Hayatım berbat ilerliyor nasıl düzeltirim?

I love cats

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2018
400
66
Ben birkaç gün önce sormuştum ilişkim bitmişti o başkasıyla vs demiştim.Bu olay üstünden aylar geçti o atlattı ama ben kendimi yemek yemeye vurdum sürekli yiyorum ve aşırı kilo aldım.Hayatıma yanlış insanlar sokuyorum sürekli depresif takılıyorum neden bilmiyorum belkide sürekli yemek yediğimden ama engel olamıyorum.Sanki kendime ceza veriyormuşum gibi.Nasıl düzelebilirim ?

Ben birkaç gün önce sormuştum ilişkim bitmişti o başkasıyla vs demiştim.Bu olay üstünden aylar geçti o atlattı ama ben kendimi yemek yemeye vurdum sürekli yiyorum ve aşırı kilo aldım.Hayatıma yanlış insanlar sokuyorum sürekli depresif takılıyorum neden bilmiyorum belkide sürekli yemek yediğimden ama engel olamıyorum.Sanki kendime ceza veriyormuşum gibi.Nasıl düzelebilirim ?
Kendine sürekli meşgul olacak şeyler bul. Bir dakika bile boş kalma.

Bilgisayar oyunları..
Hem dil öğrenmeye faydalı oluyor hem de kafanı bosaltiyorsun.
Ben daha önce oyun oynamaminin cok çocukça olduğunu dusunurdum.
Outlast'i oynadiktan sonra fikrim değişti.
Denemelisin.

kendini meşgul edecek etkinlikler bulmalısın, inan etkisi oluyor. hevesin olmayabilir şu sıralar ama kendini zorla.
insan boşta kalınca daha fazla dibe çöküyor.
psikolog desteği de imkanın varsa işe yarar.

açık havada yürüyüş ya müzik dinle aşırı yemek istediğinde salatalığa dadan hatta yoğurda kekik nane koy sos yap salatalığı uzun uzun kes yoğurda bandıra bandıra ye :)) netflxte oh my venüs dizisini izle :)))

İmkanın varsa terapi al, yine imkanın varsa spora başla bütün hırsını spor aletlerinden çıkar. Çok iyi geliyor 👍

X