Hatırlamadığım annemi çok özledim.

Duygusal olarak bosluktasınız, duygusal açlık içindsiniz.. Boşanma ya giden bir yoldasınız yanlış anlamadıysam, maddi olarak sizi ayakta tutacak işlere ve uğraşılara öncelik vermeniz daha faydalı olacaktır,gerçi buna göre ayarlama yaptığınızı yazmışsiniz.. Hayatın gerekliliklerini ve sorumluluklarinizi yerine getirmeye çalışırken size nefes alacak alan kalmamış.. Manevi anlamda yükünüz var, bu yük sırtınızda kaldıkça ağırlığını daha fazla hissedeceksiniz, yipranacaksiniz.. Başta bahsettiğiniz olumsuz özellikler ne yazık ki aile içerisinde yetişirken eksik kalan şeylerden kaynaklanıyor, yetişkinlikte de bunun mücadelesini veriyoruz. Önce kendiniz, sonra da evlatlarıniz için iyileşmek zorundasiniz. Önce bı silkelenip kendinize gelin, çok değerli olduğunuzu hatırlayın sürekli.. olumsuz özellikleriniz için psikolog desteği alabirsiniz, faydasını göreceksiniz..Çocukların babaları veya akrabalar ile sorumluluk paylaşın, birkaç saat de olsa onlara bırakın, siz yalnız da olsa bı kahve içmeye çıkın, yürüyüş yapın veya sevdiğiniz birini ziyaret edin. Mesele tek başınıza nefes alabilmek.. Ablaniz, arkadaşiniz veya komşunuz, akrabanız yok mu? Annenin yerini hiç kimse tutamaz, basınız sağ olsun ama annenizden görmek istediğiniz o şevkat ve sıcaklık duygusunu evlatlarıniz da aynı şekilde sizden görmeye hasretler, kendinizi iyilestirmeniz şart.. kendinize meşgaleler bulmanız çok güzel ama geri planda kendi manevi ihtiyaclarinizi bastırmı, ötelemis oluyorsunuz. Kendinize zaman ayırın, ancak ve ancak siz iyiyseniz çocuklar iyi olacaklar.. Yolunuz açık olsun

Aynen öyle çocuklarım için herşey biri 1,5 diğeri 3 yaş
Ooo çocuklarınız çok küçükmüş. Bebek sayilirlar daha. Bir çocuğa daha nasıl bakacaksınız ki . Yeriniz de olsam o ise hiç girmem. Çok büyük sorumluluk çünkü. Sizin sürekli gözünüzün üstünde olması lazım ki sizin bebeklerle çok zor

Merhaba arkadaşlar. Ben hayata bir sıfır geride başlayanlardanim konularımi bilen bilir. Yapı olarak kararsız, duygusal, ağlak , korkak, ama yeri geldiğinde dikbasli ve gözüm kara olan zıt bir karakterim. Onca olumsuzluğa rağmen Rabbime şükürler olsun ki üni sınavına girdim ve güzel puan aldım ve tercih yapacağım. Eşimin uzaktan akrabasınin torununa günlük bakmak için de anlaşmış sayılırım ücret çok değil ama boş durmaktan iyidir. online olarak da normalde hafızim ama çoğu şeyi unuttuğum için de tekrar başlıyorum günlerim çok yoğun olacak. Ama sorun benim ic dunyam her geçen gün kilo alıyorum durmadan ekmek tüketiyorum acikmama izin vermeden ve hiç kimsem Yok ne akraba ne arkadaş en çokta bir annenin sıcaklığını arıyorum buraya yazıyorum iç dökmek için lütfen hoş görün. Evliliğim berbat karmaşık bir hal içinde çoktan bitmiş bir evlilik şuan mecburiyet var ve delil toplanıyor neyse kısa keseyim burayı hiç bir yerden nefes alacak yönüm Yok hayatımın sadece bir çocuklarım var . Bu aralar çok rüyalar görüyorum . Çok duygusalim evde çok bunaliyorum bir desteğe bir sıcak sarılmaya bir arkadaş sohbetine ne bileyim en ufak bir sosyalleşmeye o kadar ihtiyacım var ki . Hayatıma bakıyorum robot gibiyim sabah namazı ondan sonra hafızlık dersi sonra ev işi akşama kadar çocuklar tüm gün böyle tabi arada eşinde assagilamalari eksik kalmıyor. En çokta annemi özledim hatırlamıyorum bile ama ne bileyim insanları görünce dışardan gözlerim doluyor aynı anda çok güçlü gibi görünüp aynı anda harap olmuş birinin vücut bulmuş haliyim eğer müslüman olmasaydım ve çocuklarım olmasaydı çoktan intihar ederdim herhalde beni ayakta tutan tek şey çocuklarım ve imanım . Bir insanın hiç mi hayatında iyi şeyler olmaz çocukken ayrı işkence gördüm evlendim ayrı dert sıkıntı var yaa bu yaşıma geldim sevilmedim , daha simsrtilmak nasıl bir duygu onu bile bilmiyorum hele aile o benim kanayan yaram....
Cnm merhaba. Bende böyleydim. Sonra çözümü kimseden birşey beklememekte kimseyi beklememekte buldum. Canın mı sıkıldı koy termosa çayını al kitabını git bir güzel manzaralı yere otur kitabını oku. Şımartılmak mı istiyorsun kalk avm ye git beğendiğin bir şey al. Dosttan beklediğin ne varsa kendi kendine yapabilirsin. Bir günlük tut dostla dertleşme ihtiyacın varsa hem günlükte sırların güvenli olur hem seni yargılamaz. İşlerini bitir evden çık biraz moralın yerine gelir

X