Hayatta Level atlama

daisyduck

Guru
Kayıtlı Üye
4 Aralık 2011
443
165
Merhabalar aslında bu konu kişisel gelişim kategorisinde de değerlendirilebilir miydi emin değilim ama biraz daha geniş kapsamlı geldiği için ayrı başlıkta açmak istedim.Benim sorunum aşırı stresli ve bir o kadar da dağınık olmam,sadece fiziksel ortam değil zihnimin içi de karman çorman.Yapmayı istediğim milyonlarca şey var sanki her şeye ilgim varmış gibi.azen hayatımı minimalize etsem diyorum zihnim de rahatlar gibime geliyor,ama nasıl yapacağımı ya da nereden başlayacağımı bilemiyorum.Halletmem gereken ana konular şöyle
1:İş stresini yenmek ve iş yerindeki olumsuz tavırlara aldırmadan kendimin en iyi versiyonu olabilmek(Acımasız bir iş ortamım var en ufak hata herkes tarafından aşırı büyütülüp moralinizin yükselmesine asla izin verilmiyor ve herkes birbirine aynı şeyi yapıyor.Yani bundan muzdarip olan tek kişi değilim ama etkilenmeden bir kısır döngüye kapılmadan kendimi sıyırmakta zorlandığımı hissediyorum ve bu stres yapmam gereken diğer işleri örneğin annelik,ev hanımlığı,hobilerim vb engelliyor.)
2:Hem etrafımdaki hem de zihnimdeki dağınıklıktan ve fazlalıklardan kurtulmak ve sade ama efektif bir hayat yaşayabilmek
3:Bedensel fazlalıklarımdan da kurtulabilmek ve tarzımı tekrar oluşturmak,tabii ön planda daha sağlıklı olabilmek.
4:Her anımı en iyi şekilde yaşayıp gerçekten tadını çıkardığımı hissedebilmek.(Artık daha sonrasını düşünerek kaçırdığım günler olmasını istemiyorum.Geriye baktığımda sadece endişe değil bir hayat yaşadığımı görmek istiyorum.)

Ama nasıl? İşte bu kısıma gelince hep takılıp kalıyorum.Büyük bir umut ve mutlulukla başladığım planlama aşaması takılıp kalıyor ve ilk adımı bulamıyorum.Ben de burayı bir tür fikir alışverişi mekanı olarak kullanabileceğimi düşündüm.Eğer benzer durumdaysanız ya da önerileriniz varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

Benim isteklerinden anladığım şey şu sen kendini sevmiyorsun ve beğenmiyorsun kendini sevip begenmeye başladığında her şey duzelecek

Benim isteklerinden anladığım şey şu sen kendini sevmiyorsun ve beğenmiyorsun kendini sevip begenmeye başladığında her şey duzelecek
Yorumunuzu görünce önce yanlış anlaşıldığımı düşündüm,çünkü kendimi ve şu an sahip olduğum şeyleri seviyorum sadece stres ve kafamdaki dağınıklığın bunları yeterince kaliteli bir şekilde değerlendirmemi engellediğini düşünüyorum.Ama sonra 3. maddede daha bariz olarak gerçekten görünüşümle ilgili hedefimin biraz öyle olduğunu fark ettim.Sağlıklı olduğum sürece tarzımı şimdi de oluşturabilir ve ertelemeyebilirim.Bu güzel bir aydınlanma oldu,bence kendini geliştirmek ve daha iyisini hedeflemek ile şu ana karşı negatif duygular oluşturmak arasında çok ince bir çizgi var ve görünüşümle ilgili bazen fark etmeden bu çizginin yanlış tarafına geçiyor olabilirim.Teşekkür ederim :)

Son birkaç gündür sadece artık daha iyiye gideceğimi düşünmek bile kendime güvenimi o kadar arttırdı ki inanılmaz bir biçimde gerçekten iyiye gitmeye başladı.Acaba olaylar gerçekten sadece benim bakış açımla mı ilgiliydi diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…