Hayata dair hersey bu günlükte

Yildiztozu16

Yorgun ama umutlu
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2017
1.055
1.435
35
Taze anneyim 13 aylik oglusum var.simdilik ev hanimiyim kpss 2018e hazirlaniyorum ayni zamanda diyet yapiyorum ve ev islerini duzene sokmak istiyorum dini vazifelerimi yerine getirmeye calisiyorum daha da duzenli yapmaknistiyorum bunlarin yaninda kocami ve cocugumu da ihmal etmemek istiyorum.iste burda da devreye kk giriyor burda kendi capimda bi gunluk tutacagim hepsini kapsayan hatta yeri geldiginde pratik tarifler bile paylastigim bi gunluk.isterseniz benimle beraber gunluk tutun isterseniz yorum yapin hepsi kabulum.hepinizi beklerim sohbete

Bugun cok pratik bi tarif paylasmak istedim
Borek tadinda tuzlu kek
2 orta boy patates
1 kuru sogan
2 orta boy havuc
2 yumurta
Un
1 paket kabartma tozu
1 su bardagi yogurt
1 cay bardagi sivi yag
Tuz kirmizi toz biber kimyon
Havuc ve patates rendelenir sogan yemeklik dogranir butun malzemeler karistirilir un kivami koyu kek gibi olacak.yaglanmia borcama dokulur uzerine susam corekotu serpilir onceden isitilmis 180 derece firinda 35-40dk uzeri kizarana kadar pisirilir.oglum da cok severek yiyor bu keki isterseniz tam bugday unuyla yaparak bebekler icin daha saglikli bi hale getirebilirsiniz.afiyet olsun :)

Bugun heryer silindi supuruldu tozu alindi oglusu da uyuttum yikanan camasirlari asip koca gelene kadar kpss vakti.tarih calisacagim islahatlar donemindeyim

Konu calisildi+128 soru cozuldu.bugun esim isten gelirken cok guzel bir buket cicek almis bana bugun dogum gunumdu hediyesini almisti cicegi hic beklemiodum musmutlu oldum...kendime not su mutfagi topla da yat bi gun de yaaa

Ev isleri
Bugun yapilacak ev isleri listem
-makine bosaltilip mutfak toplanacak
-yemek yapilacak
-kuruyan camasirlar toplanacak utulenmeyenler kaldirilacak
-renkliler yikanacak
-tuvalet temizlenecek
-banyo temizlenecek

DIYET
baslangic 85.6 - guncel ???-hedef 65
Diyete baslarken 3 hedef koydum kendime ilk hedef aralik 1 de 75 kilo olmak sonra mart 1 de 70 ve haziran 1de de 65 boylelikle yaza fit baslayacagim insallah.bugun tartilip gunceli yazamadim tartimin pili bitmis yarin onu da ekleyecegim
Menulerim
Kahvalti
2 yumurtali peynirli omlet
3 yesil zeytin
Oglen
Sutlu sekersiz turk kahvesi
1 kucuk dilim patatesli kek(malesef)
Aksam
1 porsiyon ispanak yemegi
3 kasik yogurt
1 porsiyon bol yesillikli fasulye piyazi

Su 2 lt icildi halen iciliyor
Spor yapilmadi

KPSS
Gun boyu firsat buldukca tarih islahatlar konusu calisildi.oglus uyudu simdi calismaya devam.

Canım benimde 13 aylık bi kızım var 6 aylıkta hamileyim ev işlerini benimde düzene sokmam lazım Bi an geliyor her yer dip köşe beceriyorum bi an mutfağı toplamayı canım istemiyor yarın kapsamlı bi temizlik yapıcam bide ge,en hafta haftalık menü oluşturup alışverişimi fln ona göre yapmıştım her gün ne yapacağım belliydi bu hafta içinde menü oluşturmam lazım yarın pazar var

Hayirli olsun canim saglikla kucagina almayi nasip etsin Allah senin durumun daha zor benden.beni de surekli aklimdaki kpss bagliyor malesef.dedigin gibi gun geliyor ev piril piril bazense hicbir sey yapasim gelmiyor.birbirimizi toparlayabiliriz bu topikle.haftalik menu yapmak hosuma gitti yemek yapmaktan cok gunluk ne yapacagim dusuncesi insani daha cok yoruyor.herseyi bi plana sokmak lazim kisaca :)

EV ISLERI
-makine bosaltilip mutfak toplanacak+++
-yemek yapilacak+++
-kuruyan camasirlar toplanacak+++
-utulenmeyenler kaldirilacak+++
-renkliler yikanacak+++
-tuvalet temizlenecek+++
-banyo temizlenecek+++
Bugun mutfagi da temiz biraktim

EV ISLERI
bugun hava kapali olunca hicbir sey yapasim yok ama el mahkum
-makineyi bosalt
-evi toparla
-havlulari yika
-balkonu yika
-kuruyanlari katla kaldir
-camlarin onunu sil
-kitapligi duzenle

Canım bugün kafamda çok şey vardı sabah banyoyu çamaşır suyuyla temizledim pazara gittim belime çok yoğun ağrı girdi pazarda sadece yemek yaptım yarın iyi olursam inşallah başlıcam sen yazdıklarını yapabildinmi

Gecmis olsun dikkat et sen 2 canlisin hatta bi de minigin var 3 canli sayilirsin.ben hallettim aynen sirf buraya yazdim diye yaptim ben de yoksa hic yapasim yoktu sabah bi gazla kalkip yazinca sonra kendimi yapmak zorunda hissediyorum iyi oluyor morsincap

EV ISLERI
-makineyi bosalt+++
-evi toparla+++
-havlulari yika+++
-balkonu yika-yerine mutfagi supurdum+++
-kuruyanlari katla kaldir+++
-camlarin onunu sil+++
-kitapligi duzenle+++

Az önce nevresimlerimi değiştirdim.
  • Sabahtan çamaşırlar yıkanıcak
  • tüm ve süpürülecek
  • Bütün yerler silinecek
  • Salon oturma odası ve yatak odasındaki mobilyalar ve aksesuarlar silinecek
  • Mutfağın balkon camları ve penceresi silinecek
  • Vestiyer silinecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…