Hayat hikayemi okuyun ve bana akıl verin

Annem öldüğünde aklımda o ana dair kalan görüntülerden biridir küpeleri ...

Ne çok severdi onları diye , son kez vedalaşıp öperken çıkarıp kulağıma takmıştım .

Ha niye yazdım bunu ?

Tektaşmış , yüzükmüş ... her bir ayrıntı , bir hikaye ile aklımızda takılı kalabilir .

Gebeliğe gelince ...7 ay yazmaz 4 ay yazardı , 3 yazar 2 yazardı ... ne bileyim ben her şeyi düşündü de bir bunu mu düşünmedi ?

Yazım dili ? Bende severim süslü anlatımı , acıyı da ... sevinci de öyle yalın yazamam .

Neyse .

-------------------

Hayaldunyasindakiruh istersen her şeye sıfırdan başlarsın .

Hiç bir şey ölüm gelene kadar geç değil bu hayatta .

Biraz cesaretle , biraz umutla .

Bırak bu isleri devlet şu işleri diyorum sadece sana. Çok gördük sizin gibi hayalperestleri. Bir insan yaşadığı böyle korkunç olayı bi senaryo gibi anlatamaz. Üstelik günümüz şartlarında ve az çok bilgi sahibi olduğumuz bu konularda 7 ay hamile olmadığını bilmemek gerizekalılik demek. Durumu da iyi olan biriymissin üstelik hade gün ışığı görmez etmez yerde büyüsen dicem şartlar anlamamis oda bi Mukabeledə. Yanii bizi yeme kekini ye. Kesinlikle sahtesin.

Kadin dogum uzmaniyim. Sadece uzmani oldugum konuda yazacagim.

Doguma 1 hafta kala hamileligini farkeden 2 hastam oldu. 7. ayda farketmek sandiginiz gibi imkansiz falan degil.

Kadin dogum uzmanina sordugunu ve imkansiz cevabi aldigini yazan uyeyi kiniyorum. Bana gore sizin yalan soyleme ihtimaliniz daha yuksek. Hastanede calisan herhangi biri son haftalarda farkedilen hamileliklere sahit olmustur.

Bilmedigimiz konularda atip tutmayalim.

Not: Konu sahibinin anlatimi 18 yasindaki biri icin cok iyi degil, sizlerin anlatimi koca koca kadinlar icin cok kotu.

Birşeyleri tam manasiyla acikliga kavuşturmak için bazen bilim tek başına yetmiyor..."asla olamaz" dedigimiz şeyler de olabiliyor bu dünyada... Bilmedigimiz daha neler neler vardir kim bilir...
Babamin ölümünü oturup yazmaya kalksam ben de böyle edebi sekilde süsleyerek yazardim ama bu kadar ayrintiya giremezdim galiba cünkü 13 sene gecmis cogu sey zihnimde silindi.
Konu sahibinin acisi daha taze oldugu icin hatirliyor olabilir...

Off ya bu saatte bütün yorumlari okudum intihar ölüm rigor mortis adli tip kesin rüyalarima girecek

Ya inanmayan yazmasın arkadaş kendileri iki cümle yanyana getiremez millete çok süslü yazmışsın der. Problem sizde kendiniz bir problemi anlatırken o kadar basit yazıyorsunuz ki karman corman kim ne demiş anlaşılmıyor. Ne o yoksa kıskandıniz mi kızın kalemini?

Size kendi hayatımla ilgili 5-10 tane korkunç olayı roman şeklinde anlatabilirim
Zor bir şey değil
Biraz yeteneği olan bir insan için 10 dakikayı almaz.

Ek: eğer insanlar korkunç/etkileyici anlarını böyle anlatamasalardı otobiyografik roman diye bir tür ortaya çıkmazdı

3.5 ay önce anneniz vefat ediyor.
7 aylık hamilesiniz. Doğum yapıyorsunuz.
Hangi ara evlendiniz? Hangi arada bebek oldu da eşin ailesi ile kavgaya başladınız?
Hiç inandırıcı bir hikaye değil.

Aynen! Bir moda çıkarttılar mune kooş suçluyu yakala.Konu ya da konu sahibinden çok şu mune gel diyenler banlanmali aslında, gereksiz kalabalık yapıyolar..

