Hayat boyle birsey mi ?

zy90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2024
14
1
34
Hanimlar merhaba. Ulkemizin guncel ekonomisi ortada. Kari koca fena kazanmayan, kirada oturmayan, arabasi olan, borcu harci olmayan aileden birkac daire kalacak ciftiz. Bu zamana kadar hep kenara altin attik. Yaklasik 450gr altinimiz var. 10 bin dolar da dovizimiz. Gelen maaslar disinda bi tl'miz yok. Yavrumuz okula baslayacak, ozel okula yazdirdik. Haliyle artik birikim yapamayacagimizim kanaatine vardik. Ama sukur birikim disinda birseyden kismiyoruz. Sadece eskisi gibi bu ayda su kadar gr alayim yok, tum gelirimizi harcamak zorunda kalmaya basladik. Ama elhamdulillah iyiyiz. Allahtan zamaninda cocuk dogmadan ve kucukken kenara az maz biseyler atabilmisiz diyorum. Baska insanlar neler yapiyor merak ediyorum. Hayat zaten boyle birsey mi ?

Son düzenleme:
Hayat böyle bi şeyse benim yaşadığım şeyin adını birinin koyması lazım. Netleştirelim bu konuyu lütfen

Bu doyumsuzluk nasil bir sey anlamadim. Kolay gelsin size.
Birikim yapamadim diye uzulecekseniz cocuk yapmayip altin almaya devam etseydiniz keske 😄
Kesinlikle çok haklısın millet ev almak için birikim yapmaya çalışıyor zaten. Arkadaşın yediği önünde yemediği arkasında bir de vah vahlanıyor. Yazık vallahi bu şükürsüzlük

Biz de ev sahibi bizi çıkartmak için ne tür planlar peşinde acaba diye düşünüp duruyoruz, çok şükür Elhamdülillah 😌

Kesinlikle çok haklısın millet ev almak için birikim yapmaya çalışıyor zaten. Arkadaşın yediği önünde yemediği arkasında bir de vah vahlanıyor. Yazık vallahi bu şükürsüzlük
Namaz kilan sukur bilen biriyim. Allah bu devirde herkesin yardimcisi olsun. Birgun annem cocuguma bakamaz duruma gelirse isten cikmak zorunda kalirsam tek memur maasiyla gecinemeyiz. Kenardaki parayi yok etmek durumunda kaliriz. Hayatim sadece yazdiklarimdan ibaret degil.

Hanimlar merhaba. Ulkemizin guncel ekonomisi ortada. Kari koca fena kazanmayan, kirada oturmayan, arabasi olan, borcu harci olmayan aileden birkac daire kalacak ciftiz. Bu zamana kadar hep kenara altin attik. Yaklasik 450gr altinimiz var. 10 bin dolar da dovizimiz. Gelen maaslar disinda bi tl'miz yok. Yavrumuz okula baslayacak, ozel okula yazdirdik. Haliyle artik birikim yapamayacagimizim kanaatine vardik. Ama sukur birikim disinda birseyden kismiyoruz. Sadece eskisi gibi bu ayda su kadar gr alayim yok, tum gelirimizi harcamak zorunda kalmaya basladik. Ama elhamdulillah iyiyiz. Allahtan zamaninda cocuk dogmadan ve kucukken kenara az maz biseyler atabilmisiz diyorum. Baska insanlar neler yapiyor merak ediyorum. Hayat zaten boyle birsey mi ?
Ayy bu kadar birikim bilginizi niye yazdınız anlayamadım.
Konu başlığının altına bizler de maaşımızı ve mal varlığımızı mı yazalım?
Keşke mal beyanı bildirim formu da koysaydınız.
( Not: Bunları yazmanız bana görgüsüzlük gibi geldi 🤣🤣🤣)

Son düzenleme:
Namaz kilan sukur bilen biriyim. Allah bu devirde herkesin yardimcisi olsun. Birgun annem cocuguma bakamaz duruma gelirse isten cikmak zorunda kalirsam tek memur maasiyla gecinemeyiz. Kenardaki parayi yok etmek durumunda kaliriz. Hayatim sadece yazdiklarimdan ibaret degil.

