Hava makinesi nebulizator gerekli mi?

Gif

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Eylül 2022
2.368
4.405
39
11 yaşında oğlum var. Zaturre dendi. Daha büyük çocuk Hastanesi'ne yönlendirdi çocuk doktoru. Orda iğne verdi. Birini ricamizla serum olarak bu akşam verdiler. Bir de hava alacak dedi. Ama havayı orda vermediler. Eczaneden de sordum bana fiyatı yüksek geldi. Gerekli bir şey mi alayım mı? Yani fiyatından ziyade 3 kez kullanılacak sonra öyle kalacak. Gereksiz gibi geldi bana. Bir de acilde neden verilmiyor sinir oldum biraz. Bu tarz cihazlar daha kronik hastalıklar için değil mi.

İlaçları eczaneden alıp hergün acile gidip alabilirsiniz havayı fakat bu tarz seyler yasıyorsa oğlunuz evde olmalı..Acilde olması lazım bize de cunku ya hergun gıdın dedıler ya da makınayı alın dedıler bız aldık kı ılk dozunuda hastanede acilde almıstı..Baska acilde vardır belkı..

İlaçları eczaneden alıp hergün acile gidip alabilirsiniz havayı fakat bu tarz seyler yasıyorsa oğlunuz evde olmalı..Acilde olması lazım bize de cunku ya hergun gıdın dedıler ya da makınayı alın dedıler bız aldık kı ılk dozunuda hastanede acilde almıstı..Baska acilde vardır belkı..
İlk kez geçirdi. İlk dozu en azından acilde neden vermediler onu anlamadim. Makineyi almak istemiyorum açıkçası. Yarın iğne için tekrar acile gideceğiz zaten. Eğer o şekilde oluyorsa. Sadece 3 kez kullancaz

Astım vb gibi ne bileyim uzun süreli kullanım olsa tamam da. Sırf bunun için makine almak istemiyorum. Bir de evde yer işgal edecek. Çok sağolun bilgi için. Yarın iğne vurulurken sorayım acile. Orda vermezlerse alırım artık makineyi

Astım vb gibi ne bileyim uzun süreli kullanım olsa tamam da. Sırf bunun için makine almak istemiyorum. Bir de evde yer işgal edecek. Çok sağolun bilgi için. Yarın iğne vurulurken sorayım acile. Orda vermezlerse alırım artık makineyi
Aile hekimliğine de sorabilirsiniz . Eğer varsa maske ve ilacınızla birlikte gidersiniz.
Çok geçmiş olsun

Bebek mağazalarında bunların ufak versiyonu var. Ben ne olur ne olmaz diye almıştım. Öksürüğünde bile sf koyup kullanıyoruz arada sırada.

Bebek mağazalarında bunların ufak versiyonu var. Ben ne olur ne olmaz diye almıştım. Öksürüğünde bile sf koyup kullanıyoruz arada sırada.
O gereksiz dedi bana doktor ya onu yaoacağına ketılla su kaynat daha çok işe yarar dedi.

• Beğen
Reactions: Gif
Bu şekilde bir kez hastalanmıştı kızım. Aile hekimimizin varmış ödünç vermişti.

• Beğen
Benim bebişler ufak olduğu için almıştım ama siz 3 kez kullancaksınız diye tabikide almayın . Acile gidin evde makinem yok diyin illaki hava makinesini kullandırırlar. Kiralayadabilirsiniz makineyi

• Beğen
Benim bebişler ufak olduğu için almıştım ama siz 3 kez kullancaksınız diye tabikide almayın . Acile gidin evde makinem yok diyin illaki hava makinesini kullandırırlar. Kiralayadabilirsiniz makineyi
Yarın sabahten gideyim acile. Kullandirmazlarsa o zaman alırım artık. Kiralama nerden oluyor.

Oğlum çok kötü olduğu için almıştık ki hastanede bir kere yapmışlardı. Sonrasında ben ve eşimde hasta olduğunda kullandık. Annemde kronik öksürük vardı ona çok iyi gelmişti. Sadece çocuklar yada bebekler kullanmıyor onu.

Acilden aldık havayı. İlacimizla birlikte gittik sorun olmadı. Çok da gerekli değil diye yorum yapan doktorlar da oldu. Yine de günde iki kez 3 gün aldı hava. Kontrolünde sorunu devam ettiği için antibiyotik şurup ile devam ediyoruz. Ciğer biraz açılmış ama hala devam ettiği için suruptan devam. Havayı bugün bir kez tıkandığı için tekrar aldık. Onun dışında kontrolündeki doktor gerek yok dedi.

Acilden aldık havayı. İlacimizla birlikte gittik sorun olmadı. Çok da gerekli değil diye yorum yapan doktorlar da oldu. Yine de günde iki kez 3 gün aldı hava. Kontrolünde sorunu devam ettiği için antibiyotik şurup ile devam ediyoruz. Ciğer biraz açılmış ama hala devam ettiği için suruptan devam. Havayı bugün bir kez tıkandığı için tekrar aldık. Onun dışında kontrolündeki doktor gerek yok dedi.
Hava olarak sadece ventolin fizyo veriliyorsa evet acilde devam eder lakin ant olarak nebulla verilen ilaçlar var.
Ağız ve hava yoluyla düzenli kullanım çok önemli hatta nebul cihazı bence her evde olmalı.
Anlaşılan size pek doğru bilgi verilmemiş bu konuda ya da doktor tek yoldan tedaviyi uygun bulduğu için sanki ihtiyaç olunca tıkanınca alınır gibi algılamışsınız, bu yanlışı konuyu okuyan biri olur diye düzeltmek istedim.

Hava olarak sadece ventolin fizyo veriliyorsa evet acilde devam eder lakin ant olarak nebulla verilen ilaçlar var.
Ağız ve hava yoluyla düzenli kullanım çok önemli hatta nebul cihazı bence her evde olmalı.
Anlaşılan size pek doğru bilgi verilmemiş bu konuda ya da doktor tek yoldan tedaviyi uygun bulduğu için sanki ihtiyaç olunca tıkanınca alınır gibi algılamışsınız, bu yanlışı konuyu okuyan biri olur diye düzeltmek istedim.
Kronik hastalıklarda bu şekilde olabilir belki. Bizimki akut. Havaya devam etmeye gerek görmedi doktor. Bugün futbol oynadığı için anlık tıkanma yaşadı diye biz kendimiz götürmek istedik. Bize sadece ventolin verilmişti.

Evde kalabalığa tahammüllüm yok artık. Bu şekilde pek hasta olmazlardi genelde. Hatta bu hasta olan oğlumun bağışıklığı falan iyidir. İyi beslenir yemek seçmez. Nasıl olduysa bu kadar hasta oldu. Küçük de boğaz enfeksiyonu falan olur. İlk kez havaya ihtiyacımız oldu. O yuzden almak istemedim.

Ufak makineler var trendyolda falan bakabilirsiniz. Herkes de cok memnun. Bence ondan alin elinizde dursun koca makine almaktansa.

X