Hastane Çantama Koyacaklarım

hilarya

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
1.951
8
42
Kızlar ben yaptığım listeyi buraya ekliyorum.. fazla ve eksik olanları birlikte konuşalım..Hepimize faydası olsun..

2 Gecelik
1 pijama
1 Sabahlık
Terlik
Bol çamaşır (kullan at olanlardan 10 tane aldım)
diş fırçası , macun
Sabun
Kağıt Havlu
Tarak , Deodorant , Küçük el aynası , Makyaj çantası(ben sadece dudak parlatıcısı, allık ve kirpik maşası almayı düşündüm)
hijyenik Ped 1 paket
Yatak koruyucu şeklinde hasta bezi 2 adet
2 emzirme sütyeni
göğüs ucu kremi
silikon göğüs ucu
kirli çamaşır torbası
Şal ya da yelek tarzı bişi ve çorap
1 paket pamuk ( bu ne için lazım olur bilmiyorum.Ama int.deki çoğu listede vardı)
Kırmızı kurdele ( ya da taç)
Süt pompası ( sütün gelmesine faydalı oluyormuş.)
Kamera , Yedek piller i Cep tel şarjı
göğüs pedi
1 kutu Çikolata ( geçmiş olsuna gelenler için)

Bebek için
En küçük boy bebek bezi 1 paket (ilk zamanlar günde 10 kere bile altı değişebiliyormuş)
Yenidoğan Saf ıslak mendil 1 paket
10 lu hastane .çıkışı
Zıbın 2 adet
5 li hast. çıkış 1 adet
uzun kollu body 2 adet
Çorap 3 adet
Yenidoğan yelek 1 adet
Bataniye zaten hast. çıkışnda bir tane var.. ikinciye gerek olur mu???
Yumuşak penye mendillerden 5 adet
Oto koltuğu
emzik
biberon
pişik kremi ( ne olur ne olmaz )

bir de duyduğuma göre doğum yapacağımız hastanelerle konuşup bebek ve bizim için ayrı çarşaf isteniyor mu öğrenmek gerekiyormuş..
Ben götürmek istiyorum..

Benim listem şimdilik bu... sizler de fikir verirseniz hepimiz için ortak bir liste çıkmış olur..
:1hug:

Canım hayırlı kolay doğumlar diliyorum öncelikle,
Bence bunların bir coğunu kullanmayacaksındır, cünkü bir cok şeyi hastaneden veriyorlar,bence önce bi hastane ile konuş neler veriyorsunuz diye,mesela bizde bebek bezini bile verdiler cıkana kadar istediğimizde getirdiler aynı şekilde hasta bezi bu yatak için olandan,bizde bebeği içine yatırdığımız küvet gibi şeyi sadece içinde yatak vardı o yüzden onun için bir çarşaf yada bir battaniye sermelisin en az 2 battaniye al yanına,bebek içinde emzik biberon pişik kremi felan bunlara gerek olmuyor,emzik vermeyi doktor yasakladı bize mutlaka emzireceksin dedi,gerci allahtan sütüm geldi inş. seninde gelir hiç birine gerek duymassın, ilk günler için ped fayda etmiyor canım 2 gün kalacağın için ped e de gerek yok bence,hastaneden içi pamuk dolu dışı gazlı bez ile sarılmış tampon tarzı bişey veriyorlar strilize bir pakette 10 lu ondan kullanıyorsun,bunlar benim hastaneme göre tabi sen yine kendi hastanene sor canım,tekrar allah yardımcın olsun kolay bir doğum olur sağlıkla kucağına al inş. bebeğini,

hilarya,
10 adet camasır demıssın kullan at olandan dıye,
o nasıl oluyor anlamadım ??

çok iyiymiş canım ya kırlıyle fılan ugrasmaz ınsan..
sen nereden aldın ve ne kadara soyleyebılır mısın ?..

hilarya canım ped yanına alma boşuna çünkü ped işine yaramicak okadar çok akıntın olucakki.hastaneden sana ped verecekler onlar daha iyi ve daha sağlıklı onun altınada bebeğin bezini koyarsan kendini daha cok sağlama alırsın ben öyle yaptım. hastabezi almamıştım geçiçi olarak bebeğin bezini koydum işe yarayınca almadım.diğeri kaba durur diye.çarşaf alsanda işe yaramaycak çünkü çarşafın surekli kirleniyor ve hastane her sabah gelip temizlerini seriyor.ama bebeğin için yukarda arkdaşında dediği gibi 2 tane battaniye al.pijama altı 2 tane al üst için bady felan al kendine yada bol birşeyler süt akıyor maalesef ped olmasına ragmen.sık değişmek zorunda kalıyorsun.pompa almana gerek yok hastanenin bebek odasında pompa var ve sen gidip orda sağdırabilirsin.zaten alacağın pompa ilk gunlerde işe yaramicaktır süt kanlarrın ancak bebeğinin emmesi ile açılıyor.elektirkli pompa haricinde diğer pompalar ilk gunlerde işe yaramıyor damarların acık olmadıgından .emzik almanada gerek yok cunku emzik almıyorlarve birde hastaneden cıkamdan önce hastanenin sana vereceği pedlerden bir kaçtane al evde lazım olucak sana .ben makyaj malzemelri felan herşey aldım ama kullanamdım umarım sen kullanırsın.bebeğin için bir hastane çıkışı yetrli oluyor.

arkadaslar buraya doğum yapmış olan arkadaslarn yazması cok guzel..
inanın bızım ıcın cok faydalı oluyor yardımcı olmanız bıgılendırmenız..
paylaşımlarınızın devaını beklıyoruz.. a.s.

çok iyiymiş canım bende fırsat bulunca almaya calısayım..
buyuk kolaylıktır emınım.. a.s.

arkadaşlar süper bi konu açmışsınız teşekkür ederim.ben de düşünüp duruyorum eksik bişeyler var mı diye...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…