Ee Siz zor zamanda da kenardaki paradan gitmesin istiyorsunuz. 😄 o zamam kenara sonsuz para koymaniz lazim. 😀

Hanımefendi biz kirada oturup tek memur maaşıyla geçiniyoruz. Allah'a şükür eviniz malınız var. Ayrıca Namaz kılmakla şükür bilmek aynı şey değil. Çok var namaz kılıp hep bana rep bana diyen Türkiye'de . Size tavsiyem aklınıza bu düşünceler geldiğinde etrafınızda sefalet endeksi altında yaşayanlara görüp Rabbinizin size verdikleri için şükretmeniz. Zira yazdıklarınız şakaysa komik değilse daha komik.

Ee Siz zor zamanda da kenardaki paradan gitmesin istiyorsunuz. 😄 o zamam kenara sonsuz para koymaniz lazim. 😀
Evet emek kolay verilmiyor ama kolay kaybediliyor. Vardiyali calisip yavrumun cogu anina tanik olamadim. Ve hala olamiyorum. Yarin okula baslayacak ve ilk gununde yaninda ben yerine annem olacak. Babasi da olamayacak. Cunku emek verip calisiyoruz. En azindan ileride rahat yasatabilelim istiyoruz.

Altın gümüş ekim kasım gibi faiz indirimiyle düşecek. Hisseler artacak. Ben olsam satar hisse alırım. Ama bu benim. Siz sakın benim dediğimi yapmayın. Yatırım tavsiyesi değildir.
Bu kadar abartmayın. Kira yok bir şey yok geçinirsiniz.

Evet emek kolay verilmiyor ama kolay kaybediliyor. Vardiyali calisip yavrumun cogu anina tanik olamadim. Ve hala olamiyorum. Yarin okula baslayacak ve ilk gununde yaninda ben yerine annem olacak. Babasi da olamayacak. Cunku emek verip calisiyoruz. En azindan ileride rahat yasatabilelim istiyoruz.

Ee Turkiyede herkes boyle yasiyor zaten çok çoook zengin degilse.

Ee Turkiyede herkes boyle yasiyor zaten çok çoook zengin degilse.
Ben de zengin degilim. Babamdan kalma 4 katli apartman var. Birinde ben birinde annem oturuyor. 2 daire kirada ama ac gozlu degiliz insafliyiz. Daire basi annemin aldigi kira 10 bin tl. 7binden 10bine cikarttik bu ay. Bu kadinin babamdan emeklisi ve 2 kira geliri var. Benden baska kimsesi yok. Benim de ondan baska. Birgun isteyken anneme birsey olsa anneme ayri evladima ayri uzulecegim. Ben gelene kadar ortada kalacak kucucuk cocuk. Anneme canim feda. O hastalansa gozumu kirpmadan birikimi bozar tedavisine harcarim ve kenardaki birikim ucar gider. Gozunuze cok gelmis olabilir ama degil.

Altın gümüş ekim kasım gibi faiz indirimiyle düşecek. Hisseler artacak. Ben olsam satar hisse alırım. Ama bu benim. Siz sakın benim dediğimi yapmayın. Yatırım tavsiyesi değildir.
Bu kadar abartmayın. Kira yok bir şey yok geçinirsiniz.
Sizce dovize ne olur bu konuda bilginiz var mi ?

Off bir de bayıl istersen Feriha diyesim geldi ben kaçar. Allah'a emanet.

Kira derdi yoksa, tüm gelirinizi iki maaşla bu şekilde harcamamanız gerekir. Galiba tek çocuk var. En azından 2-3 gram altını alabilirsiniz iki maaşla.
Kira yok evet ben babamdan kalma dairede yasiyorum. Ama anneme kiyamiyorum annemin tum masraflarini karsiliyorum. Ayni apartmandayiz. Kadinin en dusuk duzeyde emeklisi var ve cok az kira geliri var. Zaten senelik 2 evin 4 aylik kirasi vergiye gidiyor. Sukur bilmiyor musum ya beni milyoner sandilar :)

X