyi ama yok olmuyor yapamiyorum

Ben kurtaji kendim oldum belki dusuk olsa haklisiniz deriz ki olmadi allah boyle uygun gordu ama ben kendim kurtaj oldum nasil unutirum ben cok uzgunum cok uzuluyorum unutamiyorum 😢😢 sizinde basiniz saolsin

burada onca insan güzel şeyler yazıyor. siz son bilmem kaç konudur sürekli aynı noktadasınız. en son konunuzda evinizde az kalsın yangın çıkıyordu, çocuğunuz evdeyken.
hala aklınız başınıza gelmiyorsa bence size edilecek laf yok.

Ugrasiyorum mesela gecen butun camasiri doktum ütulemeye basladim .icimde sıkinti hic gecmiyor bisey beni icten ice yiyor bitiriyor utu boyunca agladim.gulerken icimden bi ses diyir ki sen gul gul o bebegini masum yavruna kiydin nasil gulersin .cok kotuyum cok pismanim unutamiyorum .insanin hayattan hic mi umudu olmaz sabahlari aciylq uyaniyorum
Camasir, bulasiktan bahsetmiyorum ben. Bunlar daha cok düsünmenize yol acar. Cikin disari alisveris yapin. Kedinize yeni kiyafetler, makjay malzemeleri alin. Bir kac arkadas, akrabayla muhabbet edin. Diziler acip izleyin (komedi veya ask). Evinizi yeniden dekore edin.
Piskolog size ilac yazdigiysa onu düzenli olarak kullanin. Eger piskologunuzdan menun degilseniz baska birini bulun. Yemek yaparken bile bir yandan televisyonda bir dizi acin, beyniniz hep mesgul olsun.

Cok kotuydum eve ama haklisiniz bana niye engel olmadi evet olmadi cok kotuydun korktum diyor ama keske engellesydi onlada tartisiyorum kavga ediyorum.kendimi tukenmis hissediyorum.ölup gitmek istiyorum artik.esim benim sorunlarimi cok cekti artik onada hak veriyorum diyorum beni ne yapsin .meslegi elinde herseyi tam ben ölup gidersem fazlalik olam benim bu hayatta ne esime iyi bir.es oldum ne de karnimdaki 5 haftalik bebege sahip cikabildim benim gibi bi anne yuzune yasamiyir yavrum.😢😢
Yaşayan, sizin bakımınıza, ilginize muhtaç bir çocuğunuz daha var bunu unutuyorsunuz.

Eşinize de kızmayın, korkmuş olabilir, zaten sıkıntılarınız varsa hamileliği kaldıramayacaksiniz diye düşünmüş olabilir. Ne yaşadıniz bilmiyoruz sonuçta. Ama kendinizi de ise yaramaz, biri olarak görmekten vazgeçin.

Biz ne desek olmayacak, tedavi olmasiniz.

Tam iyi oluyorum sonra bi bebek gorunce tekrar basa donuyorum yorgunum artik boguluyorum cabalarken bugun daha kotu bi gune uyandim sanki ben niye yasiyorum diyorum.inanmiyorum duzelcegime 1 ay oldu acim kat kat artiyor bende isterdim duzelmeyi ama yok olmuyor yapamiyorum
Hanımefendi lütfen kendinize gelin ne hayatlar var, hala devam ediyoruz acı, tatlı misal ben, bile bugün kaç kere sessizce ağladım göz yaşlarımı elimle sildim hiç bişey olmamış gibi gelip size burda moral vermeye çalışıyorum toparlamaya mecburuz hayat devam ediyor kızınızı düşünün

Yaşayan, sizin bakımınıza, ilginize muhtaç bir çocuğunuz daha var bunu unutuyorsunuz.

Eşinize de kızmayın, korkmuş olabilir, zaten sıkıntılarınız varsa hamileliği kaldıramayacaksiniz diye düşünmüş olabilir. Ne yaşadıniz bilmiyoruz sonuçta. Ama kendinizi de ise yaramaz, biri olarak görmekten vazgeçin.

Biz ne desek olmayacak, tedavi olmasiniz.

böyle şeyler kişinin istemesi ile düzeliyor. eğer insan istemiyorsa kocası, çocuğu, anası, babası kim ne derse desin yol alınmıyor.

burada onca insan güzel şeyler yazıyor. siz son bilmem kaç konudur sürekli aynı noktadasınız. en son konunuzda evinizde az kalsın yangın çıkıyordu, çocuğunuz evdeyken.
hala aklınız başınıza gelmiyorsa bence size edilecek laf yok.
Yangin cikiyor diye abartmayin tavada yag unuttum evet sanki bunu neyse bisey demiyorum o zamandan bu zamana cabaliyorum ama bazen inancimi kaubediyorum bugunde o gunlerden biri .uzulemezmiyim yalan mi yazim cok kotuyum olmuyor yine yaziyorum iyi olamiyorum

X