Hayatına birini almaktan korkmak ve duygu hissedememek

yerinevaramamisbirselam

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
96
39
Aslında içimi dökmek istedim biraz da önemsiz bir konu belki ama bazen düşünüyorum durup ve kafama takıldı. Yaşım genç henüz 20 yaşindayım ameliyathane teknikerliği okuyorum, bölümümü bitirip otopsi yardımcılığı kazanıp okumak istiyorum asıl hedefim olan. Yani kafamda birini bulayım çok mutsuzum böyle gibi bir düşünce yok ama uzun bir süredir hayatımda biri yok ve yeni birileriyle tanışmaktan, ilişkiye başlamaktan korktuğumu farkettim. Hayatımda tek bir kişi oldu cinsel duygusal her şeyi yaşadım ergenlik zamanları, tecrübe oldu olgunlaştırdı diyelim. Ama çevreme bakıyorum arkadaşlarım sürekli sevgili muhabbeti açıyor yok mu sende birşeyler vs diye. Hoşlantı ya cinsel arzudan fazlasını hissedemiyorum bir insana karşı. Biri yazıyor mesela tanışmak istiyor aynı üniversitedeyiz, korkuyorum ya ciddi birşey hissederse bu takıntıya döner kötü şeyler olursa vs diye. Sanırım son olan olayların da etkisi var bilmiyorum. Ben çünkü derin hisler besleyemiyorum ya da hayatıma birini dahil edince kısıtlanmış gibi hissediyorum. Ama biri olmayınca da yalnız hissediyorum o duygunun ilginin eksikliğini. Senelerdir karşıma çıkan herkesi geri çevirdim hayatımda biri var vs diyerek uzak dursunlar diye. En son üniversiteden bir arkadaş yemeğe çıkarmak istedi ama ağırdan aldım biraz kimseye güvenemiyorum. Sizce ben mi çok duygusuzum yoksa insanlar mı güvenilmez

E gayet haklısın. Ya yatak peşinde ya da ruh hastası çıkıyolar. Akışına bırakıp işini gücünü eline almanı tavsiye ederim. Yürüdüğün yolda istediğin gibi biri karşına çıkar

E gayet haklısın. Ya yatak peşinde ya da ruh hastası çıkıyolar. Akışına bırakıp işini gücünü eline almanı tavsiye ederim. Yürüdüğün yolda istediğin gibi biri karşına çıkar
Aslında tam tersi yatak peşinde olmayan kişiler var arkadaşlarımın hayatında. Ha uzun bir ilişki olursa güven olursa cinsellik tercihe bağlı birşey ama sevemiyorum kimseyi sanırım. Biri yemek teklif ediyor mesela ya da cıvık hareketler, şakalar midem bulanıyor. Ama sonra diyorum senelerdir herkesi itiyorum neden böyleyim ben diye

Aslında içimi dökmek istedim biraz da önemsiz bir konu belki ama bazen düşünüyorum durup ve kafama takıldı. Yaşım genç henüz 20 yaşindayım ameliyathane teknikerliği okuyorum, bölümümü bitirip otopsi yardımcılığı kazanıp okumak istiyorum asıl hedefim olan. Yani kafamda birini bulayım çok mutsuzum böyle gibi bir düşünce yok ama uzun bir süredir hayatımda biri yok ve yeni birileriyle tanışmaktan, ilişkiye başlamaktan korktuğumu farkettim. Hayatımda tek bir kişi oldu cinsel duygusal her şeyi yaşadım ergenlik zamanları, tecrübe oldu olgunlaştırdı diyelim. Ama çevreme bakıyorum arkadaşlarım sürekli sevgili muhabbeti açıyor yok mu sende birşeyler vs diye. Hoşlantı ya cinsel arzudan fazlasını hissedemiyorum bir insana karşı. Biri yazıyor mesela tanışmak istiyor aynı üniversitedeyiz, korkuyorum ya ciddi birşey hissederse bu takıntıya döner kötü şeyler olursa vs diye. Sanırım son olan olayların da etkisi var bilmiyorum. Ben çünkü derin hisler besleyemiyorum ya da hayatıma birini dahil edince kısıtlanmış gibi hissediyorum. Ama biri olmayınca da yalnız hissediyorum o duygunun ilginin eksikliğini. Senelerdir karşıma çıkan herkesi geri çevirdim hayatımda biri var vs diyerek uzak dursunlar diye. En son üniversiteden bir arkadaş yemeğe çıkarmak istedi ama ağırdan aldım biraz kimseye güvenemiyorum. Sizce ben mi çok duygusuzum yoksa insanlar mı güvenilmez

Canımın içi daha yirmi yaşındasın, ne bu acele? Hayatı bu kadar hızlı yaşamaya gerek yok. Daha yirmi yaşında olup, "senelerdir" kelimesini kullanman doğru değil. Hayatta hala çok tecrübesizsin, çok gençsin, düşüncelerin de aynı şekilde genç. Yaş aldıkça yeni insanlar tanıdıkça ilişkilerdeki doğruyu yanlışı öğreneceksin. Biraz kendine zaman tanı, arkadaşlarınla gez toz eğlen, kendine odaklan, illa hayatında biri olmasına gerek yok.

