Gebeliğe Hazırlık Hastanede yapılan test doğru mudur?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

pnrhlt

DEFNE'm Güzel Meleğim
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2008
7.149
210
Arkadaşlar merhaba. Dün akşam besin zehirlenmesi sebebiyle hastaneye kaldırıldım. Doktor ilaç vermeden önce hamilelik riskim olduğunu ve test yapılmasını istedim. Hem idrar hem kan aldılar. Ve doktor sonuçlar çıktığında %99 hamilesiniz, yine de bi kadın doğum uzmanına muayene olun size şu anda serum harici ilaç vermiyorum sizde kesinlikle kullanmayın dedi. Test sonucunda çıkan hormon değeri 4.hafta gebelik oranlarında çıkıyor. Yarın doktora gidicem. Eşim haberi alınca sevinçten çıldırdı. Daha bi 1,5 aylık evliyiz. Bu kadar çabuk olması çok sevindirdi bizi. Ama yinede kafam karıştı. Testin yanılma durumu var mıdır? En son 1 ağustosta regli oldum. 5 gün sonra olmam lazım. Şimdide sanki regli belirtisi gibi ince bi sancım var. Testin yanlış çıkması olasılık mıdır???

Canım gözün aydın bence hamilesin testin yanlış çıkma olasılığı hele ki hastanede olduğu sürece yok denecek kadar az bence, ama dr yalancı gebelik yada boş kese olma ihtimalini azaltmak için tekrar gel demiştir bence

canım sevindim senin adına hadi hayırlısı gözün aydın bizi haberdar et gelişmelerden

Çok tşk ederim arkadaşlar çok sağolun. Darısı isteyen herkesin başına. İnşallah sonuçlar doğrudur. Şu ara ara gelen regli belirtisi gibi sancım olmasa tam inanıcam ama. Belki de hamileliktendir diyorum...

tebrik ederim canım şimdi hamişliğin keyfini çıkar en kısa zamanda bir doktora git..
testin yanılma payı yok canım ama daha regli günün geçmediği için değer düşük oluyor ve doktora gitmekte yarar var diyorlar(dış gebelik ihtimali için) ama sen içini rahat tut yoktur öyle birşey daha regli günün bile gelmemiş ayrıca regli sancıları bir ay kadar oluyor tüm hamişlerde...

Sağolasın canım. Valla siz böyle söyledikçe içim rahatladı. Yarın sabah herşey belli olucak... Hemen haber veririm sizede.. İnşallah isteyen herkese Allah hayırlı evlatlar nasip eder...

Ay dün heyecandan buraya yazmayı unutmuşum :) Doktor onayladı arkadaşlar. henüz kesesi bile olmamış bir bebişim var :) 3 gün içinde herşey yolunda gidersen kesesi oluşacak. 10 Eylüldede kalp atışlarını dinleyeceğiz inşallah

hayırlı olsun canım....allah sağlıklı hamişlik ve sağlıklı doğum nasip etsin canım...

Canım gözünaydın tabikide doğru çıkmıştır tahlil sonuçları hayırlı olsunnnn rabbim sağlcıakla kucağına almayı nasip etsin

Amin canım çok tşk ederim. Allah herkese nasip etsin inşallah...

Tebrik ederim canım :1hug:
Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin işallah .

gözün aydın canım sağlıkla kucağınada alırsın inşallah...Allah analı babalı büyütsün

Amin arkadaşlar. Çok çok tşk ederim... Çok heyecanlıyım çok :) Allah herkese nasip etsin inşallah...

canım başka tpikte ettim ama burdada edeyim Allah tamamına erdirsin tebrikler tatlım bu arada çok şükretmelisin 1,5 aylık evlisin ve hemen hamiş kalabildin ne mutlu sana ama bunun şükrünü yapmalısınsonrada bize dua edebilirsin mesela:))))

Tşk ederim canım .Allah en kısa zamanda isteyen herkese nasip etsin...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…