Hayattan umudu kesmis durumdayim

Sonbaharimhep

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Aralık 2020
608
215
Eski konularimi bilenler vardir.ben 1 ay önce kürtaj oldum 😢 nedenini yazmistim.😢😢
O günden beridir yasamiyorum ..yemekler zehir..yatagim nefes aldigim mezar 😢😢
Her gun onu dusunuyorum.5 haftalikti hamileligimi ogreneli bir gun olmustu ama ben onu sanki yillardir taniyordum ve kaybettim 😢😢 ahh benim melek yavrum annen yuzune hangi çoplukte yatiyorsun simdi 😢😢 kurban olayim ben senin minicik bedenine 😢😢 cok kotuyum her dakika agliyorum.psikiyatriye gittim suan psikologada gidiyorum 10 gun sonra randevum var.ama bedenim cabalasada iyi olmak icin ruhum bitmis durumda.ne tarafa baksam bebek hamile komsumuzu goruyorum agliyorum...pismanlik....
Esimle tartistim sabah neden bana engel olmadin 😢😢 cok kotuydun dedi olacaklardan korktum ya daha kotu olsaydin dedi..
Niye benim kolumdan tutmadin niye beni sarsmadin..niye ailemi arayip haber vermedin keske anlatsaydin..keske beni baglasaydinizda bebegim dursaydi 😢😢
Keske ben delirseydimde o yasaydi 😢😢 cok kotuyum ...duzelmekten umudu kestim.tam mutluyken bicak gibi kesiyor beni bebegimin acisi.evet bi cocugum daha var ama insan onu severken bile utanir mi 😢😢 oda benim yavrumdu .. nefes alip vermem duzeldi eskisi kadar bogulmuyorum artik..kalbimin agrisi ic sıkintim hic gecmiyor.nasil nasil oldu beynim beynimi yiyor 😢😢 nasil yapabildim ben bunu 😢😢 o hissiz gunu hatirlamaya calisiyorum.hissiz bi vucut uyusuk beyin ve eger hamileligim devam ederse deliririm hissi..cildirma hissi 😢😢 ahh diyorum ahh allahim nasil birsey bu nasil bir dert...yaniyorum icim yaniyor 😢😢 ben niye yasiyorum ki diyorum..bu beyinle zaten cok zamana kalmaz ya hastalanirim ya deliririm diyorum. Esime ve kizima uzuluyorum.hatta son gunlerde ben ölim esim duzgun biriyle evlensin diye dusunceler gecmeye basladi aklimdan 😢😢 cunku zaten kotu olan ben evladimin celladi olmakla daha da kotulendim ben duzelmem artik hayat bitti bana 😢😢😢 pencereden akip giden hayati izliyorum herkes yasamina devam ediyor niye allahim diyorum neden ben 😢😢 nasil yaptim ben bunu 😢😢 esim yemege geliyor uniformasiyla yakisikli bi subay ..artik kendimi ona layik gormuyorum benim gibi assagilik evladina kiymis kadini kim ne yapsin ustelik duzelme umudumuda yitirdim 😢😢 gecmiyor acisi nolur beni anlayin onu unutamiyorum.zaten yasayan bir öluydum suan gomulmeyi bekleyen bir öluyum sanki 😢😢 kizimi merak edenler icin ona iyi bakiyorum mis gibi sarilip kokluyorum.agliyorum onu oynatirken yuzume bakinca gulumsiyorum elbette hissediyor 😢😢 ama napim elimde degil ben duzelemiyorum

Ya ben hatırladım seni. Daha öncede yazmıştım sana. Bak benim annem bile isteye benden sonraki kardeşimi aldırmış sonrada isteyerek öteki kardeşimi dünyaya getirmiş. Alınan şimdi 33 yaşında olacaktı. Ama annem öyle inanmış karar vermiş. Eşin yakışıklıymış subaymış sen kötüymüşsün yok daha neler ya. Aklını başına al. Senin yerine kim gelirse gelsin yaşayan evladın için anne olamayacak. Psikolog iyi gelmiş biraz belli. Biraz daha geçsin yeniden yap. Şuan varya bitmiş gitmiş bir gebelik için diğer evladının hakkına giriyorsun diyim sana

Fazla dramaliteze etmiyor musunuz, bu kacıncı konunuz. Bunları yazınca, siz böyle yaşayınca o geri gelmeyecek. Kendinizi bu şekilde mi kandırıyorsunuz acaba. Olan oldu artık.
Henüz 5 haftslıkmış kalbi bile atmıyordu. oyle düşünün.