Aslında söylenen onca hakaret ve ön yargılara cevap vermemeye karar vermiştim dün. Bugun son kez göz atmak istedim.. forumda bilgi sahibi insanlar gördüm,ve yaşadıklarımın gerçekçiliğini kanıtlar biçimde uğraşa girdiklerini görmek birazda olsa dün yaşananların üstünü örttü..Ben,hayatım boyunca yazımda da belirttiğim üzere annemin sürekli bir intihar teşebbüsüne meyili ile yaşadım.Tahmin edersiniz ki aslında ölümü bizde soru işareti bırakmamıştı.Daha kafam ermez iken annemin içtiği onca hapla hastaneye kaldırılışlarını,kendisini odaya kapadığı zaman sabahlara kadar kapısında nöbet tuttuğumu bilen biriyim.Siz sanıyorsunuz ki böyle şeyler hiç kimsenin başına gelmiyor.Fakat tüm bu acılar gerçek.Ortada ölmüş birinden söz ediliyor, en azından ölüye saygınızın olmasını beklerdim.Yazı tarzımdan 'Böyle şeyler yaşayan bu tarzda yazı yazamaz ' gibi yorumlar gördüm.İnanın ben buraya tüm hayatımı yazacak olsa idim belki daha da tartışmalı bir ortamda bulabilirdim kendimi.Çünkü ben küçük yaşımda eve gelen icraları da gördüm , ölümleri ve dağılışlarıda. Tüm bu acıları yaşamış biri olarak,sanırım tüm herşeye o kadar dayanıklı oldum ki,yazı tarzım size soğukkanlı gelmiş olabilir.Sizide anlıyorum. Benim yaşımda biri tırnağı kırılsa ağlar , köpeğinin ölümüyle psikolojik tedaviler görürken benim bunca şeyi yaşamış olabilmem size imkansız gelmiş olabilir.Ama unutmayın ki bir insanı yaşı değil,yaşadıkları olgunlaştırır.Ayrıca tedavi almaya önümüzdeki hafta başlayacağım,ki zaten annemin ölümünden sonra 2 kez görüşmeye gitmiştim.Aslında ben tüm bunlara alıştım,sadece yalnızlığıma alışamadım.Foruma üye olmamın yegane temeli buydu.Lütfen eleştirirken bir daha düşünün.Çünkü ben annemi kaybetmeden önce bunları hep başkasının yaşayabileceğini sanıyordum..unutmayın size imkansız gelen, bir gün sizinde başınıza gelebilir.Yinede siz sağlıcakla kalın,geri kalan herşey içinde teşekkür ederim...

Bende tam insanı yaşadıkları olgunlaştırır yazacaktım ki kendinizi çok güzel ifade etmişsiniz. Lütfen terapiye düzenli gidin ve inş. Bundan sonra hayatınız güzelleşir. İstediğiniz hayatı bebeğinizle beraber yaşarsınız. Ne olaylar oluyor şu dünyada herşey insanlar için lafı çok doğru bence. . .

Bir belgeselde izlemiştim. Karı koca paraşüt eğitmeni, birgün atlayış yaparken kadının parasututam açılmıyor. Eşi yetişmeye calissada çok faydalı olamıyor. Kadın yere öyle bir şekilde çakılıyor ki ölmüyor ama tüm kemikleri kırılıyor. Meğer 6 haftalık hamile aynı zamanda ama o bebeğe de hiçbirşey olmuyor. Aylarca hastanede tedavi oluyor ve o çocuğu dünyaya getiriyor. Mucize denen şeyler de var hayatta küçük yazınızda hamileliginizi anlamamakta bunun gibi birşey

Siz yazmaya devam edin. Elbet yardımcı olacak birileri bu forumda vardır.

'Yaşadıkların çok üzücü. Ama hemen pes etme. Gencecik yaşta anne olmuşsun. Ablam ve eniştem var demiştin. babam var demiştin. Onlarla bağlarını güçlendirmek için birşeyler yapabilirsin. Dışarıdan okuyabilirsin. Çok zor elbette çocuk ile hayata tutunmak için ama bir gayen olursa, belki bu tür yanlnızlığından da kurtulursun.

Yıllar önce lisede okuyan, çok başarılı bir evladı olan bir arkadaşım da oğlunu bu şekilde dubleks evinin kapısında bulmuştu. Bu acı gerçekten büyük. Onunla konuşurken bana 'Yaşayacağım tabii ama nasıl ki ağaç dallarından biri kesilse tek dalla da olsa yaşarsa ben de öyle devam edeceğim.' demişti. Ertesi yıl bir çocuğu daha olmuştu. Allahta sana yaşam sevinci olsun diye bu yavruyu vermiş. Ona sarıl.

Cnm belgeselin adı neydi izlemek istedim lütfen adını yazar mısın Google'a baktım bulamadim

Ben sana inandım ve dün uzunca bir yorum yazmıştım.
Hiç ilgilenmedin önemli değil ama özellikle inanmayanları ikna etmek için yoğun bir çabaya girmişsin. Buna hiç gerek yok. Yaşadıkların çok acı ve burda ne teselli ne de çözüm bulabilirsin.
Çünkü günümüzde ölümler kayıplar o kadar sıradanlaştı ki çoğu insanın umrunda bile olmuyor insanların ne yaşadıkları.
Hele ki tanımadıkları insanların hikayelerini kurgulanmış hikaye gibi görenler çok.
O yüzden eşin, baban ve doktorla çözebilirsin ancak sorununu.
Zaten tedaviye de başlamışsın sakın aksatma derim.
Allah yardımcın olsun.

Konu inanıp inanmamakta değil ablacım, genel olarak söylüyorum sadece bu konu için değil, konu sahteyse kiblemek lazım, inanılmayan her konuda yazılıyor sahte diye ama konu gerçek çıkıyor, bu sefer konuya sahte yazanların yorumu okunup gerçekliği sorgulanmadan bizi kandırmış yorumlarıyla konu kaynıyor. Konuyu açan kişi yıpratılıyor.

Aynen! Bir moda çıkarttılar mune kooş suçluyu yakala.Konu ya da konu sahibinden çok şu mune gel diyenler banlanmali aslında, gereksiz kalabalık yapıyolar..
En temizi KiB yapmak aslında, konu gerçek değilse gereken yapılıyor, ki gerçek mi sahte mi tereddüt ettiğim üyelikleri yönetime paslıyorum, bir iki kişi sağolsun kiblemiş, yönetime yönlendirdim kibleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…