Aslında tam tersi yatak peşinde olmayan kişiler var arkadaşlarımın hayatında. Ha uzun bir ilişki olursa güven olursa cinsellik tercihe bağlı birşey ama sevemiyorum kimseyi sanırım. Biri yemek teklif ediyor mesela ya da cıvık hareketler, şakalar midem bulanıyor. Ama sonra diyorum senelerdir herkesi itiyorum neden böyleyim ben diye
Genel olarak böyle misin? Sadece erkeklere karşı mı ? Ben de insanlara mesafeliyim. Duygu körlügüm olduğundan şüpheleniyorum. Çok yakınlarım hariç.

Bence sen de çok seçici birisin. Yazı şeklinden anladığım kadarıyla düzgün ve eğitimlisin de. Ondan kimseyi beğenmiyor olabilirsin

Genel olarak böyle misin? Sadece erkeklere karşı mı ? Ben de insanlara mesafeliyim. Duygu körlügüm olduğundan şüpheleniyorum. Çok yakınlarım hariç.

Bence sen de çok seçici birisin. Yazı şeklinden anladığım kadarıyla düzgün ve eğitimlisin de. Ondan kimseyi beğenmiyor olabilirsin
Aslında şöyle hoşlantı ya da beğeni olabiliyor en fazla. Bu bazen takıntı oluyor bunun farkındayım. Yani sevgi diyemem aslında, kendimi tanıyorum ve bir süre sonra geçiyor. Bir dönem 3 senelik ilişkim vardı ama ergenlik ilişkisi ve çok kavga vardı travma gibi olmuştu o dönem zaten. 3 senenin sonunda sıkılıp bıraktım, gözyaşı bile dökmedim çok şaşırdım kendime. Evet bende senin gibiyim bazen duygu körlüğüm mü var diyorum ama acımasız duygusuz bir insanım diyemem. Sadece daha sakin soğukkanlı mantık yönü ağır basan bazen duygusal düşünsem bile en son mantığını dinleyen biriyim bölümümü de bu yüzden bilerek cerrahi alanda seçtim sağlık alanında. Farklı bölümden biri de bugün yemeğe davet etti bakarız teşekkür ederim diyip geçiştirdim

Daha 20 yaşındasın.kaç senedir nasıl birilerini itiyor olabilirsin ki.

Daha 20 yaşındasın.kaç senedir nasıl birilerini itiyor olabilirsin ki.
Erken yaşta hayatıma biri girmişti sadece.Uzun süreden ziyade duygu hissedemediğimi de farkettim bir insana olan hislerim ya takıntı oluyor ya da beğeni. Ondan öteye gidemiyor. Konuştuğum flört ettiğim biri olur mesela ciddi hisleri ya da sevgi duygusu vs oluşursa direkt bitiriyorum o kişiyle ilişkimi ve iletişimimi. Kaçıyor gibiyim ama neden böyleyim bilmiyorum

Son düzenleme:
20 yaşındasin ve uzun suredir hayatında biri yok - uzun süre biri olmaması 20 yaşında biri için normal değil mi ? Ben mi çağın çok gerisinde kaldım acaba ?

Duygusuz olmak korumaz daha çok genç yaşınız duygularınız var sadece incinmek zarar görmek istemiyorsunuz bu çok anlaşılabilir.Fakat yaşamak ölüm riskini sevmek sevilmeme riskini güvenmek aldatılma riskini göze almaktır.Yoksa hayatı yaşayamszsinizki sadece izlersiniz.Ayrica kimsenin sizi uzmeyecegini aldatmayacagini söyleyemem bu olabilir.Onemli olan bunlar olduğunda mantığımi dinleyeceksiniz kalbimi.Mantigi seçin hep hayatda kalp onsuz ise yaramaz.Hatalar yapın hepimiz yaptık yapabiliriz.Yalniz hatalar çok büyük olmasın hep bir dönüşü olsun.Bir hatayı anladiginiz an dönün.Kendinize yalan söylemeyin beni Kandıra bilirsiniz ama kendinizi kandirmaniz imkansız.Kimseyi düzeltmeye çalışmayın.Hepimizde iyi yönler var kötü yonler var sizdede var belki sizede güvenilmez der bir gün biri.Her zaman kendinize güvenin ne iltifat ne insanların eleştirileri sizi çok etkilemesin art niyetli insanlar size saldıranlar yada sizi sevenler hep olacak hayatınızda hepsine pay bırakın.Onemli olan her zaman iç gücünüz huzurunuz.Bu arada kariyer yolunda başarılar dilerim zor bı meslek

X