SSiz yazınca aklıma geldi benim de 1 kürtajı var. Unutmuşum bile.
Olmaması gerekiyordu olmadı.

Bu şekilde hayat yasanmaz. Herkese dünyayı dar ediyorsunuz. Basta kendinize

Yapmayın lütfen daha önceki konularınızı bilmiyorum ama bir kararla alınmış, artık olan olmuş hayat devam ediyor ne güzel eşiniz ve kızınız var onlar için iyi olun siz iyiseniz eminim ki onlarda mutlu olucaktır pişmanlığınız olabilir bunun için Allah'a sığının.

Önceki konunuzu da okudum. Şu anda böyle hissetmenizin nedeni o gün yaşadığınız olaya bağlıyorsunuz ama eski konunuzu okuyunca zaten hamileliğinizi öğrendiğinizde de psikolojiniz iyi değilmiş. O olayı yaşamasaydınız da böyle hissetmeyeceğinizi nereden biliyorsunuz? Şu anda böyle hissetmenize bir neden arıyorsunuz sadece. Kendini toparlayıp ilacını kullanıp şu anki yavrunun da hakkına girme toparlamaya çalış kendini

Kendinizi eşinize karşı neden suçlu hissediyorsunuz? Kürtaj olmak isteyince sizi olmayın diye ikna etmeye çalışmamış, birkaç gün bekleyelim dememiş, ne olmuşsa ortak kararla olmuş. Ne esinize kızın nede ona karşı suçlu hissedin kendinizi. Eşinizin üniformasina, yakışıklılığına nasıl bağladınız konuyu anlamadım.

Kürtaj için denilecek birşey yok artık olmuşsunuz. Hamileliği öğrendiginiz süreçte psikojik olarak iyi değilmissiniz, çok daha önce tedavi olmanız gerekirdi. Artık ihmal etmeyin en azından bunu.

Son düzenleme:
5 haftalık bir bebeğe oluşmamış hatta organları ..bebek bile değil.. bu kadar ağır depresyon yaşamanız normal değil dinen günahı olduğu için böyle acı çekerek mi cezalandiriyirsunuz kendinizi acaba.. bende çok korkarım çünkü kurtas olmaktan büyük günah olduğunu söylediler hep bize..

Biz insaniz ve hatalar yapabilirz. Olmus ve ölmüse care yok neyazikki. Benim anladigim kadariyla sizin bebeginizi aldirdiginiz dönem piskolojik durumuz normal degilmis. Buyüzden dogru karar verememisiniz. Artik gecmise bir sünger cekin. Böyle devam ederseniz daha fazla hastalik sahibi olup erkenden cökersiniz. Ailenizi düsünün.

Ya ben hatırladım seni. Daha öncede yazmıştım sana. Bak benim annem bile isteye benden sonraki kardeşimi aldırmış sonrada isteyerek öteki kardeşimi dünyaya getirmiş. Alınan şimdi 33 yaşında olacaktı. Ama annem öyle inanmış karar vermiş. Eşin yakışıklıymış subaymış sen kötüymüşsün yok daha neler ya. Aklını başına al. Senin yerine kim gelirse gelsin yaşayan evladın için anne olamayacak. Psikolog iyi gelmiş biraz belli. Biraz daha geçsin yeniden yap. Şuan varya bitmiş gitmiş bir gebelik için diğer evladının hakkına giriyorsun diyim sana
Esim yakisikli soyle boyle derken onu ovmek icin yazmadim.ben yasayan bi ot gibiyim yasamak bile istemiyorum simdi ciddi ciddi beni napsin gitsin evlensin iatiyorum kizima bile ne guzel bi anne bulsun sacma olabilir ama ciddi ciddi dusunuyorum.kendimi toplayamiyorum bunlari dusunuyorum ama aklimdan cikmiyor.anneniz nasil atlatmis ben atlatamiyorum cok uzuluyorum toplanmak istiyorum olmuyor

Biz insaniz ve hatalar yapabilirz. Olmus ve ölmüse care yok neyazikki. Benim anladigim kadariyla sizin bebeginizi aldirdiginiz dönem piskolojik durumuz normal degilmis. Buyüzden dogru karar verememisiniz. Artik gecmise bir sünger cekin. Böyle devam ederseniz daha fazla hastalik sahibi olup erkenden cökersiniz. Ailenizi düsünün.
Cok coktum zayifladim yasayan bir ot gibi hissediyorum kendimi psikiyatri den de umudumu kestim tam dinlemiyolar .kendi kendime iyi olmaga calisiyorum olmuyor unutamiyorum

Fazla dramaliteze etmiyor musunuz, bu kacıncı konunuz. Bunları yazınca, siz böyle yaşayınca o geri gelmeyecek. Kendinizi bu şekilde mi kandırıyorsunuz acaba. Olan oldu artık.
Henüz 5 haftslıkmış kalbi bile atmıyordu. oyle düşünün.

SSiz yazınca aklıma geldi benim de 1 kürtajı var. Unutmuşum bile.
Olmaması gerekiyordu olmadı.

Bu şekilde hayat yasanmaz. Herkese dünyayı dar ediyorsunuz. Basta kendinize
Kalbi rahme dusunce atmaya baslarmis ultrasonda duyulmuyor sadece.inanin cok ugrasiyorum ama unutamiyorum hic iyi degilim.siz nasil atlattiniz baska cocugum olsada onun acisi gecmeyeckmis gibi geliyor

Inanılmaz dramatize ediyorsunuz. Bedeni derken . 5 haftalık kalbi olusmamisti henüz, kendinizi üzmek için böyle seyler kurgulayıp söylemeyin kendinize devamlı. Zamani geri alabilsek hepimiz bişeyleri değiştirmek isterdik , ama olmuyor. Geçmiş olsun bidaha olmasın inşallah. Artık yapacak bisey yok ağlamanın zirlamanin kimseye faydası yok kimseyi de suçlamayın eşinizi? Daha neler.

Olmuyor yapamiyorum unutamiyorum toplanamiyorum 😢😢 guclu olmaya calisiyorum yok olmuylr
Kızının kabahati ne? Bu mutsuzluğun niye içinde? Mutlu bir anneyi hak etmiyor mu? Giden için bir şey yapamazsınız. Anneyseniz çocuğunuza iyi bir anne olun, hiç bir şeyden haberi olmayan kızınızı üzmeyin, ona emek verin.

Buraya sayfalarca yazı yine de düzelmezsiniz.
sizin psikolojik destek almanız lazım.
Aliyorum ama onlardan da umudum yokki dinlemediler bile tam psikiyatri kimse anlamiyor beni cok pismanim cok ozluyorum bebegimi sucluluk vicdan azabi cekiyorum ben ne bicim anneyim diyorum olmuyor gercekten umudum tukendi ben duzelemiyorum

Esim yakisikli soyle boyle derken onu ovmek icin yazmadim.ben yasayan bi ot gibiyim yasamak bile istemiyorum simdi ciddi ciddi beni napsin gitsin evlensin iatiyorum kizima bile ne guzel bi anne bulsun sacma olabilir ama ciddi ciddi dusunuyorum.kendimi toplayamiyorum bunlari dusunuyorum ama aklimdan cikmiyor.anneniz nasil atlatmis ben atlatamiyorum cok uzuluyorum toplanmak istiyorum olmuyor

Kürtaj oldunuz diye, kendinizi aşağılık biri gibi görüp, gerçekten kızınıza yeni bir ANNE eşinize de yeni bir EŞ bulmayı mı düşünüyorsunuz ciddi ciddi?
Oha bu çok fazla..adresinizi bilsem sizi sağlık ekiplerine ihbar ederdim, deliliğin de adabı vardır, gönüllü kuma aramak başka bir şey

X